Jason Momoa był modelem Louisa Vuittona! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!
Jason Momoa był modelem Louisa Vuittona! Poznaj 5 ciekawostek o aktorze!

Oscar Isaac, Jason Momoa i Gerard Butler połączą siły w thrillerze kryminalnym!

Oscar Isaac, Jason Momoa oraz Gerard Butler wystąpią w thrillerze kryminalnym pt. W dłoni Dantego. Reżyserem filmu jest nominowany do Oscara Julian Schnabel.

To nie koniec znanych nazwisk w zespole thrillera. Wśród producentów W dłoni Dantego znalazł się Martin Scorsese. Słynny reżyser był niedawno producentem Hazardzisty, w którym główną rolę również zagrał Oscar Isaac. Produkcja filmu trwa we Włoszech i niedawno otrzymała umowę przejściową z SAG-AFTRA zezwalającą na kręcenie filmu podczas strajku aktorów.

oscar isaac

fot. kadr z filmu Hazardzista

Zobacz również: To dziś rozgrywa się akcja Avengers: Koniec gry! Tony Stark poświęca się dla połowy wszechświata!

O czym opowie W dłoni Dantego?

Obraz opierać się będzie na powieści Nicka Toschesa. Ta składa się z dwóch linii fabularnych – współczesnej oraz XIV-wiecznej. W tej pierwszej główny bohater (Nick Tosches) dostaje propozycję od nowojorskiej mafii, aby zbadał wiarygodność rękopisu, który może być oryginalną wersją Boskiej komedii. Ogarnięty pokusą Nick przeciwstawia się mafii i kradnie rękopis. Mężczyzna podąża mroczną i pełną przemocy ścieżką z metaforycznego piekła do raju wraz ze swoją ukochaną Giuliettą. Z drugiej strony śledzimy losy samego Dantego, mężczyzny uwięzionego w pozbawionym miłości małżeństwie z Gemmą. Ten ucieka na Sycylię i tworzy swoje największe dzieło, uwieczniając swoją utraconą miłość, Beatrice.  Szybko okazuje się, że obaj mężczyźni mają ze sobą wiele wspólnego.


Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?