Raya and The Last Dragon - oficjalny zwiastun nowej animacji Disneya!
Raya and The Last Dragon - oficjalny zwiastun nowej animacji Disneya!

Najlepsze animacje 2021 roku – ranking aktualizowany!

Najlepsze animacje 2021 roku

Nigdy nie pogardzę dobrą animacją. Mimo iż już przekroczyłem magiczną barierę 30 lat, to wciąż wyśmienicie bawię się przy staroszkolnych produkcjach Disneya, których docelową grupą odbiorców są przecież dzieci. W związku z tym uważam, że niezależnie od wieku w każdym z nas skrywa się dziecko lub animacje po prostu dorastają razem z nami. Niepotrzebne proszę skreślić. Jednakże warto pamiętać, iż omawiany gatunek nie zawsze prezentuje odpowiednie dla małoletniego odbiorcy treści. Przykładami mogą być między innymi animacje dla dorosłych – Wiedźmin: Zmora wilka, Mad God, a także zyskujące na popularności anime. Rysunek to tylko środek przekazu.

Poniżej przygotowałem dla Was zestawienie najlepszych moim zdaniem animacji 2021 roku. Jest ich całkiem sporo i trzeba przyznać, iż zdecydowana większość prezentuje solidny poziom. W omawianym rankingu znajdziecie jednakowo klasyczne animacje spod ręki Disneya lub Netflixa, produkcje przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, których przykłady podałem już we wstępie, a także filmy pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni, czyli dobrze znane wszystkim otaku anime. Zapraszam zatem do zapoznania się z poniższym zestawieniem. Mam nadzieję, że znajdziecie w nim choć jedną animację skrojoną pod Wasz gust, ponieważ jest w czym przebierać!

Zobacz również: Najlepsze seriale o tematyce medycznej – ranking aktualizowany!

1. Mitchellowie kontra maszyny (2021)

Reżyseria Michael Rianda Gatunek Animacja, Komedia Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

To pełna akcji komedia animowana o zwykłej rodzinie, która staje przed niecodziennym wyzwaniem. Gdy na świecie dochodzi do buntu maszyn, to właśnie oni muszą... zapobiec apokalipsie. Historia zaczyna się, gdy kreatywna outsiderka Katie Mitchell dostaje się na wymarzone studia filmowe i chce jak najszybciej wyrwać się z domu, by poznać swoich nowych przyjaciół. Te plany sabotuje jednak jej kochający naturę tata, który postanawia, że cała rodzina powinna wspólnie zawieźć Katie na uczelnię, by zacieśnić łączące ich więzi. Gdy wydaje się, że już nie może być gorzej, cała rodzina trafia w sam środek buntu robotów! Wszystkie urządzenia - od smartfonów przez inteligentne odkurzacze po złośliwe Furby - zostają zaangażowane, by wyłapać z planety wszystkich ludzi. Teraz to Mitchellowie, czyli tata Rick, mama Linda, córka Katie, jej dziwaczny młodszy brat Aaron, uroczy mopsik Monchi i dwa przyjazne, ale niezbyt lotne roboty, muszą uratować ludzkość. "Mitchellowie kontra maszyny" to historia o tym, jak wykorzystać to, co czyni nas wyjątkowymi, jak nie utracić ludzkich cech w świecie zdominowanym przez technologię i jak nie pozwolić złośliwemu losowi rozdzielić nas od najbliższych.

polecasz tę produkcję? 80%

2. Wiedźmin: Zmora Wilka (2021)

Reżyseria Kwang Il Han Gatunek Animacja, Animacja dla dorosłych, Fantasy, Przygodowy Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Film anime przedstawiający świat "Wiedźmina" z szerszej perspektywy. Bohaterem tej historii jest późniejszy mentor Geralta - Vesemir - młody wiedźmin, który wyrwał się z biedy, aby zabijać potwory na zlecenie. Jednak gdy dziwny nowy potwór zaczyna terroryzować targane polityczną zawieruchą królestwo, Vesemir musi zmierzyć się z demonami swojej przeszłości.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 75%

3. Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa (2021)

