Czyżbyśmy wreszcie doczekali się premiery tej cierpiącej na bóle porodowe produkcji? Fabuła skupia się wokół piątki młodych mutantów, którzy odkrywają swoje niezwykłe umiejętności. Trzymani w zamknięciu postanawiają podjąć próbę ucieczki, ale utrudnia im to walka o samych siebie.
Nie ma co ukrywać, że produkcja Christophera Nolana najpewniej będzie jednym z częściej omawianych tytułów tego roku. Epicka akcja tocząca się wokół międzynarodowego szpiegostwa, podróży w czasie i ewolucji. Być może o człowieku, który próbuje zapobiec trzeciej wojnie światowej poprzez podróże w czasie i odrodzenie.
Cóż, mimo wszystko produkcja Patryka Vegi zostaje wciśnięta na tę listę – głównie dlatego, że jego produkcje zazwyczaj stają się mniejszymi bądź większymi hitami. Chyba, że tym razem kontrowersyjny reżyser przedobrzy. Pętla jest spojrzeniem Vegi na tzw. aferę podkarpacką, sytuację, gdy znaleziono ogromną liczbę nagrań z agencji towarzyskiej na południu naszego kraju, które kompromitują wielu polskich polityków i biznesmenów.
Mulan to część ambitnego planu wytwórni Disney, zakładającego odświeżenie wszystkich najbardziej popularnych bajek giganta. Wśród realizowanych obecnie projektów znajdują się następujące adaptacje live action. Nowa wersja ma zostać pozbawiona smoka Muszu czy musicalowych elementów, tworząc bardziej historyczną atmosferę niż kultowa animacja.
Miesiąc po Wonder Woman w bój ruszy pierwsza dama MCU. W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć.
To nie byłby kompletny rok bez kolejnego dziełka od Pixara. Co w duszy gra to historia niejakiego Joe Gardnera, nauczyciela jazzu, który pewnego razu wpada do kanałów. Gdy odzyskuje przytomność, uświadamia sobie, że trafia do świata duchów. Po niosącym świetne, pozytywne przesłanie W głowie się nie mieści nowa animacja ma skupić się na zagadnieniu, co chcemy zostawić po sobie.
Pod koniec roku Denis Villeneuve pokaże, jak poradził sobie z adaptacją arcydzieła Franka Herbeta. Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.
Pod świąteczny okres podpada również kultowa wersja West Side Story od Stevena Spielberga. Wielki hit, czy katastrofa? Zobaczymy, w jakiej formie stary mistrz nam się objawi!
Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe