Standardowo w grze zaczynamy od stworzenia naszej postaci, którą będziemy mogli kontrolować. Szczerze mówiąc, byłam mile zaskoczona, ponieważ mamy do wyboru więcej wariantów podczas tworzenia naszego głównego bohatera, niż się spodziewałam. Dzięki temu dzieci powinny bez problemu stworzyć postać idealnie dopasowaną do swojego gustu i ulubionych postaci z bajki. Oczywiście oprócz stworzonej przez nas postaci, przechodzimy do utworzenia rodziny naszego osobnika. Dobór i wygląd członków rodziny jest dowolny. Gdy już skończymy kreowanie nas i naszych krewnych, czeka nas projektowanie zewnętrznego wylądu domu, zamieszkałego przez naszą rodzinkę. Tutaj przede wszystkim jest możliwość wyboru koloru domu, drzwi wejściowych oraz dachu. Oprócz tego mamy opcję ozdobienia dachu flagą i zmianę wyglądu okien wraz z dekoracjami przed budynkiem.
Następnie nasza mała pociecha przechodzi samouczek ze sterowania w grze, który jest wyjątkowo prosty, gdyż ogranicza się dosłownie do paru przycisków. Sprawia to, że Świnka Peppa: Światowe Przygody staje się idealnym kandydatem przy wyborze pierwszej gry dla naszego dziecka. Oprócz polskiego dubbingu, w grze towarzyszy nam narrator, który między innymi tłumaczy nam właśnie sterowanie bądź inne funkcje w grze. Podczas rozgrywki udajemy się w takie lokacje jak dom Peppy czy przedszkole, w którym poznajemy kultowe postacie bajki jak owca Suzy – najlepsza przyjaciółka świnki Peppy – czy kucyk Pedro. Jednak najczęściej odwiedzaną lokacją w grze jest port, z którego udajemy się do wybranego przez nas miejsca. W tym celu kierujemy się do tablicy – widnieją tam obrazki z danym miejscem, które możemy wybierać w dowolnej kolejności.
Zarówno tytuł jak i zwiastun gry zdradzają nam, że nasza postać wraz z Peppą udadzą się w podróż do różnych miast i krajów. Są nimi na przykład Paryż, Nowy Jork, Barcelona czy Londyn. Lokacji jest łącznie osiem. Kolejnym, jednym z bardziej interesujących miejsc jest Hollywood. Peppa wraz ze stworzoną przez nas postacią dostają zaproszenie, by zagrać w filmie. Spotykają tam również znane postacie filmowe i robią sobie z nimi zdjęcia. W wyżej wspomnianym Londynie nasi bohaterowie mają okazję spotkać Królową Elżbietę II, która osobiście organizuje im wycieczkę po mieście. Dochodzi nawet do sytuacji, w której prowadzi ona jeden ze słynnych angielskich autobusów piętrowych. Królowa niecierpliwi się przed opuszczającym się mostem i postanawia na niego wjechać, co prowadzi do zaklinowania się pojazdu wraz z pasażerami, przez co nasi bohaterowie muszą przeciążyć autobus, by mógł bezpiecznie wrócić na drugą stronę mostu. Po zakończonej Londyńskiej podróży autorzy gry zdecydowali się wstawić zdjęcie upamiętniające Królową Elżbietę II. Pod koniec gry pojawia się również oświadczenie od wydawców gry:
Wiadomość od firm Outright Games i Petoons Studio
Zbliżając się do końcowych etapów produkcji gry Świnka Peppa: Światowe Przygody, 8 września 2022 roku zmarła Jej Królewska Mość Królowa Elżbieta II. Aby uczcić jej dziedzictwo i radość, jaką przynosiła fanom Świnki Peppy na całym świecie, postanowiliśmy umieścić Królową w naszej grze jako hołd dla Jej Królewskiej Mości. Składamy najgłębsze wyrazy szacunku, a za to, że była źródłem radości dla wielu dzieci na całym świecie, których spotykała podczas własnych przygód, po prostu…
Dziękujemy
Cała gra zajęła mi około dwie i pół godziny, więc według mnie dziecko na spokojnie ukończyłoby ją w nie więcej niż cztery. Tutaj dochodzi jednak opcja kontroli rodzicielskiej, która jest bardzo przydatna. Pozwala ona bowiem ustawiać czas gry naszej małej pociechy. W tej kwestii należałoby jednak nadzorować rozgrywkę, gdyż po upływie określonego przez nas czasu gra nie wyłącza się. Zostajemy przeniesieni do domu Peppy, szykującej się do snu, a następnie widzimy okienko z zapytaniem, czy chcemy kontynuować grę. Nasza pociecha mogłaby samodzielnie zaznaczyć odpowiedź ,,Tak’’, stąd mimo wszystko doglądanie czasu gry byłoby wskazane. Takie gospodarowanie porami gry dziecka zdecydowanie wydłuży czas ukończenia całej historii. Jednym z większych minusów, jakich doświadczyłam była niestety spora ilość bugów. Przy końcówce gry zacinała mi się grafika, animacje postaci w grze również. Cena również nie należy do najniższych, gdyż za naszą kilkugodzinną przyjemność zapłacimy 180 złotych. Czy jest to opłacalny wydatek, zostawiam do indywidualnej oceny każdego rodzica.
Podsumowując, oprócz zmniejszonej zawartości portfela, Świnka Peppa: Światowe Przygody sprawi, że na pewno ujrzymy radość naszych małych pociech, które zdecydowanie wciągną się w rozgrywkę swojej ukochanej bajki. Podczas testowania gry spędziłam dobrze czas, wróciły również miłe wspomnienia, gdy sama oglądałam Peppę z młodszą siostrą.
Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe