Obraz determinacji i woli walki matki, która chce się dowiedzieć, kto stoi za zabójstwem jej córki. Bezsilność, która jej towarzyszy nie pozwala widzowi być obojętnym. Film nagrodzono w tym roku dwoma Oscarami za wspaniałe role Frances McDormand i Sama Rockwella. Oprócz fenomenalnej, mocno emocjonalnej gry aktorskiej warto zwrócić uwagę na wspaniały montaż, muzykę i dialogi. O tym filmie można rozmawiać godzinami, ale jedno jest pewne – jego obecnośc na naszej liście nikogo nie powinna dziwić. (MK)
Opowieść o zdradzonym legioniście zapada w pamięć z wielu powodów. Przede wszystkim film zapamiętuje się na długo dzięki bardzo dobrze skonstruowanej historii okraszonej piękną, wyróżniającą się muzyką. Naprawdę solidny scenariusz, klimatyczne lokacje, życiowa forma Ridleya Scotta i naprawdę niezwykła kreacja Russella Crowe’a – te wszystkie elementy połączone w jedną całość pozwoliły stworzyć film ponadczasowy, za co zresztą został słusznie doceniony (Gladiator zdobył aż pięć statuetek na Oscarowej gali). Każdy kto miał do czynienia z tym widowiskiem, na pewno zapamiętał je także z niezwykłe poruszającego finału, który akompaniowany świetną muzyczną kreacją Zimmera z niejednego twardziela wycisnął łzę. (MC)
Kenneth Lonergan napisał, a potem wyreżyserował niezwykle smutny film, który aż kipi od emocji. Oczywiście nie da się tego zobaczyć, ponieważ nikt tutaj nie wybucha, nie krzyczy – wszystko dzieje się na twarzach bohaterów. Podczas jednego ze spotkań między postaciami granymi przez Casey Afflecka i Michelle Williams słowa nie grają roli, tylko właśnie emocje, które wylewają się z braku dialogu. To jest największą siłą tego filmu. Amerykańskiemu reżyserowi niezwykle udała się sztuka uchwycenia tego trudu w przekazywaniu uczuć drugiej osobie. Kino najwyższej klasy.
Chyba nigdzie nie spotkacie takiego bohatera filmowego (i literackiego), który pomimu tylu przeciwności losu, osiąga tak wiele sukcesów. Oglądając Forresta Gumpa czuję się jak na meczu, gdzie kibicuję swojemu ulubionemu zawodnikowi. Trzymam kciuki i uwielbiam Forresta, który całkowicie nieświadomie wypowiada sentencje powodujace wzruszenie. Może jestem głupi, ale wiem co to miłość – to właśnie jeden z moich ulubionych cytatów. A co do samego filmu, to jest on bardzo zróźnicowany fabularnie (wojna w Wietnamie, tenis stołowy), a wszystko to spaja uwiarygadnia tezę, że wszystko jest możliwe. Forresta można potraktować jako coucha i być po prostu sobą, być szczęsliwym i walczyć z brutalnymi przeszkodami w prawdziwym szczęściu. Forrest Gump na zawsze w sercach! (KS)
Nie ma dużo filmów i animacji, na których dorosły mężczyzna może uronić łzę wzruszenia. Historia ukazana w Brother Bear do nich jak najbardziej należy. Bezsprzecznie inteligentna, mądra oraz zabawna produkcja, która doczekała się całkiem udanego sequela, co – chyba przyznamy – nie jest takie oczywiste w świecie bajek. Niestety, nie zwyciężyła Oscara, ale konkurencja w tamtym roku była piekielnie mocna; Trio z Belleville również musiało się pogodzić z porażką, a statuetka koniec końców wylądowała u Gdzie jest Nemo?.
Dupa tam. Najbardziej wzruszajacym filmem jest A.I. Sztuczna Inteligencja, po końcowej scenie ciężko dojść do siebie.
o proszę, a myślałam, że tylko ja tak uważam. Płakałam już od połowy filmu. Pozdrawiam
Polecam LABIRYNT FAUNA 😉
Dzień Niepodległości
Titanic
Zielona Mila
Mój przyjaciel Hachiko
Lista Schindlera
Pianista
Uwierz w ducha
P.S. Kocham cię
A dla mnie pięknym i wzruszający filmem jest : Chata, a drugi to W Pogoni za szczęściem.
Jeszcze „Nietykalni” i „Przełęcz ocalonych” 🙂
Interstellar bym dodał
Żaden się nie umywa do
Cud w celi nr 7
Tam od 30minuty płaczesz do końca filmu.. I nie ważne czy kobieta czy mężczyzna
Absolutna prawda!!!! Jestem 40-letnim facetem, a ryczałem jak dziecko…
racja najpiękniejszy film 🙂
ten film to jest masakrator emocjonalny
Czy jest gdzieś z lektorem ten film??
tak to prawda….lingo lingo…
Dodał bym do tego Patch Adams (1998), Wielki Mike. The Blind Side (2009), SAM – I Am Sam (2001) i może Człowiek w ogniu (2004) szczególnie końcówka filmu.