Reżyseria Hideaki Anno, Katsuichi Nakayama, Kazuya Tsurumaki, Mahiro Maeda Gatunek Animacja, Sci-Fi Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Czwarty i ostatni film tetralogii. Misato i WILLIE – grupa sprzeciwiająca się działaniom NERV-u – docierają do obecnie czerwonego Paryża. Załoga statku Wunder ląduje na wieży bezpieczeństwa i ma zaledwie 720 sekund na uratowanie miasta. Gdy pojawia się rój Evangelionów NERV-u, Mari musi stawić im czoła w Ulepszonej Jednostce 08. Tymczasem Shinji, Asuka i Rei wędrują po Japonii.

polecasz tę produkcję? 100%

4. Raya i ostatni smok (2021)

Reżyseria Carlos López Estrada, Don Hall Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

"Raya and the Last Dragon" opowiada o przygodach samotnej wojowniczki z fantastycznego królestwa Kumandra, która usiłuje odnaleźć ostatniego smoka, aby przywrócić światło i nadzieję w jej podupadłym świecie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 83%

5. Vivo (2021)

Reżyseria Kirk De Micco Gatunek Animacja, Komedia, Musical Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

"Vivo" to historia wyjątkowego kinkażu (znanego również jako "niedźwiedź miodowy" z lasu deszczowego, któremu głosu użycza Lin-Manuel Miranda), który spędza całe dnie występując na tętniącym życiem rynku w Hawanie ze swoim ukochanym właścicielem Andrésem (Juan de Marcos González z Buena Vista Social Club). Chociaż nie mówią tym samym językiem, Vivo i Andrés tworzą idealny duet dzięki wspólnej miłości do muzyki. Niestety wkrótce po tym, jak Andrés otrzymuje list od słynnej Marty Sandoval (trzykrotna zdobywczyni nagrody Grammy, legenda latynoskiego popu - Gloria Estefan), która zaprasza byłego partnera na swój pożegnalny koncert w Miami, dochodzi do tragedii. Teraz Vivo musi dostarczyć wiadomość, której Andrés nie zdążył. To list miłosny do Marty napisany wiele lat temu w formie piosenki. Jednak aby dostać się do odległego Miami, odnaleźć Martę i spełnić życzenie swojego przyjaciela, Vivo potrzebuje pomocy Gabi (w tej roli debiutantka Ynairaly Simo) - energicznej i nieco zakręconej nastolatki.

polecasz tę produkcję? 75%

6. Smok życzeń (2021)

Reżyseria Chris Appelhans Gatunek Animacja, Fantasy, Przygodowy Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

W produkcji "Wish Dragon" wytwórni Sony Pictures Animation Din, uczeń z klasy robotniczej, który ma wielkie marzenia, ale skromne fundusze, oraz Long, cyniczny, ale wszechmocny smok, który spełnia życzenia, wyruszają przez współczesny Szanghaj w poszukiwaniu dawno zaginionej przyjaciółki Dina z dzieciństwa, Liny. W czasie tej podróży muszą odpowiedzieć sobie na niektóre z najważniejszych życiowych pytań - bo kiedy możesz poprosić, o co tylko chcesz, musisz zdecydować, co jest naprawdę ważne.

polecasz tę produkcję? 80%

7. Ron Usterka (2021)

Reżyseria Jean-Philippe Vine, Sarah Smith Gatunek Animacja Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

„Ron usterka” wytwórni 20th Century Studios i Locksmith Animation to historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

polecasz tę produkcję? 50%

8. Mad God (2021)

Reżyseria Phil Tippett Gatunek Animacja, Animacja dla dorosłych Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

Fabuła filmu przedstawi widzom postać o nieprzyjaźnie brzmiącym imieniu. Oto Zabójca. Bohater wyruszy w arcytrudną wyprawę przez ponury świat udręczonych dusz. Na swoje drodze spotka rozpadające się, leciwe bunkry oraz potworności wykute z najbardziej pierwotnych okropności podświadomości umysłu.

polecasz tę produkcję? 100%

9. Piotruś Królik 2: Na gigancie (2021)

Reżyseria Will Gluck Gatunek Animacja, Familijny Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Bea Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca. Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.

