Oscary 2022
Oscary 2022

Oscary z nową kategorią! Co powołała Akademia?

Okazuje się, że kolejne Oscary przejdą na długo do historii, gdyż Akademia powołała do życia kolejną kategorię w rozdaniu nagród.

Nowa kategoria, o którą długo zabiegano, pojawi się wraz z 98. ceremonią wręczenia Oscarów, honorując filmy z roku 2025. Nagroda za casting to pierwsza nowa kategoria Oscara od czasu najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego w 2001 roku. To będą naprawdę historyczne Oscary.

Oscary 2026 przejdą do historii

Już w 2026 roku zobaczymy nową kategorię w Oscarach. Będzie ona przedstawiać najlepszy casting w danym filmie. Patrząc na dzisiejsze tytuły, na pewno zabiegałby o nią Oppenheimer oraz Barbie, gdyż tam przeszła istna plejada gwiazd. To bardzo ważna nagroda, która doceni nie tylko reżysera oraz obsadę filmu, lecz też członków ekipy filmowej, która odpowiada o produkcję z zaplecza.

Recenzje filmów, które zabiegają o Oscary 2024

Jak będzie się wybierać w tej kategorii?

Zasady kategorii dotyczące zakwalifikowania i głosowania na pierwszą nagrodę zostaną ogłoszone w kwietniu 2025 roku wraz z pełnymi zasadami 98. ceremonii wręczenia Oscarów. Szczegóły dotyczące prezentacji nagrody zostaną ustalone przez Zarząd Główny Akademii oraz jej administracyjne kierownictwo w późniejszym terminie.

Ostatnim razem, kiedy Akademia utworzyła zupełnie nową kategorię Oscara, był rok 2001, kiedy wprowadzono Nagrodę dla Najlepszego Filmu Animowanego.


Źródło: indiewire.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?