W maju Showmax zazieleni się od najświeższych sezonów głośnych seriali. Co tydzień na platformie pojawiać będą się kolejne odcinki najnowszych serii m.in. Opowieści podręcznej (2. sezon), Ucha Prezesa (3. Sezon), The Crossing. Przeprawy, Billions (3. Sezon) czy PODNIEŚ GŁOS. Co więcej, miesiąc zakończy się kolejną, wybuchową premierą – nadciągają Kobiety mafii! Po głośnym filmie Patryka Vegi nadszedł czas na rozbudowanie wątków bohaterów mafijnego światka. Głos nadal należy tu do kobiet, jednak akcja skupia się wokół postaci Beli (Olga Bołądź), której historia komplikuje się każdą podjętą przez nią decyzją.
W nowej, piekielnie śmiesznej serii Bartosza Walaszka powraca również najsłynniejszy polski pogromca demonów, wampirów i duchów. Ezorcysta – człowiek, do którego dzwoni się w ostateczności zawita w Showmax ponownie od 31 maja.
Poza tym, specjalnie z myślą o fanach najbardziej niekonwencjonalnego i przewrotnego w swoim stylu reżysera, Showmax przygotował maraton filmów Davida Lyncha. 17 maja na platformie pojawią się trzy filmy tego artysty, zaczynając od jego reżyserskiego debiutu Głowa do wycierania (1977), przez prequel kultowego serialu Twin Peaks: Ogniu krocz za mną(1992), po okrzykniętą thrillerem wszechczasów Zagubioną autostradę (1997). Wszystkie filmy powstały jeszcze przed pierwszą wizytą Davida w Polsce, po której to reżyser zakochał się w naszym kraju, a konkretnie w… Łodzi. Od tamtego czasu często bywa w okolicy, współpracuje z polskimi artystami i organizuje wystawy.
https://www.youtube.com/watch?v=a7XpEO0t2S0&feature=youtu.be
WYBIERZ SIĘ NA MAJÓWKĘ Z SHOWMAX!
Majowe premiery na Showmax zabiorą filmożerców w egzotyczną podróż przez azjatycką dżunglę, Nowy Jork, Memphis, Polskę lat sześćdziesiątych, aż po międzygalaktyczną metropolię. Wśród filmowych propozycji na majowy weekend znalazła się m.in. kosmiczna przygoda z Valerianem i Miastem Tysiąca Planet, poszukiwania Jagodowej miłości z Norą Jones i Judem Law, polski Bilet na księżyc oraz chwila z Diane Keaton przekonującą, że Zawsze jest czas na miłość.
Warto pamiętać, że dzięki zniesieniu geoblokady, użytkownicy mogą z powodzeniem cieszyć się dostępem do majowych hitów nawet, spędzając długi weekend w pozostałych krajach Unii Europejskiej.
NOWE ODCINKI:
2 sezon Opowieści podręcznej– co czwartek tylko na Showmax
The Crossing. Przeprawa – co środę tylko na Showmax
3 sezon Ucha Prezesa– co czwartek tylko na Showmax
3 sezon Agentów Tarczy– co niedziela tylko na Showma
3 sezon Billions– co poniedziałek
PODNIEŚ GŁOS– co czwartek tylko na Showmax
Nauki niezbyt ścisłe – co piątek tylko na Showmax
Serial Kobiety mafii
Premiera 30 maja, nowy odcinek co czwartek
Serial rozszerzający fabułę filmu Patryka Vegi pod tym samym tytułem. Po brawurowo przeprowadzonej akcji agentka ABW, Bela (Olga Bołądź), podejmuje się nowego zadania. Pracując pod przykrywką, zostaje „tajniakiem” w grupie przestępczej dowodzonej przez bossa warszawskiego półświatka, Paradino (Bogusław Linda). Bohaterka wchodzi coraz głębiej w świat przestępców. Spotyka kolejnych członków grupy, z którymi zaczyna ją łączyć więź emocjonalna. Bela poznaje również kobiety, związane z groźnymi gangsterami. Wkrótce losy wszystkich z nich się przecinają. Panie muszą zacząć współpracować, aby przetrwać w bezwzględnym świecie bandytów.
