dzień ojca
dzień ojca

Oto silni ojcowie z gier! Ranking z okazji Dnia Ojca

Dziś Dzień Ojca! Z okazji tego święta chcielibyśmy przedstawić Wam sylwetki kilkunastu mężczyzn z gier, którzy zaimponowali nam swoją siłą i uporem. Z ich dziećmi łączą ich przede wszystkim… więzy krwi. A parafrazując klasyka (czytajcie Vina Diesela) — najważniejsza jest rodzina!

Wszystkim tatuśkom z okazji ich święta życzymy wszystkiego, co najlepsze, zadowolenia z pociech i samych pięknych chwil wypełnionych… wspólnym graniem oczywiście!

God of War — Kratos

Myślę, że to jedno z pierwszych imion, jakie przychodzi do głowy, gdy myśli się o ojcach z gier komputerowych. Kratos imponuje wszystkich siłą, odwagą i stoickim wręcz spokojem. I chociaż początkowo jego relacja z synem Atreusem wydawała się bardzo chłodna (#CHŁOPCZE!) to z czasem nabrali oni do siebie więcej zaufania i szacunku tworząc głęboką więź. Wy także nie możecie się doczekać kolejnej części God of War Ragnarök, gdzie poznamy dalsze losy tego nierozerwalnego duetu?

God of War

Fot. kadr z gry God of War

Seria Assassin’s Creed

To seria, w której ojców mamy jak na pęczki. Znajdziemy w niej — i tych dobrych i tych złych. Praktycznie w każdej części, któryś bohater będzie miał ważnego dla całokształtu fabuły ojca lub też sam z czasem wystąpi w tej roli, co w znaczącym stopniu wpłynie na dalszy przebieg gry.

W pierwszym przypadku należałoby wspomnieć o Giovannim Auditore da Firenze (tzw. trylogia Ezio) oraz Charlesie Dorianie (Assassin’s Creed: Unity i Rogue), których brak w życiu asasynów sprawił, że w dorosłym życiu stali się prawdziwymi bohaterami, którzy wiedzieli, jak zawalczyć o swoje. Jednymi z ciekawszych przykładów będą natomiast członkowie rodziny Kenway, których losy poznajemy w Assassin’s Creed III i Assassin’s Creed IV: Black Flag. Haytham i Edward to niezłe gagatki, których decyzje nie zawsze miały dobry wpływ na ich ród.assasins creed william miles

Mamy już sporo przykładów, ale… nie możemy zapomnieć w tym zestawieniu o Williamie Milesie z tzw. wątku współczesnego! Na wspomnienie zasługują też czarne charaktery takie jak Rodrigo Borgia czy Selim I Groźny. Dla nich wszystkich rodzina była najważniejsza, chociaż pobudki nie zawsze były słuszne.

Assassin's Creed origins bayek khemu

W roli ojca możemy przez chwilę wystąpić w Assassin’s Creed Origins gdzie poznajemy losy Bayeka i jego synka Khemu oraz Assassin’s Creed: Revelations gdzie będziemy mogli na własne oczy zobaczyć jak potoczyła się historia Altaïra Ibn-La’Ahada znanego z pierwszej części tej dużej serii.

seria Red Dead Redemption — John Marston

John to bardzo skomplikowana postać. Po raz pierwszy poznajmy go w Red Dead Redemption, gdzie został rozdzielony na długi czas ze swoją rodziną — małżonką Abigail i synem Jackiem. Walczył jednak o nich cały czas i niczego tak nie pragnął, jak powrotu do domu. Gdy jednak ponownie Marstonowie zostają zjednoczeni nie potrafili się do końca ze sobą dogadać, dzielił ich dystans wynikający z rozłąki (żona i syn myśleli, że John nie żyje). Spędzali ze sobą długie godziny przy swoim domu czy na polowaniach, a wciąż były momenty, w których uciekali od siebie. Taką kolej rzeczy tłumaczy nam lepiej Red Dead Redemption 2, gdzie poznać możemy młodsze wersje naszych postaci i ich przeszłość, która również nie była idealna. Pomimo perypetii, które razem przeżyli John i jego syn Jack darzyli szacunkiem.

john jack marston red dead redemption

Grand Theft Auto V — Michael De Santa

Michael ma bardzo skomplikowane życie. Poznajemy go po napadzie na bank, który zmienił jego życie o 180°. Po nim wiedzie typowe amerykańskie życie — duży dom, żona, dzieci i umówiona wizyta u terapeuty. Do czasu poznania Franklina, który przypomina mu jego samego z przeszłości… De Santa jest ojcem Tracey i Jamesa.

GTA V de santa

Fot. kadr z gry GTA V

Córka jest jego totalnym przeciwieństwem — zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i charakter to typowa rozpieszczona nastolatka, która znamy z filmów i seriali. „Jimmy” natomiast uwielbia palic i… najlepiej nic nie robić. Gdy w życiu Michaela pojawił się Franklin ten najchętniej wymieniłby swojego pierworodnego na czarnoskórego kolegę. No cóż… rodziny się nie wybiera, ale widać, że De Santa się starał.

