TOP 10: Największe hity kinowe 2024! Zobaczymy je już na początku roku!

Święta, święta i po świętach. Przed nami Nowy Rok, a co za tym idzie? Nowe premiery filmowe w kinach Helios! W dzisiejszym rankingu przedstawimy Wam, naszym zdaniem, najciekawsze oraz najważniejsze hity kinowe na początek 2024 roku.

W roku 2024 czeka nas prawdziwa eksplozja hitów, które wylądują na ekranach kin. Abyście mogli czerpać z nich pełnymi garściami zapraszamy Was na seanse do kin Helios! Poniżej lista 10 produkcji, na które czekamy najbardziej: 


10. Fuks 2 (12.01)

Kontynuacja kultowej komedii gangsterskiej z przełomu wieków. Tym razem poznamy historię Maćka, syna Aleksa, którego poznaliśmy w pierwszej części. Syn odziedziczył po nim brawurowy charakter i zamiłowanie do niebezpiecznych intryg. A wszystko zaczęło się od randki z internetu, która połączyła go z dwiema nieprzewidywalnymi kobietami oraz związanym z nimi wściekłym gangsterem, na którego poluje emerytowany glina.

fot. materiały prasowe


9. Madame Web (16.02)

Wielki powrót do uniwersum Marvela, lecz tym razem od studia Sony. W Madame Web poznajemy historię tytułowej Cassandry Webb, która pracuje na Manhattanie i ma niezwykłą umiejętność jasnowidzenia. Bohaterka musi poznać trzy kobiety, które pojawiły się w jej wizji, gdyż mają niezwykłe znaczenie w jej historii. Oczywiście – nie będzie brakować zaskoczeń i satysfakcjonujących zwrotów akcji.

fot. kadr ze zwiastuna filmu Madame Web


8. Dziewczyna Infuelncera (02.02)

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych produkcji 2024 roku. Dziewczyna Influencera przedstawi mroczną stronę YouTube. Wschodząca gwiazda internetu poznaje, na wspomnianym portalu, swojego przyszłego partnera. Z czasem okazuje się, że jej partner ma romans, a cała sprawa trafia na Pudelka. Dziewczyna przyjmuje pewną ofertę od uwielbianej przez internautów Violi, by wyruszyć za granicę. W tym czasie wypływa coraz więcej afer, a o wspomnianą Violę, upomina się mroczna przeszłość.

dziewczyna influencera

fot. Radosław Jarecki


7. Akademia Pana Kleksa (05.01)

Akademię Pana Kleksa zapewne zna każdy! Maciej Kawulski natomiast chce nam przedstawić nową, uwspółcześnioną wersję tej klasycznej historii, którą dawno, dawno temu zaprezentował nam Jan Brzechwa. Tym razem nie otrzymamy jednak Adama, lecz Adę Niezgódkę. Dziewczynka trafia do tytułowej akademii, by poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.

Akademia Pana Kleksa

fot. kadr z filmu Akademia Pana Kleksa


6. Sami Swoi. Początek (16.02)

Kultowy duet powraca! Pawlak i Kargul – bohaterowie znanej polskiej trylogii ,,Sami swoi”, przed trafieniem na Ziemie Odzyskane byli sąsiadami we wsi na Podolu. I już wtedy było to wybuchowe sąsiedztwo… W tym malowniczym opowiadaniu, życiowe zakręty przeplatają się z humorem, tworząc niezapomniany kolaż, który ukazuje zarówno ludzkie charaktery, jak i barwne tło historyczne. Będzie wielki hit czy kit? Przekonamy się już w lutym!


5. Pies i robot

Animacja na pierwszy rzut oka nie zapowiada nam poważnego problemu, z którym się mierzy. Pies i robot opowiada historię tytułowego Psa, który ze smutkiem i nutką zazdrości bacznie obserwuje miasto i mieszkańców. Nie ma przyjaciół, ani nikogo bliskiego. Z czasem w jego życiu pojawia się pewien Robot, który wywraca jego życie do góry nogami. Dodamy też, że film wygrał konkurs główny na Octopus Film Festival.

fot. materiały prasowe


4. Kos (26.01)

Produkcja opowiadająca historię jednej z najważniejszych twarzy polskiej historii. Chodzi oczywiście o Tadeusza “Kosa” Kościuszkę, który w 1794 planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Niezwykła opowieść, będąca ważnym tekstem kultury dla naszego kraju. Do tego z genialną rolą Jacka Braciaka. Trzeba zobaczyć.

kos

fot. Łukasz Bąk


3. Priscilla (09.02)

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów, jednej z najlepszych reżyserek w historii. Sofia Coppola przedstawia nam historię tytułowej Priscilli, która w wieku nastoletnim poznaje pewnego Elvisa. Ów Elvis jest gwiazdą rocka, ale dla niej jest kimś więcej, aniżeli muzykiem – jest jej pierwszą miłością. Niestety szybko okazuje się, że to cukierkowe życie nie jest wcale takie, jak jej się wydaje.

Sofia Coppola priscilla

fot. materiały prasowe


2. Pieprzyć Mickiewicza (12.01)

Wyrzucony ze szkoły pisarz i nauczyciel, Jan Sienkiewicz, znajduje zatrudnienie w warszawskim liceum. Zostaje powierzona mu klasa, słynąca ze swojej buntowniczej postawy i odporności na naukę. Opowieść ta snuje wątki przyjaźni, miłości oraz szkolnych szaleństw, podkreślając, że każdy zasługuje na kolejną szansę. W roli ekscentrycznego pedagoga występuje Dawid Ogrodnik. Liczymy na wielki triumf polskiego kina!

fot. Sławomir Mrozek/Artrama – Materiały prasowe ForumFilmPoland


1. Diuna: Część druga (01.03)

Najbardziej wyczekiwana kontynuacja ostatnich lat. Diuna: Część druga poruszy wątki, które zaczęto w pierwszej części przygód Paula Atrydy. Tytułowy bohater przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna podróż, by stać się przepowiedzianym w proroctwie wyzwolicielem ludu Diuny. Nie zabraknie wspaniałych powrotów, a także pojawią się nowe twarze – między innymi Florence Pugh czy Austin Butler.

fot. kadr ze zwiastuna filmu Diuna 2

Zobacz również: Quiz: Rozpoznaj kinowe hity po kadrze! Obejrzysz je na święta w kinach Helios!

Materiał stworzony we współpracy z kinem Helios

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?