Pozycja obowiązkowa dla fanów polskich komedii romantycznych! Jeśli jesteście fanami Listów do M., to absolutny must watch, a w zasadzie must listen! W słuchowisku Między listami poznacie bliżej relacje Kariny i Szczepana, głównych bohaterów serii Listy do M. Warto wspomnieć, że lektorami są Agnieszka Dygant oraz Piotr Adamczyk, główne postaci z filmów.
Piękna, lekka i zabawna opowieść o życiu na wsi. Dodatkowo opowiada też o miłości i tęsknocie. Wszystko okraszone niesamowitym, słowiańskim klimatem. Historia wspaniale opowiedziana przez aktorkę Magdalenę Stużyńską. Fani powieści obyczajowych odnajdą się jak u siebie w domu.
Random to pierwszy polski serial łączący słuchowisko i film. Julia Wieniawa i Maciej Musiałowski wcielają się w bohaterów opowieści o miłości i samotności w erze dystansu społecznego. To opowieść o uczuciu rodzącym się pomiędzy dwojgiem użytkowników fikcyjnej, głosowej aplikacji Random. Głosu aplikacji Random użyczyła Agnieszka Woźniak-Starak.
Emocjonująca i wciągająca opowieść o sercu wojownika, które jest silniejsze niż jego niepełnosprawność. W Gardzie nie chodzi o agresje, a o honor, męskość i szacunek. Powieść opowiada o przełamywaniu własnych słabości, co daje niezwykłą motywacje. Głos Józefa Pawłowskiego wpasowuje się tu wręcz idealnie. Czym jest męska potrzeba rywalizacji? Garda da Wam odpowiedź.
Autorem konceptu tego słuchowiska jest Łukasz Orbitowski, a za scenariusz odpowiada Aleksandra Zielińska, reżyserką natomiast jest Maria Sadowska. Fabuła słuchowiska oparta jest na kultowym Przeminęło z wiatrem, lecz przeniesiono ją na polskie podwórko. Wszystko zaczyna się w 1981 roku, tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego. To historia o miłości, buncie oraz stracie. Przeminęło wciągnie Was tak, że te 3 i pół godziny miną Wam jak 3 minuty. Więcej informacji o słuchowisku w gwiazdorskiej obsadzie znajdziecie w naszej recenzji.
Fani Stanisława Lema czy Philipa K. Dicka znajdą też coś dla siebie. Chłopi 2050, czyli wizja Polski roku 2050, to projekt zorientowany na aspekt zmian klimatycznych. Scenariusz przedstawia wizję świata jaki czeka wszystkich, jeśli nie zaczniemy dbać o dobro naszej planety. Produkcja Storytel Original opowiada historie, która dzieje się na polskiej wsi w 2050 roku. Nie zabraknie robotów, egzoszkieletów czy dronów, które pomagają podczas pracy na polu.
Co ćpać po odwyku Jakuba Żulczyka i Juliusza Strachoty to podcast, który porusza ogromnie istotny, a zarazem przyziemny problem jakim są ludzkie nałogi. Podcast jest o słabościach, bolączkach i ułomnościach ludzkich, a przede wszystkim o sposobach radzenia sobie z nimi. Podczas odcinków Jakub i Julek rozmawiają z zaproszonymi gośćmi – ekspertami, celebrytami, znanymi i cenionymi osobistościami.
Słuchowisko Robin Hood i Szmaragdowy Król napisane przez Jakuba Ćwieka to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Legendarne postaci Robin Hooda, jego towarzyszy i wrogów, przemawiają głosami gwiazdorskiej obsady, na czele z Tomaszem Kotem, Nataszą Urbańską i Robertem Więckiewiczem. Przewodnikiem-narratorem słuchowiska jest Andrzej Seweryn. Daj się porwać wyobraźni do lasu Sherwood w słuchowisku Storytel Original.
Coś dla fanów mocnego kina Pasikowskiego. Historia wulgarna i klimatyczna, z której dowiecie się co miało miejsce między drugą, a trzecią częścią kultowych Psów. Cezary Pazura idealnie wpasowuje się w roli lektora, gdyż… opowiada on historię swojej postaci. Przed rozpoczęciem słuchania warto zadać sobie pytanie – ile jeszcze na Morawca będą mówić Nowy? Więcej o słuchowisku Psy 2.5 dowiecie się z naszej recenzji.
Kruk. Słuchowisko to produkcja Storytel Original, której akcja rozgrywa się między sezonami serialu telewizyjnego Canal+ Kruk. Słuchowisko ma wszystko to, za co widzowie pokochali serial: gęstą atmosferę, kryminalną tajemnicę oraz świetne postaci. Zyskuje jednak nowy wymiar – wysokiej jakości audio.
Po więcej niesamowitych historii zapraszamy do Storytel!