Giorgio, utalentowany, ale niedoceniany inżynier, przechodzi życiowy kryzys – wyleciał z pracy, rodzice z nim nie rozmawiają, a ukochana rzuciła go po tym, jak zupełnie przypadkiem oboje trafili przez niego do aresztu (to długa historia…). Mając dość sztywnych reguł społecznych obowiązujących we Włoszech w latach 60. XX wieku, Giorgio rozpoczyna realizację karkołomnego planu: budowę własnej wyspy pośrodku morza. Wspólnie z grupą buntowników i wyrzutków zakłada Republikę Wyspy Róży, ogłasza niepodległość, a sam zostaje prezydentem nowego kraju. Jednak wspólne wartości i wytrzymałość grupy zostaną poddane ciężkiej próbie w momencie, gdy włoski premier ogłosi utopijną wyspę Giorgia największym wrogiem Włoch.
Pamiętacie Grę Finchera? To tu macie prawie to samo, tylko w duchu zwariowanych i niepoprawnych amerykańskich komedii. Nie da się też wyrazić słowami, jak bardzo teraz tęsknimy za spotkaniami ze znajomymi i wieczorami planszówek. Komedia z 2018 roku jest idealna na czas domowego lockdownu, ponieważ opowiada o ludziach, dla których towarzyskie spotkania to ważny element codzienności. Gdy jedna z gier towarzyskich zmienia się w piekło i ciąg zabawnych perypetii, warto porozmyślać, co sami zrobimy, gdy wyjdziemy z naszych domów. Podpowiedzią niech będzie szalona komedia z Jasonem Batemanem!
Iris (Kate Winslet) jest zakochana w mężczyźnie, który właśnie ma poślubić inną. Żyjąca po drugiej stronie kuli ziemskiej, Amanda (Cameron Diaz), dowiaduje się, że człowiek, z którym mieszka był jej niewierny. Dwie kobiety, które nigdy się nie spotkały i mieszkają w odległości ponad 4 000 kilometrów, spotykają się w sieci, na stronie pomagającej aranżować zamianę domów i pod wpływem impulsu wymieniają się miejscami zamieszkania na okres świąt. Iris wprowadza się do domu Amandy w słonecznym Los Angeles, a Amanda przyjeżdża na pokrytą śniegiem angielską wieś. Wkrótce po przybyciu na miejsce przeznaczenia, obie kobiety odnajdują to, czego najmniej się spodziewały: romans. Amanda jest oczarowana przystojnym bratem Iris, Grahamem (Jude Law), natomiast Iris, wiedziona inspiracją legendarnego hollywoodzkiego scenarzysty Arthura (Eli Wallach), leczy swoje złamane serce spotykając się z kompozytorem muzyki filmowej, Milesem (Jack Black).
Trochę straciłam wiarę w tę toplistę, jak dobrnęłam do pozycji 4… „Wieczór gier” był zdecydowanie jednym z najgorszych filmów jakie widziałam na Netflixie. No ale nie przekreślam od razu, dam szansę jeszcze jakiejś Waszej polecajce, zobaczymy czy jest tu jakaś nadzieja 😛
Zabrakło naprawdę zabawnych komedii jak „Wszystko zostanie w rodzinie” albo trylogia „Johnny English” 🙂
nie
5