Putin w filmie Patryka Vegi
Putin w filmie Patryka Vegi

Patryk Vega przedstawia nowy zwiastun filmu o Putinie. Użyto deep fake?

Patryk Vega, posługujący się bilbijnym pseudonimem Besaleel, przygotował anglojęzyczny film Putin. Polski reżyser przedstawił nowy zwiastun teaserowy biograficznej produkcji o obecnym prezydencie Rosji.

Patryk Vega od wielu lat zapowiadał, że jego celem jest podbicie światowych kin. Film o Władimirze Putinie to pierwszy z zapowiedzianych przez reżysera filmów, którymi planuje zdobyć serca międzynarodowej publiki. Kontrowersyjny projekt ma opowiedzieć o życiu rosyjskiego prezydenta w kolejnych ważnych etapach w jego życiu aż do najazdu na Ukrainę. Teraz do sieci trafił kolejny zwiastun produkcji promowanej już od zeszłego roku. Dowiedzieliśmy się również, kiedy trafi na duże ekrany.

Patryk Vega i deep fake w filmie Putin?

Jak można zauważyć w zwiastunie filmu Putin, na część obsady nałożono przypominające rzeczywiste wizerunki rosyjskich polityków – Władimira Putina czy Borysa Jelcyna. Vega wyjaśnił na konferencji w PAP, że w filmie wykorzystano specjalną technologię zbliżoną do deep fake, która umożliwiła nałożenie na twarz aktora rysów prezydenta Rosji.

“Nie pozwala na stworzenie takiego modelu używanie materiałów z Putinem dostępnych w mediach. Musieliśmy stworzyć jego wizerunek w rozdzielczości kinowej, a nie na telefon komórkowy. Stworzenie tej technologii na potrzeby niekiedy gigantycznych ekranów w kinach wymagało zupełnie innego rozwiązania. Było to bardzo trudne i nie poradziły sobie z tym nawet dwa studia ze Stanów Zjednoczonych, które próbowały to wcześniej robić. Już chciałem się poddać, kiedy po roku udało nam się stworzyć własną technologię, która w końcu dała pożądany efekt” – zaznaczył.

Więcej o filmach Patryka Vegi na Movies Room:

QUIZ: Rozpoznaj filmy, które stworzył Patryk Vega

Jak zmienił się Rafał Zawierucha do roli Patryka Vegi w filmie Niewidzialna wojna? Zobacz filmik!

Węże 2021 – Patryk Vega i 365 dni zdominowali nominacje do antynagrody

Kiedy premiera?

Twórca Pitbulla i Kobiet Mafii zapowiedział też, że film trafi do kin na przełomie I i II kwartału 2024 roku. Oznacza to, że Putina Vegi na ekranach kin spodziewać możemy się w marcu lub kwietniu bieżącego roku.

Patryk Vega to jeden z najpłodniejszych polskich filmowców, który u szczytu kariery wprowadzał po dwa filmy rocznie do kin, a wysoka frekwencja na jego produkcjach zapewniła mu miano “króla polskiego box office”. Jednak należy pamiętać, że ostatnim wielkim przebojem kin z jego filmografii była Polityka (2019 r.), a od tego czasu widownia systematycznie zaczęła odwracać się od twórczości reżysera. 2023 rok był pierwszym od 2016 r., gdy w kinach nie pojawiła nowa produkcja reżysera. Ostatnimi filmami twórcy były autobiograficzna Niewidzialna wojna oraz nagrywana w czasie pandemii Miłość, seks & pandemia z 2022 roku.

Putin – oficjalny zwiastun teaserowy


źródło: wirtualnemedia.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Putin

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?