The Bear - recenzja serialu. Kuchnia inaczej
The Bear - recenzja serialu. Kuchnia inaczej

The Bear – recenzja serialu. Kuchenne historie

Seriale i filmy, gdzie głównym miejscem jest restauracja/kuchnia możemy całkiem sporo naliczyć. Produkcje takiego typu kierują się dość przewidywalnymi schematami. To takie historie, w których mówimy o czysto bajkowym nurcie. Podupadająca restauracja trafia w ręce naszego bohatera, są ciężkie początki i dość kiepska komunikacja, by potem odnieść olbrzymi sukces i co za tym idzie – happy end. Takich produkcji możemy znaleźć naprawdę sporo, więc podejście do serialu The Bear co po niektórzy mogą mieć dość chłodne. Bo czym w końcu może się różnić historia zwykłego, podupadającego baru kanapkowego od innych znanych już scenariuszy. Okazuję, że serial od FX to  więcej niż prosta fabuła, to historia w której należy dostrzec coś więcej.

The Bear to serial dostępny na Disney+, który liczy sobie zaledwie 8, całkiem krótkich odcinków. Zaczynając historię myślimy, że mamy do czynienia z jednym z wielu seriali o podobnej tematyce. Jednak z każdą sekundą widzimy jak bardzo potrafi nas on oczarować. Każda scena to olbrzymia i intensywna dawka emocji. Mamy pot, łzy i krew zwykłych ludzi, którzy są część, jednego organizmu jakim jest kuchnia. Widzimy prawdziwych i realnych ludzi, którzy prześladowani przez swoje problemy często wyładowują się w pracy na swoich współpracownikach. To jak cała obsada serialu, przedstawia rozwój swoich postaci jest naprawdę wciągające.

Każdy z bohaterów, jest przedstawiony jako trybik w wielkiej maszynie jaką jest kuchnia. Mamy naszego głównego bohatera Caremen ”Carmy”Berzatto, w którego wciela się Jeremy Allen White. Carmy to absolutnie specyficzna postać. Jest jednym z najbardziej znanych kucharzy młodego pokolenia, który pracował w najlepszych kuchniach świata. Przejmuje po śmierci swojego brata rodzinny bar kanapkowy, który pod względem pracy jest innym wymiarem niż to z czym miał do czynienia. Jest osobą po olbrzymich przejściach, która odnajduje w gotowaniu drogę do odkupienia i zrozumienia przeszłość. Ekipa którą spotyka w barze to wyróżniające się indywidualności – wybuchowy Richie, ambitna i niecierpliwa Sydney, zbyt pewna siebie Tina czy jej przeciwieństwa zdolny choć skromny Marcus. Stopniowo widzimy jak stają się rodziną z wyboru tworząc coś naprawdę wyjątkowego. Chemia jaką aktorzy mają miedzy sobą jest nieskazitelnie prawdziwa.

Zobacz również: Sandman czyli Netflix umie w seriale! | Multiwersum Serialowe #3

The Bear to też niesamowicie przedstawione zaplecze największych restauracji. Nie mamy tu historii na temat, spełniania marzeń, jest tutaj przedstawiona droga jaką kucharze muszą przejść niekiedy często przepłacając zdrowiem psychicznym. Podobnie przedstawiona jest sytuacja w barze który przejmuje Carmy. W którym prezentuje się ciężka harówka aby móc zarobić na dniówkę.

Absolutnie mocną stroną serialu również jest fakt, że bije z niego nie do podrobienia energia. W szczególności sceny w których bohaterowie gotują są tak namacalne, że jesteśmy w stanie poczuć zapach przygotowanych dań, a na pewno sprawiają, że mamy ochotę jej spróbować. Dużą sprawą są też ujęcia, które jeszcze podkreślają z jakim oddaniem i pasją kucharze przygotowują poszczególne punkty menu.

The Bear to serial którego nie możemy zaliczyć jako komedii, to poruszająca historia o poświęceniu oraz pasji, która potrafi połączyć nie związanych ze sobą ludzi. Serial przepełnia hipnotyzująca energia, która wciąga w całą historię. Dzięki autentyczność zachowań bohaterów zżywamy się z nim i przeżywamy ich przemianę. To apetyczny serial, który zdecydowanie warto spróbować.


Ilustracja wprowadzająca: fot. Disney+

Redaktor współprowadząca działu recenzji seriali

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?