polecasz tę produkcję? 100%

10. Psi Patrol Film (2021)

Reżyseria Cal Brunker Gatunek Animacja, Familijny Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Film animowany zrealizowany na podstawie popularnego serialu "Psi patrol". To opowieść o bohaterskich pieskach i chłopcu, którzy niosą pomoc potrzebującym.

polecasz tę produkcję? 50%

11. Tajna Agencja Kontroli Magii (2021)

Reżyseria Aleksey Tsitsilin Gatunek Animacja Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Osławieni bajkowi Jaś i Małgosi - którzy pracują teraz jako tajni agenci - muszą wykorzystać magię, spryt oraz umiejętność współpracy, aby odnaleźć zaginionego króla.

polecasz tę produkcję? 50%

12. New Gods: Nezha Reborn (2021)

Reżyseria Ji Zhao Gatunek Akcja, Animacja, Fantasy Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Zwyczajny dostawca i fan wyścigów motocyklowych trafia na dawnych wrogów. Musi na nowo odkryć w sobie boskie moce, aby uratować bliskich.

polecasz tę produkcję? 100%

13. Łowcy trolli: Przebudzenie tytanów (2021)

Reżyseria Andrew L. Schmidt, Francisco Ruiz Velasco, Johane Matte Gatunek Animacja, Przygodowy Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Po wydarzeniach zaprezentowanych w trylogii "Opowieści z Arkadii" bohaterowie Arkadii muszą połączyć siły, aby ocalić ludzkość przed niegodziwym Mrocznym Zakonem, którego członkowie za pomocą czarnej i nieokiełznanej magii przywołują starożytnych tytanów grożących zniszczeniem świata.

polecasz tę produkcję? 100%

14. Mobile Suit Gundam Hathaway (2021)

Reżyseria Shuko Murase Gatunek Animacja, Sci-Fi Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Po buncie Chara powstaniu przeciw Federacji Ziemskiej przewodzi Hathaway Noa, ale spotkanie z oficerem wrogiej armii i tajemniczą dziewczyną wszystko zmienia.

polecasz tę produkcję? 50%

15. My Little Pony: Nowe pokolenie (2021)

Reżyseria José Luis Ucha, Robert Cullen Gatunek Animacja, Familijny, Fantasy Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Stała się rzecz niewyobrażalna - Equestria straciła swoją magię. Kucyki ziemskie, jednorożce i pegazy przestały się ze sobą dogadywać. Każdy gatunek zamieszkał oddzielnie wśród swoich pobratymców. Pełen ideałów kucyk ziemski Sunny (Vanessa Hudgens) jest jednak przekonana, że zdoła przywrócić światu jedność i magię. Zaprzyjaźnia się z serdecznym jednorożcem Izzy (Kimiko Glenn), po czym wspólnie rozpoczynają podróż do odległych krain. Tam spotykają charyzmatyczne i odważne pegazice Pipp (Sofia Carson) i Zipp (Liza Koshy) oraz odpowiedzialnego ziemskiego kucyka Hitcha (James Marsden). Choć nowi najlepsi przyjaciele co chwilę pakują się w kłopoty, ich współpraca i połączone wyjątkowe talenty mogą okazać się właśnie tym, co przywróci światu magię - i pokaże, że małe kucyki mogą dużo zmienić.

polecasz tę produkcję? 0%

16. Legendy Mortal Kombat: Starcie królestw (2021)

Reżyseria Ethan Spaulding Gatunek Akcja, Animacja, Animacja dla dorosłych, Fantasy Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Kiedy barbarzyńcy z innych wymiarów pod dowództwem Shao Kahna terroryzują Królestwo Ziemi, Lord Raiden postanawia raz na zawsze zakończyć tę okrutną rzeź. Rozwiązaniem tego problemu ma być ostateczny turniej Mortal Kombat, który zdecyduje o dalszych losach Ziemi. Aby pokonać wrogów zostaje powołana specjalna elitarna drużyna Raidena, składająca się z Johnny'ego Cage'a, Sonyi Blade, Liu Kanga i kilku nowych odważnych bohaterów, którzy ryzykując swoje życie stawią czoła najbardziej krwiożerczym bestiom z innego świata. Stawka jest wysoka. Czy dobro zwycięży?

