gandalf fajerwerki
gandalf fajerwerki

Najlepsze filmy na Sylwestra! | TOP 10

Święta, święta… i po świętach. Teraz pora na 31 grudnia, czyli Sylwestra 2020! A jako że w tym roku zostajemy w domach, więc raczej nie poszalejemy w dużym gronie ze znajomymi, fajerwerków też nie będzie, a obejrzeć jednak coś trzeba. Stąd też proponujemy kilka różnorodnych produkcji, przy których możecie świętować koniec niezwykle trudnego czasu dla nas i dla kinematografii. Oto najlepsze filmy na sylwestrową balangę, by z przytupem zakończyć stary i rozpocząć Nowy Rok 2021!


Najlepsze filmy na Sylwestra!

10. Sylwester w Nowym Jorku

Z pewnością nie jest to szczyt artystycznych możliwości, ale przecież nieraz potrzebujemy właśnie czegoś zupełnie odmiennego, prawda? Plejada gwiazd, bohater zbiorowy i ciepłe – choć oczywiście krańcowo naiwne – przesłanie. Produkcja idealna na oglądanie w tle z najbliższymi.

9. Bal

Kolejnym przystankiem jest jedyny musicalowy przedstawiciel na liście. Meryl Streep i Nicole Kidman przewodzą grupce brodwayowskich aktorów, którzy przybywają do pewnej szkoły, by wesprzeć nastolatkę chcącą pójść na bal ze swoją dziewczyną.

8. Chłopaki nie płaczą

Postaraliśmy się, by to zestawienie zawierało jak najwięcej różnorodnych pozycji – postawiliśmy zatem także na jedną z kultowych polskich produkcji. Zdecydowanie nie jest to propozycja dla każdego, ale specyficzny humor i poszczególne sceny u niejednej osoby co roku wywołują nostalgię. Z tej też okazji przypominamy o prostej historii dwóch chłopaków, którzy wplątali się w gangsterskie porachunku.

filmy na sylwestra

7. Książę w Nowym Jorku

Eddie Murphy i Arsenio Hall wchodzą tutaj na wyżyny komediowych umiejętności, wcielając się nie tylko w szukającego idealnej małżonki księcia i jego towarzysza, ale szereg innych – zazwyczaj skrajnie ekscentrycznych – postaci. W każdym razie hit z 1988 roku to przebojowa klasyka gatunku, a z racji nadchodzącego po sequela warto sobie go nadrobić.

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy na Sylwestra!

6. Dziwne dni

Zmieniamy zupełnie klimaty na rzecz znacznie poważniejszych i przy tym mocniej związanych z tematyką rankingu. Jest rok 1999, ostatnie dni przed nadejściem nowego wieku. Ralph Fiennes wciela się w byłego policjanta, który trafia na ślad bardzo niebezpiecznych nagrań. Trochę thrillera, trochę SF, no i Kathryn Bigelow za sterami.

5. Trylogia Ocean’s

Skręcamy w jeszcze inne rejony, zatrzymując się przy niezwykle efektownej trylogii komedii sensacyjnych z olśniewającą obsadą (George Clooney, Brad Pitt, Andy Garcia i inni) i ciekawym konceptem, bazującym na filmie z 1960 roku. Steven Soderbergh perfekcyjnie przeniósł świetną historię sprzed kilku dekad, tworząc kolejne odsłony z realizacją, która nawet dziś robi pewne wrażenie, a historia grupy luksusowych złodziei jest po prostu świetnie wyważona.

filmy na sylwestra

4. Kiedy Harry poznał Sally

Absolutna klasyka komedii romantycznych z zacięciem na coś znacznie ambitniejszego. Propozycja idealna na Sylwestra dla par. Billy Crystal i Meg Ryan grają dwójkę osób, które pomimo początkowej niechęci nawiązują więź. Oboje jednak przez całe lata mają problem ze zdefiniowaniem swoich uczuć.

3. Shrek

Podium zestawienia przedstawiającego filmy na Sylwestra otwiera dzieło w zasadzie dla każdego. Legendarna już komediowa animacja o brzydkim ogrze, który otrzymał zlecenie uwolnienia księżniczki, ma wszystko, co potrzebne do sukcesu. Humor, rozśmieszający tych najmłodszych widzów, ale zawierający pewną dwuznaczność, którą zrozumie zazwyczaj osoba starsza, odejście od pewnych klisz, no i galerię znakomitych postaci. Czegóż chcieć więcej?

filmy na sylwestra

2. Lśnienie

Znowu skaczemy po gatunkach. Tym razem wypadło na utrzymany w zimowych klimatach genialny dreszczowiec Stanleya Kubricka z niezapomnianym występem Nicholsona. Bardzo luźna adaptacja powieści Stephena Kinga opowiada o losach Jacka Torrance’a, który podjął się pracy dozorcy w sezonowo zamkniętym pensjonacie, aby pracować nad książką. Szybko zaczynają się tam dziać dziwne rzeczy, które wpływają na mężczyznę oraz jego rodzinę.

1. Władca Pierścieni – trylogia

Po prostu musieliśmy wstawić to arcydzieło gatunku na czoło rankingu przedstawiającego filmy na Sylwestra. Choć wszystkie odsłony Śródziemia Tolkiena w interpretacji Jacksona powstały na początku XXI wieku, absolutnie nie widać po nich upływu czasu. Wspaniała, epicka historia walki z Sauronem, który kładzie cień na całą krainę, rozgrzeje nas audiowizualną perfekcją i znakomicie dobraną obsadą.

filmy na sylwestra


To są najlepsze filmy na Sylwestra. Zobacz również:

Dobre komedie na Netflix! Śmieszne i polecane! [TOP 30]

Co oglądać w domu? Seriale dla miłośników podróży w HBO GO!

Filmowe święta z CDA Premium. Co nowego pojawi się w serwisie?

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?