Podczas gdy sędzia Renslayer wyjaśniła, że Avengers po prostu musieli cofnąć się w czasie, nie wyjaśnia to, dlaczego Urząd ds. Zróżnicowania Czasu nie miał problemu z tym, że Steve Rogers stworzył tak zwany Nexus, czyli osobną linię czasu.
Kapitan Ameryka powrócił do teraźniejszości jako stary już człowiek i przekazał Samowi Wilsonowi swoją tarczę. Jednak to pozostawiło nam wiele pytań dotyczących jego nieobecności. Podczas wywiadu dla SUPES, główny scenarzysta Lokiego, Michael Waldron, nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, czy Steve mógł zostać zmuszony do stawienia czoła osądowi przez TVA.
Nie sądzę, żebym mógł na to odpowiedzieć. Myślę, że może… Myślę, że może po prostu oglądaj serial dalej.
Cóż, nie wiele nam to wyjaśnia. Waldron został zapytany także o pogłoski dotyczące pojawienia się Richarda E. Granta w serialu.
Nikt nie chce słyszeć, jak mówię, kto gra Richarda E. Granta. Mamy szczęście, że jest w serialu – jeśli jest w serialu, słyszałem, że może być. Myślę więc, że każdy powinien po prostu obejrzeć i dowiedzieć się sam. Podobnie jak sam Loki, naprawdę chcieliśmy, aby oglądanie serialu było czymś nieoczekiwanym i stale zmieniało kształt i sens.
Loki opowiadać będzie o znanym każdemu sympatykowi MCU antybohaterze z innej linii czasowej – tej, w której nie przeszedł wewnętrznej przemiany prowadzącej przez kolejne filmy z serii Thor aż do tragicznego końca w Infinity War. Obok Toma Hiddelstone’a w roli Lokiego zobaczymy w obsadzie takie nazwiska jak: Sophia Di Martino, Owen Wilson, Gugu Mbatha-Raw i Sasha Lane. Producentem wykonawczym jest Kevin Feige. Scenariusz przygotował Michael Waldron. Za reżyserię odpowiada Kate Herron.
Loki ma zadebiutować na Disney+ w maju 2021. Pierwszy sezon liczyć będzie 6 odcinków. Amerykańska produkcja należeć będzie do IV fazy MCU.
Źródło: Loki / Ilustracja wprowadzenia: kadry z serialu, Marvel, Disney