Ta część odzianego w stalowy pancerz superherosa została przyjęta z najbardziej mieszanymi uczuciami. I w sumie nie co się temu dziwić. Wiele tam idiotyzmów czy kontrowersyjnych zabiegów, a pod kątem spójności z filmowym uniwersum Marvela Iron Man 3 wypada chyba najsłabiej ze wszystkich produkcji ostatnich lat. Wciąż jednak możemy liczyć na dużo humoru, efektowne i trzymające w napięciu sceny akcji oraz parę ciekawych kreacji aktorskich. To wszystko składa się na mimo wszystko całkiem dobrą propozycję na wieczór, ewentualnie dodatek do kinowego maratonu.
Tak jak w przypadku trzeciego Iron Mana, sequel Thora również zebrał dość mieszane opinie, jak na film Marvela. Jednak, co jasne, okazał się minimum o klasę lepszy od bardzo przeciętnej poprzedniej części, a także przy odpowiednim nastawieniu stanowi znakomitą rozrywkę. Gagów jest tutaj co niemiara, choć i tak każdą scenę ze swym udziałem kradnie niepowtarzalny Loki (Tom Hiddleston). I żeby jeszcze ten nieszczęsny czarny charakter miał ciekawszą powierzchowność i motywacje…
Spośród filmów o Supermanie z Christopherem Revee’em w roli głównej, to właśnie druga część wydaje się być najbardziej udana. Ciekawsza pod względem fabularnym od poprzednika i bez idiotyzmów znanych z Superman III. A przede wszystkim chyba najlepsza aktorska inkarnacja Generała Zoda. Terrence Stamp dał przykład, jak wcielać się w tę postać. Same efekty specjalne może i dziś trącą myszką, jednak wciąż da się je oglądać z uczuciem nostalgii.
39.
Hellboy, reż. Guillermo del Toro
Del Toro od zawsze lubował się w historiach związanych ze zjawiskami paranormalnymi. Można więc sobie wyobrazić, że ekranizowanie komiksowej historii wychowanej przez amerykańskiego naukowca istoty z piekieł było dla niego prawdziwym placem zabaw. Widać zresztą od razu, że świetnie czuje się w tych klimatach, dając nam znakomite widowisko. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście Ron Perlman w tytułowej roli.
38.
Avengers: Czas Ultrona, reż. Joss Whedon
Kolejny film na naszej liście, który choć sam w sobie na pewno nie był zły, okazał się rozczarowaniem. Istotnie, Czas Ultrona miał być wielkim, przełomowym hitem Marvela. Whedon nie udźwignął jednak w pełni historii, serwując nam na dobrą sprawę powtórkę z pierwszej części i dodatkowo tworząc zbyt wielki mętlik w wątkach superbohaterów. Nie zmienia to wciąż faktu, iż nadal ogląda się to znakomicie. Świetne nakręcone sceny walki (Hulk vs Hulkbuster!), nieodłączny humor oraz kilka ciekawych wątków zapowiadających przyszłe wydarzenia (dialogi Kapitana Ameryki z Irona Manem) ratują produkcję Whedona przed klęską.
Co za szajs to najgorsze gówno jakie powstało.
Większość filmów takich jak Avengers czy Iron man to gówno. Tu większość filmów to tandeta i badziewie.
Większość to badziewie. 3 filmy, a reszta to badziew jak Kapitan Ameryka. Szkoda oczu.
dzięki za listę !! jedynie dziwi mnie że „300” się nie zmieściło a może przeoczyłem?