Testujemy Samsung QLED Q80T – telewizor dla graczy

Końcówka tego roku upływa w branży pod znakiem konsol nowej generacji. Stąd też nie ma co się dziwić, że firmy reprezentujące nowe technologie adaptują się do zastanych okoliczności. Nie inaczej jest z firmą Samsung, która przygotowała coś specjalnego, w szczególności dla graczy. Skupmy się zatem przede wszystkim na tym ostatnim aspekcie. Tekst powstał we współpracy z Samsung

Telewizor Samsung QLED Q80T jest pomostem pomiędzy tańszymi wersjami urządzenia a telewizorami usytuowanymi w najwyższej półce cenowej. Trzeba też przyznać, że ze świecą szukać modelu będącego tak dobrze dostosowanym do potrzeb osób używających konsol Xbox Series X, czy innych oraz high-endowych sprzętów komputerowych.

Jednym z czynników, które w wielkim stopniu przyczyniają się do wygodnej gry, jest niski input lag. Samsung od lat doskonali ten czynnik, a na ten moment trudno wyobrazić sobie lepsze wyniki.  Telewizory Samsung QLED wyposażone są w Automatyczny Tryb Gry, który uruchamia się w momencie, gdy użytkownik rozpocznie rozgrywkę. Wszystkie ustawienia telewizora są optymalizowane automatycznie tak, aby rozgrywka była jak najbardziej płynna. Praktycznie nic nie musimy robić. Ponadto w Automatycznym Trybie Gra, telewizor QLED Q80T ma opóźnienie sięgające nawet tylko9,8 ms. Co prawda tryb Game Motion Plus sprawia, że input lag wzrasta, jednak z drugiej strony płynność obrazu wzrasta na tyle znacząco, że trudno postrzegać to za jakąś znaczącą wadę.

Funkcja Game Motion Plus dodatkowo redukuje drgania i rozmycia, poprawiając jednocześnie płynność animacji, a w połączeniu z Dynamicznym Korektorem Czerni, pozwoli regulować kontrast w celu uzyskania głębszej czerni i jaśniejszej bieli, dzięki czemu zauważymy najmniejszy i najbardziej ukryty detal na mapie w trakcie rozgrywki.

W tym roku wzbogacono modele o specjalny Tryb Multi View, dzięki któremu w trakcie rozgrywki możemy podzielić ekran telewizora, tak by po jednej ze stron wyświetlać istotne dla nas treści, jak np. poradniki do grania. Wszystko dopasowane do współczesnego odbiorcy.

Modele Q80T o przekątnych od 55 cali wzwyż zgodne są ze standardem HDMI 2.1. Pozwala ono na prowadzenie rozgrywki jednocześnie w 4K i 120 k/s. Co więcej, dzięki niemu będziemy mogli używać szereg zupełnie nowych funkcji. Jedną z nich jest VRR. Sprawia on, że częstotliwość odświeżania może być regulowana na bieżąco. To sprawia, że możemy efektywniej pozbywać się takich potencjalnych problemów jak rozjeżdżające się tekstury.

Nowy telewizor Samsunga świetnie zgrywa się w szczególności z konsolą Xbox Series X. Ta prawdopodobnie najmocniejsza konsola w historii rozgrywki elektronicznej w odpowiednich warunkach dysponuje możliwością uruchomienia gier w 4K i  z 120FPS-ami, do tego jeszcze z możliwością skalowania do 8K i 60 FPS-ów. To wszystko, co oferuje najnowsza konsola Microsoftu – i zaoferuje w przyszłości – mogą osiągnąć modele telewizora QLED Q80T. I to nawet przy tak wymagających tytułach, jak nadchodzący Cyberpunk 2077. Nie gorzej będzie z dźwiękiem. Telewizor ma funkcję Dźwięku Przestrzennego dostępnego w ramach funkcji dla graczy, która jeszcze bardziej poprawi nasze wrażenia. To wszystko sprawia, że jeżeli chcemy przeżyć pełnię doznań po zakupie konsoli nowej generacji, po prostu warto zainwestować także w telewizor Samsung QLED Q80T.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?