Far Cry 6 — Antón Castillo

Wizerunek Antóna Castillo, któremu twarzy użyczył znany aktor Giancarlo Esposito (Breaking Bad, Zadzwoń do Saula, The Mandalorian, The Boys) mogliśmy oglądać przez wiele miesięcy w czasie trwania kampanii reklamowej gry. Niczym Mufasa Simbie pokazywał tam ziemie, które do nich należą. Już wtedy mogliśmy zobaczyć, że jest to przywódca, który rządzi państwem Yarą twardą ręką. Dyktator najbardziej na świecie pragnie, by jego syn Diego zajął w przyszłości jego miejsce. Nie można mu odmówić jednak siły i majestatycznego wyglądu, który momentami budził grozę.

seria Gears of War — Marcus Fenix

Marcus Fenix to żołnierz z krwi i kości. Jest wiernym przyjacielem oraz synem co niejednokrotnie udowodnił w czasie wojny. Gdy ta dobiegła końca mógł w końcu osiąść ze swoją ukochaną Anyą Stroud. Jak się okazało w Gears of War 4 Marcus jest ojcem głównego bohatera tej odsłony — JD Fenixa. Wielokrotnie stawali ramię w ramię na placu boju wzajemnie wspierając się w trudnych chwilach. Chociaż to dwaj twardziele to mają miękkie serduszka.gears of war 5 jd and marcus

seria Devil May Cry — Vergil

Grając w serię Devil May Cry wydawać by się mogło, że prędzej w roli ojca ujrzymy flirciarza Dante. Twórcy postanowili jednak, że z demonami ojcostwa zmierzy się drugi z synów Spardy –Vergil. Pierworodny wydaje się być zupełnym przeciwieństwem swojego rodziciela, lecz gdy spędzamy z nim więcej czasu to zauważamy coraz więcej podobieństw między mężczyznami. A wam udało się wydedukować w czasie ogrywania serii czyim ojcem został Vergil?

devil may cry

Max Payne — tytułowy bohater Max Payne

Pora na nieco bardziej tragiczną, ale wątpliwie ważną postać ze świata gier. Maxa Payne’a poznajemy, kiedy w wyniku ataku przeprowadzonego przez narkomanów traci żonę Michelle i malutką córeczkę Rose. Za długo nie mógł się nacieszyć ojcostwem, ale ta strata wywarła na nim duże piętno. Postawił sobie on jednak za cel pomszczenie kobiet swojego życia. Udowodnił tym samym co znaczy honor i miłość do rodziny.

max payne

Fot. kadr z gry Max Payne

seria Mass Effect — Thane Krios

Ten zielony kosmita to jeden z lepszych zabójców w całej galaktyce. Wyszkolony drell dołączył do załogi Sheparda w Mass Effect 2. Ma on jednak pewien sekret — choruje na nieuleczalną chorobę zwaną Syndromem Keprala, która często dopada przedstawicieli jego gatunku. Z czasem będziemy mogli poznać syna Thane’a — porywczego Kolyata, który niestety poszedł w ślady ojca. Jeżeli uda nam się zjednoczyć go z synem, a Krios przeżyje słynna samobójczą misję z „dwójki” to nasi bohaterowie będą mogli ponownie się spotkać w zwieńczeniu trylogii i otrzymać swoje odkupienie.

mass effect

Fot. kadr z gry Mass Effect

A Way Out — Leo Caruso

A Way Out to gra opowiadająca przede wszystkim o przyjaźni Leo i Vincenta, których los sprowadził za więzienne kraty. Razem muszą wyrwać się z tego piekła i dorwać tego, który za wszystkim stoi. Nie można jednak zapominać o motywacji Leo, który chciał jak najlepiej dla swojej rodziny. Gdy został oddzielony od żony i dziecka, za wszelką cenę chciał do nich wrócić. By osiągnąć cel, nie bał się narazić życia. Zdeterminowany ojciec zawsze w cenie. (Mateusz Chrzczonowski)

a way out

Fot. materiały promujące grę A Way Out

It Takes Two — Cody

It Takes Two to gra kooperacyjna, która podbiła serca graczy w ubiegłym roku. To historia rodziców Rose, którzy… planują rozwód. Dziewczynka lepi podobiznę swojego ojca Cody’ego z gliny oraz tworzy drewniana kopię swojej matki May. Ci budzą się w swoich nowych ciałach i pomimo konfliktu będą musieli ze sobą współpracować. W każdym z rozdziałów Cody otrzymuje inną supermoc, która wyróżnia go na tle innych bohaterów tego zestawienia. Ale siła miłości to coś przegoni każde chmury znad głowy każdej rodziny!

it takes two

Fot. kadr z gry It Takes Two

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów — Darth Vader

„Jestem twoim ojcem” to słowa, które zna każdy. Nawet jeżeli nie po drodze komuś z serią filmów o Gwiezdnych Wojnach. Darth Vader to jeden z najbardziej znanych ojców we wszechświecie. Niedawno powrócił do nas w nieco kanciastej odsłonie w grze LEGO. Jego marzeniem było tylko rządzić galaktyką z synem Lukiem. No cóż… dobrze, że wnuczek pokochał go mocniej.

lego star wars

Fot. materiały promujące grę LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów

Kangurek Kao — Koby

To najnowsza propozycja z naszej listy, bowiem gra swoją premierę miała 27.05. Po latach powracamy do świata, w którym żyje nasz ulubieniec z dzieciństwa — Kangurek Kao. Tym razem zyskuje on motywację w postaci rodziny, którą musi ocalić. Najważniejszy w tej historii jest jego ojciec Koby, na którego poszukiwania wcześniej wyruszyła również jego siostra Kaia. A Koby to prawdziwy Arnold Schwarzenegger z Wyspy Hopalloo. Popatrzcie tylko na tę budowę! Za tę rzeźbę otrzymuje od nas ocenę 10/10.

kangurek ako

Fot. kadr z gry Kangurek Kao

Wszystkiego, co najlepsze z okazji Dnia Ojca!

 

Stały współpracownik

Miłośniczka nowych technologii i kreatywnych rozwiązań. Specjalistka od serii Assassin's Creed. W wolnych chwilach zajmuje się fotografią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?