Twórcy “Ex Machiny” pracują nad nowym thrillerem science-fiction

Aktor Oscar Isaac i reżyser Alex Garland ponownie nawiązują współpracę. Efekt ich ostatniej kolaboracji, “Ex Machina”, nominowany był do Oscara w kategoriach “najlepszy scenariusz oryginalny” oraz “najlepsze efekty specjalne” (film wyróżniono Nagrodą Akademii Filmowej w drugiej z kategorii). Teraz Garland i Isaac będą pracować nad kolejnym thrillerem science-fiction – “Annihilation”. Projekt stanowi adaptację powieści Jeffa VanderMeera, która polskim czytelnikom znana jest pod tytułem “Unicestwienie”. Książka składa się na trylogię “Southern Reach”.

0alex garland exm

Opis fabuły “Unicestwienia” za lubimyczytac.pl:

Powstała po tajemniczym Wydarzeniu Strefa X rządzi się własnymi, nieznanymi ludziom prawami. Członkowie jedenastu pierwszych ekspedycji do Strefy umierali, popełniali samobójstwa lub zabijali się nawzajem. Ci, którzy przetrwali, nie pamiętali, jak przebiegał ich powrót. Dwunastą wyprawę tworzą wyłącznie kobiety. Czy im uda się odkryć tajemnice Strefy? Jakie sekrety kryje niezwykła flora i fauna tego miejsca? A może to ona je stworzyła i nim rządzi? Jedno jest pewne: Strefa X wpływa na ludzkie umysły i zmienia każdego.

Film produkują Scott Rudin i Allon Reich. Paramount planuje realizację nie jednej tylko ekranizacji, a całej trylogii, na którą składają się jeszcze tytuły “Ujarzmienie” i “Ukojenie”. W obsadzie “Annihilation” znajdują się, poza Isaaciem, także Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Tessa Thompson i Gina Rodriguez. Zdjęcia do filmu ruszą wkrótce w Anglii.

0alex oscar dom

Źródło: tracking-board.com / Ilustracja wprowadzenia: gettyimages.com

Stały współpracownik

Autor bloga HisNameIsDeath.wordpress.com

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?