TOP 20 – Najlepsze filmy dla dzieci z ostatnich lat!

10. Vaiana: Skarb oceanu

Pierwszą dziesiątkę otwiera animacja przedstawiająca losy córki przywódcy plemienia. Chcąc ocalić swoją wyspę przed zagładą, dziewczyna wyrusza na niebezpieczną wyprawę po oceanie. Po drodze natyka się na mnóstwo niebezpieczeństw i bardzo nietypowego towarzysza.

9. Księga życia

Zanim pojawił się Coco, mieliśmy tę animację. Dwóch potężnych magów zakłada się o to, czy ludzie są istotami o czystych sercach. Wśród ludzi poddanych próbie są dwaj bohaterowie filmu: Manolo – młody matador, który marzy, by zostać muzykiem i Joaquin – sportowiec i duma rodzinnego miasta. Obaj konkurują o względy Marii – pięknej i niezależnej księżniczki.

8. Toy Story 4

Wydawałoby się, że kręcenie po raz czwarty wielkiej sagi o zabawkach to już lekka przesada. Tymczasem jak się okazuje, niekoniecznie. W dalszym ciągu perypetie Chudego i spółki w żaden sposób nie wydają się wymuszone, a do tego w nowym rozdziale oprócz nowych twarzy pojawia się jedna znajoma.

7. Kraina lodu

Dla wielu jest to bajka przereklamowana, niemniej jednak w dalszym ciągu to jeden z największych hitów gatunku ostatniej dekady. Kiedy posiadająca moc kontroli nad śniegiem i lodem Elsa sprowadza srogą zimę na swoje królestwo, Anna wyrusza w podróż, aby odszukać siostrę oraz zakończyć pogodowe anomalie.

6. Klaus

Szóstą pozycję okupuje wdzięczna pozycja, w której bohaterem jest początkujący – i nieco fajtłapowaty – listonosz. Dostaje w pewnym momencie dość karkołomny przydział. Przełożeni wysyłają go na mroźną wyspę za północnym kołem podbiegunowym, na której ludzie nie czytają listów i są pogrążeni w rozlicznych kłótniach.

5. Paddington

Pierwszą piątkę zaś okupuje wskrzeszona na wielki ekran postać poczciwej, kultowej na dzień dzisiejszy postaci. Do Londynu Miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.

4. Coco

A to już ścisła czołówka, w której najtrudniej było wyłonić zwycięzcę. Na pierwszy ogień Coco. Bohaterem filmu jest Miguel. W jego rodzinie od pokoleń muzyka jest zakazana. Jednak Miguel marzy, by pójść w ślady swojego idola, wielkiego muzyka Ernesta de la Cruza. Zdesperowany chce udowodnić światu swój talent, a to – za sprawą serii przedziwnych wydarzeń – doprowadzi go do niezwykle kolorowej Krainy Umarłych.

3. Zwierzogród

Na podium zaś pojawia się najpierw jedna z najoryginalniejszych filmów dla dzieci, jakie kiedykolwiek powstały. Zwierzogrodu nie można pomylić z żadnym innym miastem. Jest to jedyna w swoim rodzaju współczesna metropolia zamieszkiwana wyłącznie przez zwierzęta. W Zwierzogrodzie nie jest ważne, jakim stworzeniem jesteś – czy to największym z lwów, czy może malutką ryjówką. Możesz tam zostać kimkolwiek chcesz. Ale nie wszystkie marzenia spełniają się od razu…

2. W głowie się nie mieści

Wyobraźcie sobie, że Waszymi odruchami kieruje pięć emocji: Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek. Ten rewolucyjny pomysł został znakomicie wprowadzony w na dziś dzień już kultowej animacji od niezawodnego Pixara. Obserwowanie Riley i jej wewnętrznych głosów poprzez konsekwentny i pełen zwrotów akcji scenariusz to prawdziwa uczta. Animacja jest tak blisko pierwszego miejsca, że równie dobrze mogłaby się zamienić miejscami z drugim miejscem. Ale jednak liderem jest…

1. Spider-Man Uniwersum

Prawdopodobnie najlepsza adaptacja człowieka-pająka, jaką kiedykolwiek nakręcono – nawet filmy MCU muszą ustąpić. Dzięki niemu sporą popularność zdobył będący w oczywistym cieniu Petera Parkera Miles Morales – również ugryziony przez Pająka nastolatek, który wraz z towarzyszami z innych wymiarów mierzy się z Kingpinem. Humor, postacie czy wysoki poziom animacji sprawiają, że no godna pierwsza lokata.

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?