Egzorcysta
Premiera 31 maja, nowy odcinek co czwartek
Bartosz Walaszek powraca z nową, strasznie śmieszną opowieścią. Jeśli darzycie szacunkiem Blok Ekipę i podziwiacie Kapitana Bombę, to Egzorcysta dostarczy wam wielkich emocji. Ten serial animowany opowiada o Bogdanie Bonerze, egzorcyście samouku, który na co dzień zajmuje się pracami budowlanymi, a po godzinach staje się nieustraszonym pogromcą wszelkiego zła.
FILMY DAVIDA LYNCHA
Zagubiona autostrada (Lost Highway)
Premiera 17 maja
Obraz Davida Lyncha z 1997 roku nawiązuje do spuścizny reżysera, wprowadzając nowe, unikatowe rozwiązania. Fabuła opowiada o muzyku jazzowym i jego żonie, którzy odnajdują pod drzwiami swojej rezydencji tajemniczą kasetę wideo. Okazuje się, że nocą ktoś wchodzi do ich domu, nagrywając wszystko, co widzi. Kolejne wydarzenia są jeszcze bardziej zagadkowe. Wkrótce główny bohater dociera na granicę szaleństwa i… staje się kimś zupełnie innym. Zagubiona Autostrada imponuje industrialną ścieżką dźwiękową. Na soundtracku do tego obrazu znalazły się m..in. utwory Rammsteina, Nine Inch Nails, Davida Bowiego i Marilyna Mansona, który wystąpił w filmie w epizodycznej roli.
Twin Peaks: Ogniu krocz za mną (Twin Peaks: Fire walk with me)
Premiera 17 maja
Filmowy prequel historii znanej z serialowego hitu Davida Lyncha Miasteczko Twin Peaks. Co tak naprawdę doprowadziło do śmierci Laury Palmer? Kto przyczynił się do morderstwa? Co kryją lasy wokół miasteczka? Gdzie leży Czarna Chata? Na te i inne pytania odpowiada film Ogniu Krocz za mną. Obraz przepełniony jest estetyką znaną z serialu. Powracają znajome twarze, charakterystyczna ścieżka dźwiękowa i miejsca, które pamiętamy z kultowego serialu. Oprócz klasycznych motywów film wprowadza kilka nowych elementów. W obsadzie pojawiają się między innymi David Bowie, Chris Isaak i Kiefer Sutherland. Nie zabraknie oczywiście piekielnie dobrego placka z wiśniami, Kyle’a MacLachlana jako agenta Coopera oraz Davida Lyncha jako jego zwierzchnika Gordona Cole’a.
Głowa do wycierania (Eraserhead)
Premiera 17 maja
Pierwszy pełnometrażowy film Davida Lyncha, którym reżyser zaszokował filmowy świat. W pewnej robotniczej familii rodzi się dziwna istota. Para opiekująca się stworzeniem próbuje przejść do porządku dziennego po makabrycznym wydarzeniu i stara się zajmować noworodkiem jak zwykłym dzieckiem. Jednak przerażająca sytuacja przerasta ich siły. Głowa do wycierania to debiut Davida Lyncha na dużym ekranie. Twórca był odpowiedzialny w filmie za reżyserię, scenariusz, montaż, produkcję, a nawet muzykę i scenografię. Lynch miał problemy z otrzymaniem funduszy na realizację, ponieważ scenariusz miał tylko 20 stron. Pieniądze zdobył od rodziny i znajomych. Film kręcono pięć lat. Wiele scenerii zostało rozmontowanych, po czym znów je składano w celu nagrania dodatkowych ujęć. Co ciekawe, John Nance, wcielający się w głównego bohatera, utrzymywał swoją ekstrawagancką fryzurę przez cały okres kręcenia filmu.
FILMOWE PREMIERY:
Valerian i Miasto Tysiąca Planet (Valerian and the City of a Thousand Planets)
Premiera: 1 maja
Gdy w międzygalaktycznym Mieście Tysiąca Planet pojawia się potężna siła zagrażająca znanemu wszechświatowi, tylko kosmiczni agenci, Valerian i Laurelina, mogą powstrzymać zbliżające się niebezpieczeństwo. Film oparty jest na serii komiksów pod tytułem Valerian i Laureline, publikowanej od 1967 roku. Opowieści graficzne o bohaterskiej parze zostały przetłumaczone na 21 języków i sprzedane w nakładzie 10 milionów egzemplarzy. Reżyserem i scenarzystą filmu jest Luc Besson. To kolejny film science fiction tego reżysera. Wcześniej stworzył między innymi Piąty element oraz Lucy. Budżet produkcji jest najwyższy spośród wszystkich filmów, jakie powstały poza terytorium USA – wyniósł około 180 milionów dolarów. W rolach głównych występują młodzi aktorzy: Dane DeHaan i Cara Delevingne. Oprócz nich w filmie można zobaczyć między innymi Clive’a Owena, Ethana Hawke’a czy Rihannę.
