Kluczem jest tutaj kolorowe oświetlenie Philips Hue (żarówki lub lampy), mostek Hue Bridge, który stanowi serce systemu, urządzenie Sync Box HDMI oraz aplikacja, za pomocą której możemy konfigurować światła.Mostek musimy podpiąć do zasilania oraz kablem LAN do naszego domowego routera – i gotowe, możemy zacząć. W aplikacji Philips Hue przeprowadzamy całą konfigurację – na szczęście jest to proces bardzo intuicyjny i bez problemu powinien sobie każdy z nim poradzić – aplikacja daje nam również podpowiedzi i wskazówki, aby cały proces przebiegł pomyślnie.
Oświetlenie Philips Hue pozwala korzystać z szeregu funkcji inteligentnego oświetlenia, a za pomocą aplikacji możemy ustawiać jasność, kolor i temperaturę barwową światła. Istnieje możliwość używania gotowych scen i harmonogramów oraz stosowania cyklu dobowego, w ramach którego oświetlenie samoczynnie będzie zmieniaćsię wraz z porą dnia.
Jednak najbardziej ekscytująca opcja, jaką oferuje Philips Hue, to możliwość przeniesienia domowej rozrywki na zupełnie nowy poziom. Oświetlenie może zostać zsynchronizowane z filmami, grami lub muzyką, dzięki czemu możesz wyjść poza ramy, a emocje wypełnią cały Twój pokój! Światła Philips Hue reagują w czasie rzeczywistym na to, co wyświetla się na ekranie lub wydobywa się z głośników, tworząc w ten sposób o wiele bardziej wciągające doświadczenia. W ten sposób kinowe doznania możesz przenieść do własnego salonu.
Dowiedz się więcej o Philips Hue i synchronizacji z domową rozrywką.
Urządzenie Sync box współpracuje z wszystkimi żarówkami i lampami Philips Hue White and color ambiance. Oświetlenie Hue dynamicznie reaguje i zmienia kolor zgodnie z tym, co jest widoczne na ekranie telewizora. Daje nam to w rezultacie niesamowite doznania wizualne podczas oglądania filmów czy grania w gry. Poniżej przedstawiamy Wam kilka przykładów zastosowania tej świet(l)nej technologii w naszej redakcji.
Czy system Philips Hue ma jakieś wady? Z pewnością małą niedogodnością jest to, że system nie synchronizuje się z aplikacjami zainstalowanymi na telewizorze. Konieczne jest więc korzystanie z urządzeń zewnętrznych, które podpinamy do jednego z czterech wejść HDMI w Sync boxie. Musimy więc korzystać np. z konsoli, Apple TV, Mi Boxa bądź innych urządzeń zewnętrznych. My korzystaliśmy z PS5, które idealnie synchronizowało się z systemem Philips Hue jednym kliknięciem.
Philips Hue to niezaprzeczalnie rewolucyjna technologia, pozwalająca na najwyższy poziom filmowej immersji. W naszej redakcji korzystaliśmy z takich urządzeń jak: Taśmy LED TV Play Gradient, lamp Play, które rozświetliły nasze gabloty oraz żarówek White and color ambiance będących podstawą systemu. Każdemu początkującemu użytkownikowi rekomendujemy właśnie taki zestaw, który możecie wygrać z naszym konkursie. Powyżej zobaczycie kilka filmowych kadrów, które przedstawiają działanie systemu w praktyce. Gwarantujemy, że zrobią na Was wrażenie! Więcej przykładów użycia inteligentnego oświetlenia Philips Hue znajdziecie w kolejnych artykułach na naszym portalu.