Kim jest Baron Zemo? Historia superzłoczyńcy #1

Zaczynamy naszą kolejną serię związaną z komiksami – Historia superzłoczyńcy! Na sam początek, przez wzgląd na nadchodzącą w ten piątek premierę trzeciej części Kapitana Ameryki, na pierwszy ogień postanowiliśmy naświetlić jedną z najbardziej enigmatycznych postaci, jakie się tam pojawią – Barona Zemo! Persona to słabo znana w naszym kraju, przynajmniej biorąc pod uwagę jej potencjał. Pora to więc zmienić. Postaram się w tym tekście w jak najlepszym stopniu przybliżyć Wam sylwetkę tego superłotra, byście wiedzieli, z kim możecie mieć do czynienia na filmie. Miłej lektury!

Zobacz również: TOP 30 – Najlepsze filmy o superbohaterach w historii


Najważniejsze informacje:

 

Pierwsze pojawienie się na kartach komiksu:

Captain America #168 (Grudzień 1973)

 

Prawdziwe imię i nazwisko:

Helmut Zemo

 

Moce:

Nie posiada żadnych supermocy, ale nadrabia to zaletami ciała i ducha. Wybitny szermierz oraz strzelec, a także niezwykle tęgi umysł. Nieraz ma na podorędziu urządzenia elektryczne, które chronią jego umysł przed atakami. Dzięki specyfikowi o nazwie Związek X spowalnia procesy starzenia się.

 

Kostium:

Po wypadku w jednym ze starć z Kapitanem Ameryką jego zwyczajowym strojem jest fioletowy kombinezon oraz maska tego samego koloru, która zasłania niezwykle pokaleczoną twarz Barona. Często ma przy sobie różnego rodzaju broń palną czy sieczną.

 

Sojusznicy:

Atlas, Songbird, Moonstone

 

Wrogowie:

Kapitan Ameryka, Red Skull, Norman Osborn, Doktor Doom

 

Siedziba:

brak stałej

 

Najlepsze komiksy:

– Captain America vol. 6 #18,

– Fear Itself: Book of the Skull #0,

– Indestructible Hulk #10,

– Thunderbolts #161,

– Thunderbolts #162

 

Filmy z jego udziałem:

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

 

Na następnej stronie geneza superzłoczyńcy!

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?