Świąteczne Harmony – recenzja muzycznego filmu świątecznego HBO Max
Świąteczne Harmony – recenzja muzycznego filmu świątecznego HBO Max

Świąteczne Harmony – recenzja pełnego muzyki filmu świątecznego HBO Max

Netflix to zdecydowany król, jeśli chodzi o świąteczne produkcje. Jest ich sporo, są słabe, ale w przed Bożym Narodzeniem i tak miło się je ogląda. W tym roku do streamingowego giganta z przytupem dołączyło HBO Max. Na platformie ma pojawić się kilka świątecznych tytułów, a jeden z nich możemy oglądać już teraz. Jak wypada Świąteczne Harmony?

Główną bohaterką produkcji jest Gail Travers (Annelise Cepero) – młoda dziewczyna obdarzona talentem muzycznym. Pragnie zrobić karierę jako piosenkarka, a los daje jej szansę wystąpienia w świątecznym programie telewizyjnym. Gail na co dzień mieszka w busie, którym przemierza wiele kilometrów i relacjonuje swoje przygody obserwatorom w sieci.

Pewnego dnia trafia do niewielkiego miasteczka w Oklahomie. W wyniku zdarzenia drogowego poznaje wyjątkową rodzinę, z którą szybko się zaprzyjaźnia. Przymusowy pobyt w miejscowości odwraca życie młodej piosenkarki do góry nogami. Zresztą… nie tylko jej.

Zobacz również: Bardo, fałszywa kronika garści prawd – recenzujemy nowy film Inárritu!

Świąteczne Harmony to film od samego początku nieubłaganie przewidywalny, ale to zbytecznie mu nie szkodzi. Jest tu nieco cringe’owych momentów, jednak przyjemna muzyka i świąteczny vibe sporo wynagradzają. Mamy tu bohaterów, których nie da się nie lubić, a nawet się im kibicuje. To po prostu miła historia, nie pokazująca nic nowego, ale za to dobrze korzystająca z happyendowych schematów.

Świąteczne Harmony – recenzja muzycznego filmu świątecznego HBO Max

Fot. kadr z Holiday Harmony

W przeciwieństwie do wielu świątecznych filmów Netflixa produkcja HBO w reżyserii Shauna Paula Piccinino naprawdę nie jest zła. Jak na tytuł utrzymany w bożonarodzeniowym klimacie prezentuje się całkiem przyjemnie i zdecydowanie warto wybrać ją na lekki, grudniowy seans.

Rozwiązuj QUIZY i wygrywaj filmowe nagrody! Sprawdź Ligę Znawców Kina

Co ciekawe, jedną z ważniejszych ról gra tutaj Brooke Shields. Aktorka w ubiegłym roku była główną bohaterką netfliksowego Świątecznego zamku. Tego tytułu radzę jednak nie włączać.


Ilustracja wprowadzenia: Holiday Harmony/HBO Max

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?