Ranking seriali romantycznych
Ranking seriali romantycznych

Najlepsze seriale romantyczne | TOP 10

Kocha… nie kocha. Szanuje… nie szanuje. Miłość to skomplikowane zjawisko. W tym rankingu wskazującym godne polecenia seriale romantyczne sprawdzamy też, jak radzą sobie z nią bohaterowie seriali romantycznych. Oto zabawne, wzruszające i piękne seriale o miłości dostępne m.in. na Netflix, HBO GO czy Amazon Prime Video.

NAJLEPSZE SERIALE ROMANTYCZNE

10. Powiedz, że mnie kochasz

Listę prezentującą najlepsze seriale romantyczne zacznijmy od mocnego uderzenia. Powiedz, że mnie kochasz to niedoceniona perełka HBO, która zawinęła się z ekranów zbyt szybko, bo zakończono ją po pierwszym sezonie. Serial skupia się na losach trzech par w wieku 20, 30 i 40 lat, które mają problemy w związku i uczęszczają do wiekowej terapeutki, której zmagania miłosne również stanowią kolejny wątek serialu. Jest szczerze, prawdziwie i bardzo intymnie. Rzadko który serial tak bardzo dogłębnie spogląda na codzienne sytuacje par. Cóż, to w końcu HBO w całej krasie.

9. Lovesick

Lovesick, kolejny serial o miłości, zaczyna się co najmniej niecodziennie. Główny bohater, Dylan (Johnny Flynn) dowiaduje się, że złapał chorobę weneryczną. Musi więc zweryfikować swoje życie i przede wszystkim poinformować o tym swoje byłe partnerki. Niech was jednak nie odstrasza powaga sytuacji, bo serial wręcz tryska humorem (brytyjskim) i urokiem. 3-sezonową całość można obejrzeć w serwisie Netflix.

8. Gdzie pachną stokrotki

Kolejny gdzieś zapomniany niesłusznie romantyczny serial z fantastycznym Lee Pace’em, później znanym z serialu Halt and Catch Fire i serii Hobbit. Pace wciela się w rolę Neda, cukiernika obdarzonego niezwykłym darem, który pomaga mu uzdrawiać martwe rzeczy lub ludzi. Mężczyzna dzięki temu pomaga detektywom w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i pewnego razu ożywia swoją dawną ukochaną. I tutaj dochodzimy do sedna problemu. Jeśli Ned dotknie ją ponownie, umrze na zawsze. Miłość bez możliwości dotyku, uroczy Pace, a w tle zagadki kryminalne. Co was jeszcze powstrzymuje?

Kadr z serialu Gdzie pachną stokrotki

7. Jane the Virgin

Drugi z tytułów, które można odnaleźć w serwisie Netflix. I niech was nie zmyli trywialny tytuł. Serial to świetna zgrywa z gatunku telenoweli. Bohaterką opowieści jest 23-letnia Jane – dziewica – która pewnego dnia dowiaduje się, że jest w ciąży przez przypadkowe zapłodnienie. Sytuacja wywraca jej całe życie prywatne, miłosne i zawodowe do góry nogami.

6. Słowo na L

Starczy tych opowieści ona i on, czas na miłosny serial, w którym estrogen leje się hektolitrami. Kultowy serial stacji Showtime skupia się na Jenny (Mia Kirshner), która przeprowadza się do Los Angeles, by zamieszkać ze swoim chłopakiem. Tam poznaje grupę kobiet, w obecności w których odkrywa zupełnie nowy rodzaj życia. To opowieść o życiu prywatnym i zawodowym, związkach homoseksualnych i hetero.

5. Nowoczesna miłość

Czas na coś krótkiego. Nowoczesna miłość, to 30 minutowe antologie do zobaczenia na Amazon Prime. Zwłaszcza jest ku temu dobra okazja, bo już w sierpniu rusza drugi sezon. Jak sama nazwa wskazuje, serial prezentuje spojrzenie na współczesne związki. Dostajemy prawdziwy miszmasz historii ze świetną obsadą w każdym odcinku, każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie. Punkty wspólne są tylko dwa: miłość i Nowy Jork. Twórcą serii jest John Carney, który odpowiada za tak energiczne filmy, jak Młodzi przebojowi, Zacznijmy od nowa i Once.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?