Jagodowa miłość (My Blueberry Nights)
Premiera: 1 maja
Norah Jones w roli pięknej kobiety, która zainspirowana smakiem jagodowego placka i rozmową z intrygującym właścicielem kawiarni wyrusza w podróż legendarną drogą numer 66 w poszukiwaniu prawdziwej miłości. Po drodze spotyka wielu ciekawych ludzi, z którymi prowadzi fascynujące dysputy na tematy uczuć, życia i świata. Przy obsadzaniu w głównej roli piosenkarki, niemającej żadnego filmowego doświadczenia, reżyser Kar-Wai kierował się instynktem. Podobnie jak w przypadku Faye Wong – chińskiej wokalistki, która zagrała u niego w Chungking Express i 2046. Co ciekawe, reżyser nie zgodził się, aby Norah Jones wykonała piosenkę do filmu, ponieważ nie chciał, aby uwaga widowni została odwrócona od jej aktorskiego debiutu. Oprócz piosenkarki w filmie występują między innymi Natalie Portman, Rachel Weisz, David Strathain i Jude Law, z którym Norah Jones całowała się około 150 razy w ciągu trzech dni.
Zawsze jest czas na miłość (Hampstead)
Premiera: 1 maja
Emily, lekko zagubiona w życiu wdowa, poznaje romantycznego ekscentryka w opałach. Oszukany przez nieuczciwych przedsiębiorców mężczyzna może stracić swój dom. Emily postanawia pomóc Donaldowi wbrew konwenansom. Naraża się tym na ostracyzm ze strony społeczności, z której pochodzi. Wkrótce między tą, na pozór nie pasującą do siebie dwójką, rodzi się głębokie uczucie. W głównych rolach tego niosącego optymistyczne przesłanie filmu występują Diane Keaton i Brendan Gleeson.
Bilet na księżyc
Premiera: 1 maja
Pierwszy jest nieśmiałym romantykiem, drugi niepoprawnym podrywaczem. Jeden wstępuje właśnie do wojska, dla drugiego liczą się tylko imprezy. Podczas podróży przez Polskę lat sześćdziesiątych, dwaj bracia przeżywają niezapomniane przygody. Antek chce za wszelką cenę pokazać bratu, Adamowi, piękno życia, zanim tamten wstąpi do marynarki wojennej i go opuści. W roli Antoniego występuje Mateusz Kościukiewicz, znany między innymi z kontrowersyjnej roli w filmie Małgorzaty Szumowskiej pod tytułem Twarz. Bilet na księżyc to też ostatnia produkcja, w której wystąpiła Anna Przybylska.
Motór
Premiera 17 maja
Lata osiemdziesiąte, małe polskie miasteczko. Grupa chłopaków, aby zabić nudę, zakłada sektę czczącą motocykle WSK, nazywane przez nich „motórami”. Bazyl (Andrzej Szeremeta) jako jedyny zachowuje dystans do wygłupów kolegów. Jest on religijnym młodzieńcem i nie daje się namówić na zostanie kultystą. Z czasem jednak poddaje się oddziaływaniu „motóra” i staje się jednym z najgorliwszych wyznawców.
Jaskółka
Premiera 24 maja
Obraz, za który Bartosz Warwas zdobył nagrodę za reżyserię podczas Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych „Młodzi i Film”. Po 15 latach nieobecności Agnieszka wraca do swojego domu rodzinnego, aby pojednać się z ojcem. Spotkanie rodzinne przemienia się w traumatyczną podróż w przeszłość. Bohaterka wraca do czasów, gdy wódka lała się strumieniami, nocne lekcje gry na pianinie pod dyktando pijanego ojca stawały się rutyną, a sukienka komunijna była warta mniej niż album Beatlesów. Wraz ze wspomnieniami powracają również czasy PRL-u, gdy status społeczny zapewniał kolorowy telewizor i zagraniczne auto, a wykonanie utworu Jaskóła przez Stana Borysa na festiwalu w polu oglądała cała Polska.