polecasz tę produkcję? 100%

17. Zabij to i wyjedź z tego miasta (2021)

Reżyseria Mariusz Wilczyński Gatunek Animacja Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Uciekając przed rozpaczą po utracie bliskich, bohater ukrywa się w bezpiecznej krainie wspomnień, gdzie czas stoi w miejscu, a wszyscy jego bliscy żyją.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

18. Rodzinka rządzi (2021)

Reżyseria Tom McGrath Gatunek Animacja, Komedia Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Tim i jego żona, Carol ( żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną 7-letnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że ​​jest - ta-da! - tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.

polecasz tę produkcję? 100%

19. Scooby-Doo i legenda miecza (2021)

Reżyseria Christina Sotta, Maxwell Atoms, Melchior Zwyer Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Wybierz się w podróż w czasie na dwór króla Artura w tej legendarnej sadze o czarodziejach, rycerzach, smokach... i Scooby-Doo! Zła czarodziejka próbuje przejąć władzę w Camelot, więc Król Artur potrzebuje pomocy naszych ulubionych super-autorytetów, aby ocalić swój tron. Ale czy ich dzielne wysiłki sprawią, że sprawy przybiorą tylko królewski obrót? Ten oryginalny film serwuje śmiech na talerzu, a Scooby i Kudłaty są gotowi, by się w nim rozsmakować!

polecasz tę produkcję? 100%

20. Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności (2021)

Reżyseria Elaine Bogan Gatunek Animacja, Familijny, Przygodowy Nasza ocena
55
zobacz zwiastun

Lucky Prescott nigdy tak naprawdę nie poznała swojej zmarłej matki - Milagro Navarro. Matka była nieustraszoną kaskaderką jeździecką w małym miasteczku, Miradero, położonym przy granicy. Teraz Lucky dorasta w mieście na wschodnim wybrzeżu pod czujnym okiem ciotki, Cory. Podobnie jak jej matka, Lucky nie jest skłonna do przestrzegania zasad i ograniczeń, co przyprawia jej ciotkę Corę o ból głowy. Kiedy dziewczynka coraz częściej organizuje ryzykowne eskapady, Cora postanawia, aby Lucky wróciła do ojca, Jima. Po przeprowadzce małe, senne miasteczko nie robi na Lucky żadnego wrażenia. Życie Lucky nabiera kolorów, gdy spotyka dzikiego mustanga o imieniu Duch. Zaprzyjaźnia się również z Abigail Stone i Pru Granger. Kiedy pewnego dnia bezduszni kowboje planują schwytać Ducha i jego stado, aby wystawić na aukcję i sprzedać do niewoli Lucky z pomocą nowych przyjaciół wyruszają na ratunek.

polecasz tę produkcję? 100%

21. Ameryka: film (2021)

Reżyseria Matt Thompson Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
55
zobacz zwiastun

Prześmiewcza, animowana wersja historii Stanów Zjednoczonych. Jerzy Waszyngton z piłą mechaniczną w ręku kompletuje grupę podżegaczy - wśród których znajdują się piwolubny Sam Adams, słynny naukowiec Tomasz Edison, znany jeździec Paul Revere oraz bardzo wkurzony Geronimo - aby pokonać Benedicta Arnolda i króla Jakuba w amerykańskiej wojnie o niepodległość. Kto wygra? Tego nie wie nikt, ale jednego można być pewnym - poznacie ojców założycieli z zupełnie innej strony.

polecasz tę produkcję? 50%

22. Rodzina Addamsów 2 (2021)

Reżyseria Conrad Vernon, Greg Tiernan Gatunek Animacja, Familijny Nasza ocena
55
zobacz zwiastun

U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

polecasz tę produkcję? 100%

23. Luca (2021)

Reżyseria Enrico Casarosa Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

"Luca" to najnowsza animacja studia Disney/Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

24. Kosmiczny mecz: Nowa era (2021)

Reżyseria Malcolm D. Lee Gatunek Animacja, Komedia, Sci-Fi Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

