filmy i seriale podobne do squid game netflix
filmy i seriale podobne do squid game netflix

Filmy i seriale podobne do Squid Game z Netflix

Squid Game to obecnie jedna z najpopularniejszych serialowych propozycji Netflixa, która zgodnie ze słowami szefa platformy streamingowej osiąga rewelacyjne wyniki oglądalności. Z racji tego, że nie będzie przesadą stwierdzenie, iż koreańska produkcja stała się globalnym hitem, postanowiliśmy przedstawić zestawienie wskazujące filmy i seriale podobne do Squid Game. A tych znajdziemy całkiem sporo.

Squid Game to południowokoreański serial z 2021 roku, który zadebiutował na Netflix 17 września. Przedstawia on historię kilku pogrążonych w długach mieszkańców półwyspu koreańskiego i zarazem uczestników sekretnego turnieju, którego nagrodą główną jest 45,6 miliarda wonów. Zawodnicy w każdej z rund muszą zmierzyć się z tradycyjnymi podwórkowymi grami z dzieciństwa, a każdy najmniejszy błąd jest śmiertelny w skutkach. Squid Game zachwyca widzów oraz krytyków nie tylko stroną estetyczną, ale i nieszablonową fabułą, miksem dramatu psychologicznego, komentarza społecznego, hiperbrutalnego thrillera z interesującymi bohaterami oraz zaskakującymi zwrotami akcji. Jeśli serial stworzony przez Hwang Dong-hyuka przypadł Wam do gustu i nie możecie doczekać się drugiego sezonu, to w oczekiwaniu na kontynuację możecie sprawdzić inne filmy i seriale podobne do Squid Game. Poniżej zamieszczamy kilka produkcji w klimacie hitu Netflixa, które zdecydowanie warto obejrzeć.


FILMY I SERIALE PODOBNE DO SQUID GAME

ALICE IN BORDERLAND

Listę wskazującą filmy i seriale podobne do Squid Game otwiera japoński serial oryginalny Netflixa Alice in Borderland. Ekranizacja mangi opowiada o bezrobotnym nastolatku i fanie gier komputerowych, który niespodziewanie przenosi się do alternatywnej wersji Tokio, gdzie razem z przyjaciółmi walczy o życie w serii niebezpiecznych i sadystycznych gier.


BATTLE ROYALE

Battle Royale to jedna z dwóch mang, którymi inspirował się reżyser przy tworzeniu serialu. Dlatego też w zestawieniu przedstawiającym filmy i seriale podobne do Squid Game nie może zabraknąć kultowej japońskiej produkcji z 2000 roku w reżyserii Kinji Fukasaku. Film przedstawia historię grupy uczniów przymusem umieszczonych na bezludnej wyspie, gdzie walczą o przeżycie, zabijając się nawzajem i przestrzegając specyficznego regulaminu. Ciekawostka: Jest to jeden z ulubionych filmów Quentina Tarantino.


LIAR GAME

Druga z mang, które stanowiły źródło weny twórczej reżysera Squid Game. W Liar Game oglądamy turniej telewizyjny z ogromną nagrodą finansową, w którym uczestnicy biorą udział w psychologicznej grze próbując się wzajemnie oszukać i przejąć pieniądze konkurenta. Manga doczekała się kilku adaptacji kinowych i telewizyjnych. Są to japoński serial z lat 2007-2010 i jego filmowa kontynuacja Liar Game: The Final Stage oraz koreańska adaptacja serialowa z 2014 roku.

filmy i seriale podobne do squid games

fot. kolaż/materiały prasowe


AS THE GODS WILL

Japoński film z 2014 roku w reżyserii Takashiego Miike, który adaptuje mangę opowiadającą o grupie licealistów zmuszonych do grania na śmierć i życie w serię zabaw dla dzieci. Przez podobieństwo konceptu reżyser Squid Game musiał zmierzyć się z zarzutami o plagiat, lecz wybronił się z nich informując, że swoją produkcję napisał już w 2008 roku.


3%

Kolejna propozycja na liście wskazującej filmy i seriale podobne do Squid Game to thriller sci-fi 3%. Brazylijski serial oryginalny serwisu Netflix to dystopijna produkcja opowiadająca o świecie bliskiej przyszłości, który jest jednym wielkim slumsem, a wszyscy pragną trafić na wyspiarski raj zamieszkiwany przez  tytułowy 3% wybranych. Aby się tam dostać należy wziąć wziąć udział w procesie selekcji składającym się z wielu trudnych i często śmiertelnych zadań i gier. Serial doczekał się już czterech sezonów.

seriale i filmy jak squid games

fot. kolaż materiały prasowe


IGRZYSKA ŚMIERCI

Squid Game, ale w wersji “light”? Ciężko się nie zgodzić. W końcu Igrzyska śmierci to produkcja z kategorii wiekowej PG-13 i adaptacja popularnej powieści young adult. Film z Jennifer Lawrence to też historia o grupie osób w różnym wieku i wywodzących się z nizin społecznych uczestniczących w rozgrywkach łączących spryt, logikę oraz siłę fizyczną i które może przeżyć tylko jedna osoba.


BLACK MIRROR

Dlaczego do zestawienia trafił serial będący antologią i przedstawiający różne historie, które nie są specjalnie fabularnie zbliżone do Squid Game? Black Mirror pojawia się tu, gdyż podobnie jak koreański serial w alegoryczny sposób przybliża widzom uniwersalne problemy, z którymi borykają się współczesne społeczeństwa, zaskakuje spektakularnymi konceptami i zwrotami akcji, przez co Squid Game ogląda się właściwie jak nieoficjalny spin-off produkcji Charliego Brookera.


LOST – ZAGUBIENI

Kultowy amerykański serial trafia na listę nie tylko dlatego, że podobnie jak Squid Game rozgrywa się na wyspie. W Zagubionych również mamy historię grupy próbującej przetrwać w nieznanym i niesprzyjającym środowisku, rozbijającej się na stronnictwa i próbującej odkryć tajemnicę. Jest to również pełna zaskakujących wolt fabularnych opowieść o ludziach próbujących się uporać z własnymi demonami i często przemieniających się na oczach widzów pod wpływem życia na wyspie.

plakaty filmowe sci fi filmy i seriale


To były filmy i seriale podobne do SQUID GAME. Przeczytaj także:

Co obejrzeć po: Gra o Tron? Seriale podobne do hitu HBO!

Najlepsze azjatyckie filmy erotyczne

Co obejrzeć po: Avatar? Podobne filmy science fiction

Dlaczego warto oglądać kino koreańskie?

Zastępca redaktora naczelnego

Kontakt: [email protected]
Twitter: @KonStar18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?