Jaja w tropikach (Tropic Thunder)
Premiera: 1 maja
Aby nakręcić najbardziej realistyczny film wojenny na świecie, grupka aktorów zostaje wysłana do azjatyckiej dżungli. Wszystko wymyka się spod kontroli, gdy ekipa wpada w ręce miejscowych handlarzy narkotyków. Obraz Bena Stillera zebrał bardzo dobre oceny wśród krytyków. Zasłynął między innymi świetną rolą Roberta Downeya Jr.. Aktor, zanim jeszcze stał się Iron Manem, wcielił się w postać wybitnego aktora, który aby nadać autentyczności swoim występom, zmienił kolor skóry i stał się Afroamerykaninem. Robert Downey Jr. zdobył za ten występ jedyną, jak na razie, nominację do Oscara. Oprócz Stillera i Downeya w filmie występują Jack Black, Nick Nolte, Steve Coogan, Danny McBride, Matthew McConaughey i Tom Cruise. Ten ostatni w zaskakującej i kuriozalnej wersji.
Druhny (Bridesmaids)
Premiera: 1 maja
Kristen Wiig i Melissa McCarthy w zabawnej komedii o grupce przyjaciółek, które wybierają się na wieczór panieński przed ślubem jednej z nich. Panie dobrze się bawią, jednak z czasem na wierzch wychodzą problemy, kompleksy i antagonizmy, które sprawiają, że planowana sielanka wymyka się spod kontroli. Film został określony przez część krytyków jako kobieca odpowiedź na Kac Vegas. Prezentuje on jednak nieco głębszą opowieść i nie skupia się tylko na wygłupach głównych bohaterek. Reżyser Paul Feig spotkał się raz jeszcze z Kristen Wiig i Melissą McCarthy przy pracy nad filmem Ghostubsters. Pogromcy duchów.
Capote
Premiera: 1 maja
Philip Seymour Hoffman w oscarowej kreacji legendarnego amerykańskiego pisarza Trumana Capote. Autor Śniadania u Tiffany’ego, pod wpływem historii brutalnego morderstwa pewnej farmerskiej rodziny, wpada na pomysł napisania książki przedstawiającej te zdarzenia. Spotyka się z oprawcami czekającymi w więzieniu na karę śmierci. Tocząc rozmowy, zaczyna sympatyzować i współczuć zabójcom, co doprowadza go do wyczerpania nerwowego. Występ Philipa Seymoura Hoffmana został okrzyknięty wybitną kreacją. Aktor za swoją rolę zdobył wiele cennych nagród. Niestety później nie udało się mu już stworzyć tak przejmującej pierwszoplanowej roli, choć ma na swoim koncie interesujące występy w obrazach takich jak Mistrz, Wątpliwość, Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz. Aktor odszedł w 2014 roku, po przedawkowaniu heroiny.
Zakochany bez pamięci (Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
Premiera 10 maja
Dzięki nowej technologii, pary po rozstaniu mogą wymazywać się z pamięci. Zabiegowi poddaje się Clementine. Jej były chłopak również podchodzi do operacji, ale w trakcie uświadamia sobie, że wciąż ją kocha. W Zakochanym bez pamięci Jim Carrey udowadnia, że nie straszne są mu dramatyczne role. Film zdobył Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, którego autorem jest uznany twórca Charlie Kaufman (Adaptacja, Być jak John Malkovich). Oprócz Carreya w filmie występują Kate Winslet, Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Tom Wilkinson oraz Elijah Wood.
