disney channel
disney channel

Najlepsze filmy Disney Channel | 15

Wiele dzieci, których dzieciństwo miało miejsce w pierwszej dekadzie XXI wieku wychowało się na produkcjach Disney Channel. Część z nich do tej pory cieszy się popularnością, dzięki sentymentowi starych fanów, a także zyskiwaniu wśród kolejnych roczników. Przygotowaliśmy zatem zestawienie pełnometrażowych filmów Disney Channel, które uważamy za najlepsze.

Najlepsze filmy Disney Channel mimo ogromnej popularności wśród młodych widzów coraz rzadziej możemy oglądać na kanale, z którego pochodzą. Na szczęście nie ma się, czego obawiać, bowiem większość produkcji z naszej listy obejrzycie na Disney+!


Najlepsze filmy Disney Channel

Czarodzieje z Waverly Place (2009)

filmy disney channel

fot. kadr z filmu Czarodzieje z Waverly Place

Popularność niektórych seriali Disney Channel była na tyle duża, że powstały również pełnometrażowe filmy fabularne stanowiące część ich historii. Przykładem są chociażby Czarodzieje z Waverly Place, którzy poza czterema sezonami posiadają nie jeden, a nawet dwa własne filmy.

Pierwszy z filmów, który został lepiej zapamiętany przez widzów to świetna wakacyjna propozycja dla widzów, którzy chcieliby zaznajomić się z produkcjami Disney Channel. Polecamy również sam serial o magicznej rodzince Russo, dzięki któremu Selena Gomez dziś jest jedną z najpopularniejszych gwiazd muzyki pop.

Zaplikowani (2014)

filmy disney channel

fot. kadr z filmu Zaplikowani

Zendaya zanim stała się chętnie zapraszaną na czerwone dywany gwiazdą często grywała w produkcjach Disneya. Jedną z nich jest film Zaplikowani, który w prześmiewczy sposób pokazuje, jak silny wpływ może na nas mieć technologia.

Fabuła opowiada o Zoe (Zendaya), która instaluje na telefon aplikację mającą kontrolować jej psa. Niemniej po tym, jak jej telefon wpadł do psiej karmy aplikacja zaczęła kontrolować nie psa, lecz wszystkich mężczyzn otaczających dziewczynę.

Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze (2011)

fot. kadr z filmu Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze

Fineasza i Ferba do dziś możemy regularnie oglądać na kanałach Disney Channel, a także Disney XD. Zwariowane przygody tytułowych braci oraz dziobaka Pepe od lat bawią widzów na całym świecie tak bardzo, że otrzymali nawet własne filmy.

W filmie Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze bohaterowie przeżywają jedną ze swych największych przygód. Po przeniesieniu się do alternatywnej rzeczywistości, w której światem rządzi Dr Droof muszą sprostać zadaniu, aby obalić jego rządy.

Ucieczka z przedmieścia (2004)

fot. kadr z filmu Ucieczka z przedmieścia

Produkcji o zbuntowanych nastolatkach powstało wiele, ale nie zawsze ich ton jest luźny. Tego typu filmem jest właśnie Ucieczka z przedmieścia! Jest to historia Brittany (Danielle Panabaker), która postanawia zostać statystką w teledysku gwiazdy popu Jordana Cahilla (Taran Killam). Od tego momentu dotychczas przeciętne życie nastolatki zmieni się o 180 stopni.

Kolejne tytuły zestawienia: Najlepsze filmy Disney Channel na następnej stronie

Zastępca redaktora prowadzącego Ligę Znawców Kina

Fan kina z gatunku Tim Burton. Poza tym miłośnik dobrego dramatu, często wracający do produkcji MCU. Stara się nadrobić wszelkie zaległości serialowe, których końca nie widać. W wolnych chwilach sięga po literaturę obyczajową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?