Storytel
Storytel

Najlepsze produkcje Storytel Original! TOP 10

Storytel słynie nie tylko z ogromnej biblioteki audiobooków i e-booków, ale również ze swoich produkcji oryginalnych! Dziś przedstawimy Wam 10 najlepszych tytułów Storytel Original!

10. Między listami… do M.

Pozycja obowiązkowa dla fanów polskich komedii romantycznych! Jeśli jesteście fanami Listów do M., to absolutny must watch, a w zasadzie must listen!  W słuchowisku Między listami poznacie bliżej relacje Kariny i Szczepana, głównych bohaterów serii Listy do M. Warto wspomnieć, że lektorami są Agnieszka Dygant oraz Piotr Adamczyk, główne postaci z filmów.

Storytel

9. Gumiakiem i szpilką

Piękna, lekka i zabawna opowieść o życiu na wsi. Dodatkowo opowiada też o miłości i tęsknocie. Wszystko okraszone niesamowitym, słowiańskim klimatem. Historia wspaniale opowiedziana przez aktorkę Magdalenę Stużyńską. Fani powieści obyczajowych odnajdą się jak u siebie w domu.

Storytel

8. Random

Random to pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film. Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski wcielają się w bohaterów opowieści o miłości i samotności w erze dystansu społecznego. To opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. Głosu aplikacji Random użyczyła Agnieszka Woźniak-Starak.

Storytel

7. Garda

Emocjonująca i wciągająca opowieść o sercu wojownika, które jest silniejsze niż jego niepełnosprawność. W Gardzie nie chodzi o agresje, a o honor, męskość i szacunek. Powieść opowiada o przełamywaniu własnych słabości, co daje niezwykłą motywacje. Głos Józefa Pawłowskiego wpasowuje się tu wręcz idealnie. Czym jest męska potrzeba rywalizacji? Garda da Wam odpowiedź.

Storytel

6. Przeminęło

Autorem konceptu tego słuchowiska jest Łukasz Orbitowski, a za scenariusz odpowiada Aleksandra Zielińska, reżyserką natomiast jest Maria Sadowska. Fabuła słuchowiska oparta jest na kultowym Przeminęło z wiatrem, lecz przeniesiono ją na polskie podwórko. Wszystko zaczyna się w 1981 roku, tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. To historia o miłości, buncie oraz stracie. Przeminęło wciągnie Was tak, że te 3 i pół godziny miną Wam jak 3 minuty. Więcej informacji o słuchowisku w gwiazdorskiej obsadzie znajdziecie w naszej recenzji.

5. Chłopi 2050, czyli Agronauci w czasach katastrofy klimatycznej

Fani Stanisława Lema czy Philipa K. Dicka znajdą też coś dla siebie. Chłopi 2050, czyli wizja Polski roku 2050, to projekt zorientowany na aspekt zmian klimatycznych. Scenariusz przedstawia wizję świata jaki czeka wszystkich, jeśli nie zaczniemy dbać o dobro naszej planety. Produkcja Storytel Original opowiada historie, która dzieje się na polskiej wsi w 2050 roku. Nie zabraknie robotów, egzoszkieletów czy dronów, które pomagają podczas pracy na polu.

Storytel

4. Co ćpać po odwyku

Co ćpać po odwyku Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty to podcast, który porusza ogromnie istotny, a zarazem przyziemny problem jakim są ludzkie nałogi. Podcast jest o słabościach, bolączkach i ułomnościach ludzkich, a przede wszystkim o sposobach radzenia sobie z nimi. Podczas odcinków Jakub i Julek rozmawiają z zaproszonymi gośćmi – ekspertami, celebrytami, znanymi i cenionymi osobistościami.

Storytel

3. Robin Hood i Szmaragdowy Król

Słuchowisko Robin Hood i Szmaragdowy Król napisane przez Jakuba Ćwieka to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Legendarne postaci Robin Hooda, jego towarzyszy i wrogów, przemawiają głosami gwiazdorskiej obsady, na czele z Tomaszem Kotem, Nataszą Urbańską i Robertem Więckiewiczem. Przewodnikiem-narratorem słuchowiska jest Andrzej Seweryn. Daj się porwać wyobraźni do lasu Sherwood w słuchowisku Storytel Original.

Storytel

2. Psy 2.5. W imię miłości

Coś dla fanów mocnego kina Pasikowskiego. Historia wulgarna i klimatyczna, z której dowiecie się co miało miejsce między drugą, a trzecią częścią kultowych Psów. Cezary Pazura idealnie wpasowuje się w roli lektora, gdyż… opowiada on historię swojej postaci. Przed rozpoczęciem słuchania warto zadać sobie pytanie – ile jeszcze na Morawca będą mówić Nowy? Więcej o słuchowisku Psy 2.5 dowiecie się z naszej recenzji.

Storytel

1. Kruk. Słuchowisko

Kruk. Słuchowisko to produkcja Storytel Original, której akcja rozgrywa się między sezonami serialu telewizyjnego Canal+ Kruk. Słuchowisko ma wszystko to, za co widzowie pokochali serial: gęstą atmosferę, kryminalną tajemnicę oraz świetne postaci. Zyskuje jednak nowy wymiar – wysokiej jakości audio.

Storytel

Po więcej niesamowitych historii zapraszamy do Storytel!

Zobacz również: QUIZ: Jak dobrze znasz niezwykłe historie Storytel Original?

Redaktor prowadzący dział Newsy

Geek i audiofil. Magister z dziennikarstwa. Naczelny fan X-Men i Elizabeth Olsen. Ogląda w kółko Marvela i stare filmy. Do tego dużo marudzi i słucha muzyki z lat 80.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?