Lokator (Le locataire)
Premiera 17 maja
Przerażający thriller psychologiczny Romana Polańskiego. Nieśmiały imigrant, Trelkovsky, wynajmuje pokój w jednej z paryskich kamienic. Pomieszczenie, w którym ma zamieszkać, kryje jednak makabryczną tajemnicę. Poprzednia lokatora popełniła samobójstwo, wyskakując przez okno swojego mieszkania. Mimo takiej przeszłości Trelkovsky decyduje się na wynajem. Szybko jednak odkrywa wady podjętej decyzji. Pozostali mieszkańcy kamienicy zachowują się co najmniej dziwnie. Na dodatek Trelkovsky doświadcza zjawisk, których genezy nie potrafi wytłumaczyć. Wkrótce bohater stanie na granicy wyczerpania psychicznego, skąd tylko jeden krok do szaleństwa. Film jest adaptacją powieści Rolanda Topora pt. Chimerycznylokator. W rolę Trelkovsky’ego wciela się sam reżyser. Produkcja z 1976 roku jest często określana jednym z najlepszych obrazów w filmografii tego twórcy.
Aspekt życia (The Fold)
Premiera 24 maja
Brytyjski obraz z Jakubem Gierszałem w jednej z ważniejszych ról. Rozpaczająca po zmarłej córce anglikańska duchowna, Rebecca Ashton, przybywa do miasteczka w Kornwalii, gdzie poznaje emigrantkę, Radkę Dimitrovą. Panie zaczyna łączyć nietypowa relacja, pomagająca Rebecce wyjść z żałoby, w której jest pogrążona. Oprócz polskiego aktora, w obsadzie filmu znajdują się między innymi Catherine McCormack (Braveheart – Waleczne serce) i gwiazdor serialu Gra o tron Owen Teale.
Renegaci (Renegades)
Premiera 31 maja
Film nawiązujący do klasyki kina akcji klasy „B” lat osiemdziesiątych. W roli głównej występuje zdobywca Oscara za rolę w filmie Whiplash – J.K. Simmons. Pięciu członków Navy SEALs wykonuje wyjątkowo niebezpieczną misję. Muszą odnaleźć na dnie jeziora złoto warte 300 milionów dolarów. Bohaterowie nie mają wiele czasu na wykonanie zadania, ponieważ łup planują zdobyć również miejscowi bezlitośni najemnicy.
Blue Valentine
Premiera 31 maja
Ryan Gosling i Michelle Williams w opowieści o rozpadającym się związku. Dean i Cindy tworzą młode małżeństwo i wychowują wspólnie córkę. Gdy na ich relacjach zaczynają pojawiać się pierwsze rysy, bohaterowie wracają pamięcią do najpiękniejszych chwil wspólnego życia. Niestety, ich przeszłość ma też mroczne momenty. Oboje pochodzą z rozbitych i dysfunkcyjnych rodzin, które nie przygotowały ich do stworzenia normalnej rodziny. Czy mimo to Dean i Cindy uratują małżeństwo? Tytuł filmu to nawiązanie i hołd dla twórczości Toma Waitsa – jedna z jego pierwszych wydanych płyt (i piosenek) ma właśnie taki tytuł i opowiada o trudnej miłości. Reżyser Derek Cianfrance spędził 12 lat na tworzeniu tego filmu. Scenariusz wygrał konkurs 2006 Chrysler Film Project. Nagrodą był 1 milion dolarów funduszy.
G.I. Joe: Czas Kobry (G.I. Joe: The Rise of Cobra)
Premiera 1 maja
G.I. Joe to elitarna jednostka żołnierzy i wojowników wyszkolonych w licznych technikach bojowych. Ich celem jest powstrzymanie tajemniczej organizacji KOBRA i niebezpiecznego handlarza bronią Destro. Aby wykonać zadanie, zespół odwiedza między innymi Paryż, Egipt, Azję, a nawet biegun północny. W skład drużyny wchodzą: strzelec wyborowy, wojownik ninja, mistrzyni sztuk walki, specjalista od łamania kodów i ekspert od broni. Żołnierze rozpoczynają wyścig z czasem, aby przejąć śmiercionośne rakiety i zapobiec ich użyciu w celu wywołania chaosu na świecie. W filmie G.I. Joe: Czas Kobry występują między innymi Dennis Quaid, Channing Tatum, Sienna Miller i Marlon Wayans. Głos pod dowódcę KOBRY podkłada Joseph Gordon-Levitt. Co ciekawe, Brendan Fraser w filmie gra sierżanta, potomka Ricka O’Connella z filmu Mumia, którego również zagrał Fraser. Oba filmy wyreżyserował Stephen Sommers.
Źródło: Info prasowe | Ilustracja główna: Materiały prasowe