Na pierwszy rzut oka: 1. sezon Pearson – spin offu W garniturach

W dniu premiery ostatniego sezonu W garniturach zadebiutował również spin off serialu zatytułowany Pearson. Jak można się domyślić opowiadać będzie o kolejnym etapie profesjonalnego życia Jessiki Pearson.

Bohaterka grana przez Ginę Torres przenosi się wraz z partnerem do Chicago. Tam rozpoczyna pracę jako tzw. fixer burmistrza Bobby’ego Novaka (Morgan Spector). Jej przybycie do urzędu miasta nie podoba się wszystkim współpracownikom, zwłaszcza, że swoją wiedzą i doświadczeniem przewyższa tych, którzy faktycznie zajmują się sprawami prawnymi w biurze burmistrza.

Zobacz również: Król Lew – recenzja technologicznej petardy Disneya!

fot. USA Network

 

Spin off W garniturach będzie miał zdecydowanie poważniejszy wydźwięk, a sprawy, którymi zajmować się będzie Jessica Pearson będą zdecydowanie większego kalibru. Już w pierwszym odcinku prawniczka zainteresowała się sprawą zamknięcia jednej ze szkół, a przy tym naraziła się nieodpowiednim ludziom. Na koniec odcinka docierają do niej również informacje o niekoniecznie legalnej działalności jej szefa.

Wydaje się, że Pearson nie zdobędzie takiej rzeszy fanów, jak W garniturach. Po pierwsze nie znajdziemy tu elementów komedii, a tematycznie jest to kolejny serial o polityce, a co za tym idzie również korupcji i ciemnych interesach ludzi przy władzy. Pierwszy odcinek rozpoczyna się prawdopodobnie od zniknięcia Jessiki, a teraz w kolejnych będziemy obserwować, jak doszło do tych wydarzeń. Można jedynie założyć, że swoimi działaniami znajdzie się na celowniku nieodpowiednich ludzi.

Na ekranie Ginie Torres towarzyszy dawno nie widziana Bethany Joy Lenz, która gra szefową działu prawnego biura burmistrza. W związku z piastowanym stanowiskiem, przybycie znanej pani mecenas z Nowego Jorku, pojawiają się u niej obawy, co do pozycji obu pań. Dochodzi między nimi u spięcia i ta relacja będzie jedną z bardziej interesujących w całym serialu.

Zobacz również: Diego – recenzja dokumentu o Maradonie prosto z Cannes!

Pearson na pewno wyróżni się aż dwiema bohaterkami, które są silne i zajmują wysokie stanowiska. Szkoda tylko, że scenarzyści postanowili postawić je przeciwko sobie, gdzie jedna będzie działać na szkodę tej drugiej, zamiast wspólnie działać dla dobra ogółu.

Podobnie jak W garniturach, tak i tutaj mamy do czynienia z pięknymi wnętrzami – mieszkanie Jessiki to czysty przykład pięknego minimalizmu. Wszystko utrzymane jest w podobnej stylistyce, a więc Pearson ciesząc oko sprawia, że dobrze się go ogląda. Ciekawe jak wątki zostaną poprowadzone dalej i czy spin off dogoni popularnością W garniturach.

ilustracja wprowadzenia: USA Network

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?