Kogel Mogel Najlepsze polskie komedie romantyczne
Kogel Mogel Najlepsze polskie komedie romantyczne

Najlepsze polskie komedie romantyczne w historii! | TOP 30

NAJLEPSZE POLSKIE KOMEDIE ROMANTYCZNE

 20. Planeta singli (2016)

Przebojowa, polska komedia romantyczna. Planeta Singli traktuje o tytułowym portalu randkowym, który jest tematem przewodnim całego obrazu… Widzimy zatem perypetie pewnej poszukującej miłości kobiety – Agnieszka Więdłocha jako Ania Kwiatkowska – będącej do bólu przewidywalną tradycjonalistką. Z drugiej zaś strony poznajemy przebojowego Tomka Wilczyńskiego – genialny Maciej Stuhr – prawdziwego playboya drwiącego ze wszystkich i ze wszystkiego, dla którego ważne wartości w życiu i uczucia innych to źródło, skarbnica głupoty dla jego kolejnych przezabawnych skeczy. Zderzenie tych dwóch skrajnie odmiennych osobowości, obserwowanie zachodzących w nich zmian po mocnej kolizji to niewątpliwie silna strona filmu. Nie brakuje tutaj wyśmiewania się ze stereotypów, umiejętnej gry słownej, a także przedstawienia portali randkowych i miłości niekiedy w krzywym zwierciadle, jednakże całość zostaje spuentowanym niebanalnym przekazem. Mimo iż sporo tutaj nawiązań do innych filmów, to całość jest genialnie poprowadzona i niesamowicie świeża w porównaniu do pozostałych współczesnych kom-romów.

najlepsze polskie komedie romantyczne


19. Każdemu wolno kochać (1933)

Pełna zabawnych gagów komedia muzyczna jest pierwszym polskim wpełni udźwiękowionym filmem. Napisana przez ubogiego muzyka piosenka niespodziewanie staje się szlagierem. Przed kompozytorem otwiera się droga do kariery, a przede wszystkim do ręki ukochanej.

 


18. Zapomniana melodia (1938)

Helenka jest pensjonarką w podwarszawskim Instytucie Dokształcającym dla Dziewcząt, córką bogatego przemysłowca, fabrykanta kosmetyków. Stefan jest bratankiem profesora muzyki w tymże instytucie… Stefan wpadł do wody na przystani, suszy się w mieszkaniu stryja. Nie chcąc go kompromitować Stefan twierdzi, że nazywa się Roxy. Pech chce, że tak nazywa się woda kolońska konkurencyjnej firmy ojca Helenki. Bierze on więc Stefana za nasłanego agenta konkurencji. O Stefana upomina się dawna jego przyjaciółka Lili. W to wszystko wplątany zostaje profesor Frankiewicz, co niekorzystnie wpływa na jego pozycję jako pedagoga. A ojciec Helenki w żaden sposób nie może zapamiętać recepty nowego mydła; umożliwia mu to dopiero melodia skomponowana przez Stefana dla ukochanej Helenki. (FilmPolski.pl)

 


17. Kochaj i rób co chcesz (1997)

Romantyczna wyspa i para zakochanych młodych ludzi- tak zaczyna się ta współczesna love story, pełna humoru i muzyki. Bohaterem jest młody ambitny muzyk, Sławek Wiśnik, absolwent konserwatorium w klasie organów. Chce wyrwać się z Kaliszewa, biednego miasteczka pod Suwałkami i zrobić karierę muzyczną. Niestety nie dostaje stypendium do Heilderberg. Jego dziewczyna, Agnieszka, planuje szybki ślub, tym bardziej, że jej ojciec proponuje Sławkowi prowadzenie interesów. Jednak on woli grać jako zastępca organisty, a nawet jako… muzyk disco-polo.

