To nie jest OK opowiada o młodej dziewczynie, która próbuje sobie poradzić z życiem licealistki, sytuacją rodzinną, swoją seksualnością i dziwnymi zdolnościami, które zaczyna u siebie obserwować. Produkcja powstała we współpracy reżysera The End of the F***ing World i producentów Stranger Things. To nie jest OK to świetna propozycja na jeden wieczór.
Pierwszy sezon tego serialu Netflixa zachwycił. Drugi już niekoniecznie. Generalnie produkcja skupia się na dwójce bohaterów – Jamesie, który twierdzi, że jest psychopatą i Alyssie, jego buntowniczej koleżance z klasy. James postanawia, że chce zabić człowieka, więc Alyssa proponuje mu, że razem uciekną i przeżyją największą przygodę ich życia. Tak naprawdę chce uciec z problematycznego domu. Podczas tej podróży zbliżą się do siebie i odkryją kilka rzeczy na swój temat. Pozycja obowiązkowa na liście przedstawiającej najlepsze seriale Netflix dla nastolatków i młodzieży!
Chilling Adventures of Sabrina jest jak sinusoida. Ma momenty bardzo dobre, które wprost zachwycają widza, ale też takie, które po prostu zawodzą i są nudne. Sama główna bohaterka taka właśnie jest. Jej zachowania momentami są irracjonalne, po to, żeby za chwilę z podniesioną głową mogła ponieść konsekwencje podejmowanych decyzji. Pierwszy sezon serialu jest zdecydowanie najlepszy, chociaż pozostałe również mają dobre momenty. Chilling Adventures of Sabrina jest zróżnicowany pod względem bohaterów i jest idealny dla fanów gatunku.
Szkoła dla elity rozpoczyna się w sposób bardzo prosty, a nawet oczywisty. Do szkoły dla bogaczy trafia trójka stypendystów – Samuel, Christian i Nadia. Mamy więc pewien konflikt pomiędzy tymi bogatymi i biednymi. Ci pierwsi przedstawieni są w gorszym świetle, jako rozpieszczone bachory, które mają problem z rozróżnieniem dobra od zła. W każdym z dostępnych sezonów fabułę napędza wielka tajemnica, do której rozwiązania dochodzi w ostatnim odcinku. Typowy teen drama wzbogacony o wątki kryminalne.
Mindy Kaling stworzyła serial inspirowany własną młodością i dała nam Jeszcze nigdy…. Komediowy serial Netflixa opowiada o młodej dziewczynie, Devi, która ma korzenie indyjskie. Główna bohaterka zmaga się z traumą po śmierci ojca i nie dogaduje się z matką. Jeszcze nigdy to ciepła komedia o trudach dorastania, nie tylko Devi, ale i jej przyjaciółek Eleanor i Fabioli. Serial zachwyca różnorodnością, humorem i świetnymi kreacjami aktorskimi.
Już pierwszy sezon Ania, nie Anna udowodnił, że nie jest jedną z tych ekranizacji Ani z Zielonego Wzgórza, z jakimi do tej pory mieliśmy do czynienia – co generalnie według mojej oceny działa na plus. Twórcy obrali konkretną ścieżkę i trzymali się jej przez cały serial. Mimo że Ania, nie Anna różni się od książek, to scenarzyści w sposób bardzo konsekwentny budowali wszystkich bohaterów. Serial ten obejrzeć może zarówno dziecko, jak i dorosły, i w obu przypadkach sprawi tą samą przyjemność odbiorcy.
Głównym bohaterem serialu Netflixa jest Sam, nastolatek z autyzmem. Chłopak chce w końcu dorosnąć i stwierdza, że najlepszym na to sposobem będzie znalezienie dziewczyny. Nie jest to jednak takie proste, bo nawiązanie jakiejkolwiek relacji z drugim człowiek to dla Sama duże wyzwanie. Bo chłopak, chcąc nie chcąc, tworzy swojej głowie swój obraz rzeczywistości, który dla innych jest trudny do zrozumienia. W Atypowym dramat przeplata się z komedią. Serial potrafi wzruszyć i generalnie wzbudzić ogrom emocji. Porusza też bardzo ważne problemy i to w sposób bardzo przystępny i niebywale przyjemny.
Przenosimy się do lat 80. ubiegłego wieku, kiedy nie było telefonów komórkowych, nikt nie słyszał o Cyberpunku, a filmy pożyczano z wypożyczalni i potem oglądano na kasetach VHS. Dzieci uciekały z domu, aby bawić się z kolegami albo grać w RPG, jak nasi mali bohaterowie. Serial Netflixa to pochwała w kierunku magicznych lat 80., które większość z nas pamięta tylko z ekranów telewizorów. Stranger Things zachwyci każdego. Nawet kogoś, kto nie przepada za tego typu produkcjami. Serial trafi do dorosłych, nastolatków, a nawet dzieci. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – przemyślaną fabułę, brak przypadku, zaangażowanie aktorów i realizację.
W 2019 roku Sex Education przebojem wdarło się na listy najlepszych seriali, więc także i do zestawienia prezentującego najlepsze seriale Netflix dla nastolatków. Jak powszechnie wiadomo, trudno utrzymać tak wysoki poziom. Nowe odcinki okazały się jeszcze lepsze od poprzednich. Sex Education w drugim sezonie potwierdza, że można zrobić dobry serial o nastolatkach – bez intryg, narkotyków i alkoholu na każdym kroku, wielkich i wystawnych imprez czy popełniania przestępstw. Każdy wątek jest poprowadzony w sposób kompletny – nie ma tu dziur fabularnych, nie czujemy niedosytu. Każdy z bohaterów, nawet tych trzecioplanowych ma swój moment, swój wkład i prezentuje zupełnie inny problem. No i jest tam Gillian Anderson.
ilustracja wprowadzenia: Netflix