Zacznijmy od nowa – ścieżka dźwiękowa [Recenzja i odsłuch]

Pewnie niektórzy z Was kochają takie musicale jak kultowa Deszczowa piosenka czy tegoroczny La La Land. Albo film muzyczny Once. W tych filmach często fabuła pełni rolę drugoplanową, a pierwsze skrzypce gra muzyka. Nie inaczej jest w tej produkcji. Zacznijmy od nowa to historia znajomości i działalności muzycznej początkującej piosenki oraz zdegradowanego, zagubionego producenta muzycznego. W rolach głównych – Mark Ruffalo i Keira Knightley, czyli gwiazdorska obsada. Film w reżyserii Johna Carney’a będę zawsze kojarzyć przede wszystkim z muzyką. No właśnie, jaka ona była?

Tell Me If You Wanna Go Home w wykonaniu Knightley to kompozycja typowo popowa z melancholijnymi nutami. Jak dla mnie to idealna piosenka na wymarzona płytę naszej głównej protagonistki w filmie. Przyjemnie się ją słucha i wpasowuje się w raczej pozytywny klimat filmu. Podobnie jak Lost Stars, który jednak ma wolniejsze tempo i nadawałoby się do romantycznej playlisty. Gdy obejrzycie Zacznijmy od nowa, to zobaczycie jak znakomicie wpasuje się w daną scenę. Coming Up Roses – czyli kolejny utwór w wykonaniu Keiry Knightley najbardziej nadawałby się do tańca – energicznego walca, albo powolnego, zależy od tego, jak się wysłucha tej kompozycji. Po tych kilku tytułach nietrudno spostrzec, że to Knightley jako piosenkarka dostarczyła najlepszych kawałków do albumu. Na liście znajdują się także piosenki innych artystów, m.in. The Roof Is Broke Cessyl Orchestry. Ma on w sobie rockowe, mocne dźwięki, które rozbudzają skłaniającą do przemyśleń ścieżkę dźwiękową.

Zacznijmy od nowa dzięki muzyce oceniany jest zdecydowanie lepiej. Przy tych dźwiękach zapomina się o niedociągnięciach fabularnych czy innych elementach, które mogły nie podpasować. Za muzykę odpowiedzialny był Gregg Alexander i w tym miejscu chciałabym mu podziękować za wartościowy album, który pozostaje na długo w pamięci i aż woła, aby go ponownie włączyć. Włączcie, posłuchajcie i wciągnijcie się w magiczny świat wyrażający marzenia, mogące się kiedyś spełnić…

Poniżej – lista utworów z filmu dostępna na Spotify. Brakuje kilku tytułów, m.in. Horny autorstwa Ceelo Green. Nie są one już dostępne, ale warto posłuchać chociażby na YouTube. Inne brakujące piosenki: Did It Ever Cross Your Mind – Cessyl Orchestra, Women of The World – CeeLo Green, Into the Trance – Cessyl Orchestra, A Step You Can’t Back – Keira Knightley, Intimidated By You – Cessyl Orchestra.

 Ocena: 83/100

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?