 


16. Papierowe małżeństwo (1991)

Bohaterka filmu, Alicja Strzałkowska, poznaje w czasie wakacji Anglika, lekarza, który proponuje jej małżeństwo. Dziewczyna szybko podejmuje decyzję o wyjeździe. Sprzedaje cały swój dobytek i wyrusza na Zachód w poszukiwaniu lepszego życia. Okazuje się jednak, że „narzeczony” dawno zapomniał o wakacyjnej obietnicy. Alicja przypadkowo poznaje Aidena. Drobny przestępca, pogrążony w długach, nie jest odpowiednim partnerem, z którym można budować przyszłość, w każdym razie nie taką, o jakiej marzyła Polka. Alicja nie ma jednak wyboru. Nie chce wracać do kraju i decyduje się na fikcyjny ślub z Aidenem, z czego wynika mnóstwo problemów. Przede wszystkim dziewczyna musi szybko zdobyć pieniądze, by zapłacić za „papierowe małżeństwo”, zwłaszcza że mąż popadł właśnie w tarapaty finansowe. Ścigają go wspólnicy ze świata przestępczego, którym jest winien sporą sumę. Aiden postanawia zamieszkać z żoną do czasu odzyskania całej gotówki. Choć Alicja nie jest zadowolona z takiego obrotu sprawy, nie może wyrzucić natręta, który oficjalnie jest jej mężem. Z czasem między obcymi sobie ludźmi rodzi się jednak głębsze uczucie.
(FilmPolski.pl)


15. Opowieść z chłodni (2011), reż. Grzegorz Jaroszuk

W filmie Jaroszuka chłopak (Piotr Żurawski) i dziewczyna (Justyna Wasilewska) pracują w supermarkecie. Kierownik (Andrzej Walden) ogłasza ich najgorszymi pracownikami sklepu, przy okazji mocno sugerując im, aby odnaleźli cel w życiu. Gdy młodzi ludzie decydują się wziąć udział w teleturnieju „Najnieszczęśliwszy człowiek miesiąca”, szef i współpracownicy postanawiają im pomóc w jego wygraniu… i tak naprawdę od tego momentu zaczyna się prawdziwa zabawa. Bardzo ciekawy komediodramat z uroczo przerysowanymi charakterami posci. (SG)


14.  Sztuka kochania (1988), reż. Jacek Bromski

Co się stanie, gdy znany seksuolog doprowadzi do ucieczki panny młodej sprzed ołtarza? Masa zabawnych perturbacji! Dodać jeszcze do tego Jana Machalicę, Wiktora Zborowskiego czy Zbigniewa Zamachowskiego i mamy receptę na ciekawą komedię. Oczywiście humor nie podejdzie każdemu, ale warto spróbować. (SG)


13. Manewry miłosne (1935), reż. Konrad Tom, Jan Nowina-Przybylski

Kolejna znakomita komedia pomyłek. Rodzina koniecznie chce zmusić do ożenku porucznika Niko (Aleksander Żabczyński), lecz ten zakochuje się w pięknej baronowej (Tola Mankiewiczówna). Do wybranej mu przez rodzinę narzeczonej jedzie więc w przebraniu swego ordynansa. Ten zaś udaje porucznika. Okazuje się, że narzeczoną jest właśnie baronowa. I tak dalej, i tak dalej. Pomieszana, przezabawna historia dla każdego. (SG)


12.  Ławeczka (2004), reż. Maciej Żak

Artur Żmijewski i Jolanta Fraszyńska w naprawdę dobrze wykonanym komediodramacie. Żak stworzył film, przy którym można się nieco pośmiać, aczkolwiek niemały nacisk położony jest na tragiczną historię pewnej dziewczyny, która po latach spotyka znanego już jej z przeszłości podrywacza. (SG)

 


11. Och, Karol (1985), reż. Roman Załuski

Zanim popełnicie tragiczny błąd i obejrzycie sequelową abominację z Piotrem Adamczykiem, odsyłamy Was do tego oto klasyka. Architekt Karol jest kobieciarzem dzielącym wolny czas dzieli pomiędzy żonę i trzy kochanki. Rzecz jasna, nic nie trwa wiecznie i niedługo potem będzie musiał zmierzyć się z brutalnym rozliczeniem. Znakomita, pełna specyficznego humoru historia, która bawi kolejne pokolenia widzów. (SG)

 

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy. Najpopularniejszy polski influencer popkulturowy. Kocha filmy, od niedawna również sam je tworzy.
.

Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Znawca uniwersum Marvela oraz największy fan Batmana.
.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations oraz marketing.
.

Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?