Oscarowa rola Natalie Portman. Aktorka odgrywa tutaj baletnicę Ninę Sayers pragnącą wystąpić w spektaklu „Jezioro łabędzie”. Nina jest w stanie poświęcić naprawdę dużo aby osiągnąć swój cel. To bardzo emocjonująca podróż w głąb ludzkiej psychiki. Pozostała część obsady również świetnie daje sobie radę, mimo to Portman odegrała tutaj jedną z najlepszych ról kobiecych w historii.
Deadpool to postać z komiksów ze świata Marvela. Ryan Reynolds portretuje tutaj Wade’a Wilsona – wyszczekanego najemnika z bardzo czarnym poczuciem humoru. Kiedy Wade dowiaduje się, że ma nieuleczalny nowotwór poddaje się eksperymentowi chcąc ocalić swoje życie. Eksperyment pozostawia jednak blizny na jego ciele, a on sam zyskuje supermoce.
Film opowiadający o czarnoskórych służących oraz ich przeżyciach. Dziennikarka (Emma Watson) bierze na warsztat ich historie, przez co wywołuje skandal wśród ludzi z wyższych sfer. Aktorsko film stoi naprawdę bardzo wysoko, a Octavia Spencer zgarnęła za swoją rolę Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.
Dość młody film na tej liście. Produkcja opowiada o rywalizacji firm motoryzacyjnych Ford i Ferrari. Ford chcąc zyskać nowych klientów decyduje się na stworzenie nowej ekipy wyścigowej, w której skład weszli m.in.: Carroll Shelby (Mat Damon) i Ken Miles (Christian Bale). W filmie możemy przyjrzeć się bliżej znajomości Shelby’ego i Milesa oraz ich starania w wygraniu wielkiego wyścigu organizowanego w Le Mans. To naprawdę ciekawa pozycja do obejrzenia dla fanów wyścigów.
To ostatni film, w którym Hugh Jackman wcielił się w Wolverine’a. Klamra dopinająca 17 lat roli aktora. Dzięki swojej brutalności, na nowo poznajemy Wolverine’a, który zmaga się z alkoholizmem oraz opieką nad Profesorem X. Jednak na drodze obu panów staje mała Laura, która posiada moce zbliżone naszego głównego bohatera. Moim skromnym zdaniem to najlepsza superbohaterska pozycja na Disney+, której nie powinno się oglądać z małymi dziećmi.
Oscar za najlepszą aktorkę pierwszoplanową dla Frances McDormand i Oscar dla najlepszego aktora drugoplanowego dla Sama Rockewlla. Film opowiada historię Mildred, która w wyniku morderstwa straciła córkę. Bohaterka decyduje się na wynajem trzech billboardów, na których umieszcza prowokacyjny przekaz. Tym samym jej sprawa na nowo zdobywa zainteresowanie mieszkańców miasteczka.
Klasyk kina akcji. Świetne role Bruce’a Willisa i Alana Rickmana. Wieżowiec Nakatomi Plaza zostaje przejęty przez terrorystów. Próbę powstrzymania ich podejmuje policjant, który za wszelką cenę chcę ochronić swoją żonę. Ten film to również klasyka filmów świątecznych, puszczana co roku z Kevinem samym w domu co roku w święta Bożego Narodzenia.
Trzecia i ostatnia pozycja z Brucem Willisem oraz reżyserem M. Night Shyamalanem. Reżyser świetnie zbudował napięcie powoli dostarczając widzom nowych faktów. Mamy tutaj również świetne aktorstwo oraz elementy horroru, które potrafią wprawić w osłupienie. Film opowiada historię małego chłopca, który zaczyna widzieć zmarłe osoby. Zaczyna pomagać mu psycholog, który przeżywa własne problemy rodzinne. To przykład filmu, w którym najmniejszy spojler może spowodować mniejszą przyjemność z końcówki.
Akcja Bravehearta ma miejsce pod koniec XIII wieku. Opowiada historię, który po śmierci żony z rąk angielskich żołnierzy staje na czele rebelii. William Wallace chce wraz ze swoim ludem odzyskać wolność. To wzruszająca historia, którą wyreżyserował Mel Gibson odgrywający również główną rolę. To z pewnością jedna z najlepszych propozycji do obejrzenia na Disney+.
Pierwsze miejsce. Klasyka horrorów. Mroczny klimat i napięta atmosfera dusi widza i co jakiś czas straszy. Sigourney Weaver jako Ellen Ripley na stałe zapisała się popkulturze jako jedna z najtwardszych kobiet, jakie oglądać mogliśmy w kinie. Film opowiada o załodze statku kosmicznego, która po otrzymaniu tajemniczego sygnału ląduje na małej planecie. Na statek dostaje się tytułowy Obcy – kosmita chcący zamordować każdą żyjącą istotę.