Kiedy myślimy o Marvelu, widzimy kosmiczne bitwy, latających herosów oraz kolorowe postacie w krzykliwych kostiumach, a do głowy przychodzą nam najlepsze teksty Tony’ego Starka. Kto mógłby pomyśleć, że Disney wraz z Marvel Studios będzie w stanie stworzyć thriller polityczny, który bardziej kojarzy się z produkcjami spod znaku 007 niż innymi produkcjami o losach drużyny Avengers. Zimowy Żołnierz pokazał, że Kapitan Ameryka to nie tylko śmieszny kostium z tarczą w barwach USA i wyniosłe słowa przepełnione patriotyzmem. Wciągająca opowieść, znani i nowi bohaterowie wciągnięci w intrygę H.Y.D.R.Y, oraz jeden z najlepszych czarnych charakterów w uniwersum uczyniły z tego filmu jeden z najciekawszych tytułów tego typu, który po prostu trzeba zobaczyć.
Ponoć sequele są gorsze od oryginałów. Kłam tej teorii zadał jednak Burton, ponownie reżyserując film o Batmanie. Kontynuacja dzieła z 1989 roku wprowadziła na ekrany takie postacie jak Pingwin oraz Kobieta Kot i zachowała mroczny i komiksowy klimat poprzedniczki. Scenografia ciemnych zakamarków Gotham została jeszcze lepiej dopracowana, a kostiumy nie raziły już tak mocno swoją pozorną kiczowatością. Świetny scenariusz, znakomicie dobrana obsada ( w tym Keaton ponownie w swojej roli życia) i przede wszystkim rozbudowane postacie, czynią z filmu pozycję obowiązkową dla wszystkich fanów twórczości Tima Burtona i samego Batmana!
Możecie nienawidzić Zacka Snydera za to co zrobił z Batman v Superman. Możecie nie znosić typowych dla jego stylu mrocznych plenerów, szarej kolorystyki oraz stosowanego w nadmiarze slow-motion. Mimo to i tak powinniście darzyć go ogromnym szacunkiem za to, co udało mu się dokonać w Watchmen. Strażnicy, bez których filmy o superbohaterach byłyby niekompletne. Gęsty klimat opowiadanej historii, genialny scenariusz, brak zahamowań twórców, którzy nie bali się pokazywać na ekranie niezwykle brutalnej przemocy (pamiętna scena z piłą w więzieniu) oraz nagości uczyniły z filmu jedną z najlepszych adaptacji komiksu w historii (wielu jest zdania, że najlepszą). To niezwykłe, że losy postaci wciśniętych w najbrzydsze kostiumy superbohaterów w historii kina, okazały się jednocześnie tak dopracowane, dojrzałe, dające do myślenia i po prostu…ludzkie! Chcemy więcej takich produkcji!
Po co komu czarny charakter, skoro można postawić przeciwko sobie dwóch superbohaterów? Druga kontynuacja Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie okazała się najlepszym jak dotąd filmem Marvel Studios, na co gorąco liczyliśmy. Team Iron Man vs Team Cap, a na deser wprowadzenie takich postaci jak Spider-Man, Black Pather oraz Baron Zemo do Marvel Cinematic Universe! Dojrzała i złożona fabuła, pojedynki które wgniatają w fotel i rewelacyjnie przedstawieni bohaterowie! Nowy Spider-Man kradnie show, a Robert Downey Jr. odgrywa najlepszą rolę swojego życia. Wątków rzeczywiście jest sporo, ale wszystkie zostały odpowiednio rozwinięte i dopracowane, dzięki czemu film jest najlepszym jak dotąd dziełem studia. To nie tępa i bezmyślna akcja, przepełniona efektami CGI, ale poruszający thriller, który opowiada tragiczną historię o rozłamie przyjaźni i konsekwencjach trudnych decyzji. Tak właśnie robi się porządne blockbustery!
Zobacz również: Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – recenzja przedpremierowa! Prosto z europejskiej premiery w Londynie!
Wielkie zwieńczenie wojny z Szalonym Tytanem równie dobrze mogłoby być na równie z drugą pozycją, ale jednak poprzednikowi przyznajemy punkty za wrażenia artystyczne. W zeszłorocznym Avengers: Wojna bez granic tytułowa grupa superbohaterów stawiła czoła Thanosowi. Herosi mieli na celu udaremnienie planu złoczyńcy polegającego na wymazaniu połowy populacji wszechświata za pomocą kamieni nieskończoności. Niestety, pomimo starań herosów, złoczyńca zebrał wszystkie artefakty i co za tym idzie, spełnił swoje marzenie o perfekcyjnej równowadze w kosmosie. Przerzedzona ekipa Mścicieli postanawia raz jeszcze zmierzyć się z potężnym Thanosem.
Jeden z dwóch kluczowych tytułów, które zadecydowało o kształcie Marel Cinematic Universe, jaki znamy z najnowszego Spider-Mana, WandaVision czy Falcon i Zimowy żołnierz. Spektakularne starcie na śmierć i życie, obejmujące cały świat bohaterów Marvel Studios. Avengersi ramię w ramię z superbohaterami muszą być gotowi poświęcić wszystko, jeśli chcą pokonać potężnego Thanosa, zanim jego plan zniszczenia obróci wszechświat w ruiny.
Christopher Nolan zmienił wszystko. Druga część trylogii człowieka-nietoperza po dziś dzień pozostaje niedoścignioną pozycją, która przedefiniowała świat filmowych superbohaterów oraz wizerunek samego Batmana. Hiperrealistyczny thriller sensacyjny, którym jest Mroczny Rycerz, to głębokie, przemyślane dzieło, wolne od popcornowego banału i schematycznych rozwiązań. Główną gwiazdą produkcji pozostaje jednak Heath Ledger w oscarowej kreacji psychopatycznego Jokera, który przyćmił wszystkich pozostałych bohaterów z Bruce’em Wayne’em w wykonaniu Christiana Bale’a na czele. To najbardziej dojrzała produkcja spod znaku DC Comics, która niesie przesłanie nie tylko o mrokach ludzkiej duszy, ale i o nadziei.
Ranking współtworzony z: Tomasz Rewers, Kamil Serafin i Radosław Szalek.
Co za szajs to najgorsze gówno jakie powstało.
Większość filmów takich jak Avengers czy Iron man to gówno. Tu większość filmów to tandeta i badziewie.
Większość to badziewie. 3 filmy, a reszta to badziew jak Kapitan Ameryka. Szkoda oczu.
dzięki za listę !! jedynie dziwi mnie że „300” się nie zmieściło a może przeoczyłem?