najlepsze filmy i seriale świąteczne na disney+
najlepsze filmy i seriale świąteczne na disney+

Najlepsze filmy i seriale świąteczne na Disney+ | TOP 20

Święta coraz bliżej! Platforma streamingowa Disney+ przygotowała świąteczną zakładkę, w której można odnaleźć produkcje wręcz idealne dla obecnego okresu. Przyjrzeliśmy się im i wybraliśmy te, którym naprawdę warto poświęcić uwagę.

Kolekcja świąteczna Dinsey+ zawiera zarówno oryginalne produkcje, jak i słynne klasyki, zatem jest z czego wybierać. Oto najlepsze filmy i seriale świąteczne na Disney+!


Najlepsze filmy i seriale świąteczne na Disney+

Kevin sam w domu

QUIZ: Jak dużo wiesz o filmie Kevin sam w domu?

fot. kadr z filmu Kevin sam w domu

Nasze zestawienie najlepszych filmów i seriali świątecznych na Disney+ otwiera prawdziwy klasyk! Chyba większość z nas zna Kevina samego w domu, więc opis fabuły filmu pozwolę sobie pominąć. W każdym razie na tej liście nie mogło zabraknąć tego tytułu. Na dodatek w serwisie Disney+ dostępny jest także równie lubiany sequel filmu pt. Kevin sam w Nowym Jorku.

Kraina lodu. Przygoda Olafa

filmy i seriale świąteczne na disney+

fot. kadr z filmu Kraina lodu. Przygoda Olafa

Kraina lodu do tej pory cieszy się ogromną popularnością będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek Disneya. Oprócz dwóch pełnometrażowych filmów animowanych seria ta posiada również kilka specjalnych projektów. Jednym z nich jest Kraina lodu. Przygoda Olafa, w którym to tytułowy bałwan zamierza ocalić magię świąt w Arendelle.

Hip-hopowy Dziadek do Orzechów

najlepsze filmy i seriale świąteczne na disney+

fot. kadr z filmu Hip-hopowy Dziadek do Orzechów

Dziadek do Orzechów to jedno z najbardziej kultowych świątecznych opowiadań, którego motywy wielokrotnie były podejmowane w filmach świątecznych. Na Disney+ mamy możliwość zapoznania się z nowym wydaniem tej historii, w której to hip-hop wychodzi na pierwszy plan. Hip-hopowy Dziadek do Orzechów to film, któremu towarzyszą zarówno klimat ulic Nowego Jorku, jak i muzyka niekoniecznie kojarzona ze świętami.

Śnięty Mikołaj

filmy o świętym mikołaju

fot. kadr z filmu Śnięty Mikołaj

Śnięty Mikołaj to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych filmowych marek o słynnym brodaczu. Wiąże się to z tym, że seria ta liczy trzy filmy, a także serial, o którym też tu wspomnimy. Pierwsza część cyklu opowiada historię Scotta, przez którego Święty Mikołaj ma wypadek. Namówiony przez syna, zaczyna wypełniać obowiązki poszkodowanego.

Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta

Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta

fot. Disney+

Wbrew pozorom, Marvel całkiem nieźle wypada w przypadku projektów specjalnych, czego przykładem jest tegoroczny film świąteczny Strażnicy Galaktyki: Coraz bliżej święta. Jak się okazuje, nawet w kosmicznej produkcji o bohaterach można przekazać ogromną ilość klimatu świątecznego, a także bardzo ciepłą i przyjemną historię.

Kolejne tytuły na następnej stronie

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?