Witajcie na meczu! Mistrz NBA i światowa ikona LeBron James przeżywa fantastyczną przygodę u boku nieśmiertelnego bohatera Looney Tunes Królika Bugsa w aktorskim filmie z elementami animacji pt. "Kosmiczny mecz: Nowa era". Obraz stworzyli reżyser Malcolm D. Lee. i prekursorska ekipa filmowa, z Ryanem Cooglerem i Maverickiem Carterem na czele. Ta pobudzająca do wewnętrznej przemiany podróż to szalone połączenie dwóch światów pokazujące, do czego zdolni są niektórzy rodzice, żeby znaleźć wspólny język z dziećmi. LeBron i jego młodszy syn Dom zostają uwięzieni w przestrzeni cyfrowej przez zbuntowaną sztuczną inteligencję. Sportowiec musi bezpiecznie wrócić z synem do domu, prowadząc Bugsa, Lolę i całą paczkę notorycznie niezdyscyplinowanych bohaterów Looney Tunes do zwycięstwa na koszykarskim parkiecie z drużyną cyfrowych mistrzów, stworzonych przez sztuczny umysł. Takiej parady gwiazd profesjonalnej koszykówki jeszcze nie widzieliście. Tunes kontra Goons to mecz o najwyższą stawkę, który odmieni relację LeBrona z synem i udowodni, jaką moc ma zwykłe bycie sobą. Gotowe do akcji animki odrzucają konwencję, wykorzystują swoje wyjątkowe talenty, i zaskakują nawet samego „Króla” Jamesa, rozgrywając mecz po swojemu.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 25%

25. Wyrolowani (2021)

Reżyseria David Silverman Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

Ola i Olo od zawsze mają w życiu pod górkę i pod …dziurkę. Co z tego, że należą do uroczego gatunku Flumaków, którym zachwycił się sam Karol Darwin, skoro jest to gatunek na wylot zagrożony. Flumaki to takie okrągłe istoty z prześwitem w środku, co upodabnia je bardzo do donatów. Są zresztą nie mniej słodkie. Niestety los rzadko uśmiecha się do Oli i Ola, którzy nawet przez własnych ziomali uważani są za nieogarniętych i fajtłapowatych. Ale fortuna kołem się toczy! Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe plemię Flumaków, Ola i Olo wyruszają w podróż w czasie, dzięki której być może uda im się odwrócić bieg historii. Przyszłość, do której trafią okaże się jeszcze bardziej zakręcona niż ich ojczysty rok 1885, ale powrót do przeszłości to na razie mission impossible. W towarzystwie nieletniego dinozaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych oryginałów, Ola i Olo muszą rzucić się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który podobno wie jak to wszystko odkręcić.

polecasz tę produkcję? 0%

26. Monster Hunter: Legends of the Guild (2021)

Reżyseria Steve Yamamoto Gatunek Akcja, Animacja, Fantasy Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

Ludzie, przyroda i przerażające potwory żyją w świecie, w którym panuje niepewna równowaga. Młody Aiden, który sam siebie nazywa łowcą, mieszka w położonej na odludziu wiosce. Pewnego dnia dowiaduje się, że zagraża jej Starszy Smok, potwór owiany tajemnicą. Próbując znaleźć sposób na uratowanie swojej osady, Aiden opuszcza dom i wyrusza w podróż w nieznane z Juliusem, członkiem Gildii Łowców, oraz jego towarzyszami...

polecasz tę produkcję? 100%

27. Ainbo – strażniczka Amazonii (2021)

Reżyseria Jose Zelada, Richard Claus Gatunek Animacja, Familijny, Przygodowy Nasza ocena
45
zobacz zwiastun

Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

polecasz tę produkcję? 100%

28. Tom i Jerry (2021)

Reżyseria Tim Story Gatunek Animacja, Komedia, Przygodowy Nasza ocena
40
zobacz zwiastun

Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć "ślubu stulecia". Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia. Istna bitwa między kotem a myszą, do której dochodzi, może jednak zrujnować jej karierę, ceremonię, a być może nawet sam hotel. Wkrótce jednak pojawia się jeszcze większy problem: otóż przeciw całej trójce spiskuje diabolicznie ambitny pracownik.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

Źródło ilustracji wprowadzenia: materiały prasowe (fragmenty plakatów)

Redaktor

Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?