randki od święta netflix film emma roberts
randki od święta netflix film emma roberts

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa

Randki od święta to jeden z większych hitów platformy Netflix ostatnich tygodni. Zasadniczo to komedia romantyczna i produkcja nie tyle o samych świętach – których nastrój został ograniczony do absolutnego minimum – co o dwójce ludzi, którzy pomimo spotykania w osobliwych okolicznościach wbrew pierwotnym założeniom odnajdują coś ważnego w życiu. Poniżej kilka propozycji w postaci podobnych luźnych, niezobowiązujących historyjek o singlach i związkach na wyluzowanie. Zapraszamy!

Zobacz również: QUIZ NETFLIX: Jak dobrze pamiętasz filmy i seriale z września 2020?

FILMY PODOBNE DO RANDKI OD ŚWIĘTA

filmy podobne do randki od święta

fot. materiały prasowe

Sex Story

Na pierwszy ogień zestawienia filmów podobnych do Randek od święta idzie komedia z Natalie Portman i Ashtonem Kutcherem w rolach głównych. Gwiazdy wcielają się w ludzi, którzy z różnych powodów mają dość związków i decydują się na stworzenie specyficznej relacji, w której nie ma miejsca na typowe dla związków zobowiązania. Na drugim planie ciekawa rola Kevina Kline’a.

Francuski pocałunek

Cofnijmy się do lat 90., gdzie przywoływany z poprzedniej produkcji Kevin Kline gra wespół z Meg Ryan, gwiazdą ówczesnych komedii romantycznych. Ta druga gra Kate, zdradzoną kobietę, która leci do Francji, by odzyskać niesfornego narzeczonego. Po drodze spotyka pewnego sympatycznego francuskiego drobnego złodziejaszka (Kline).

Zobacz również: TOP 10 – Filmy dla singielek

Zostańmy przyjaciółmi

Zanim Ryan Reynolds został Zieloną Latarnią, a potem Deadpoolem, dość często grywał w różnych komediach romantycznych. W 2005 roku wystąpił u boku Amy Smart w produkcji o mężczyźnie sukcesu, który pewnego dnia spotyka swoją miłość sprzed lat, z czasów, gdy był zakompleksionym chłopakiem z otyłością.

 

filmy podobne do randki od święta

fot. materiały prasowe

Holiday

A to całkiem ciekawa propozycja do obejrzenia po filmie Netflixa. Jude Law – który w 2006 roku był traktowany nieco mniej poważnie, głównie ze względu na dobór ról – gra u boku Jacka Blacka, Drew Barrymore i Cameron Diaz w komedii o dwóch kobietach z innych części świata, które zamieniają się tymczasowo domami, niespodziewanie spotykając na swojej drodze miłość.

Świąteczne zaręczyny

A tu trochę mniej znana komedia romantyczna, ale w zbliżonym klimacie, dlatego zdecydowanie warto obejrzeć po filmie Randki od święta. Opowiada o młodej dziewczynie, która na Święto Dziękczynienia miała przedstawić swojej surowej matce narzeczonego. Nieoczekiwanie sam zainteresowany zrywa z nią, Hillary postanawia więc znaleźć kogoś, kto na czas odwiedzin będzie owego narzeczonego udawać.

filmy podobne do randki od święta

fot. materiały prasowe

Kate i Leopold

I ponownie Meg Ryan, a u jej boku Hugh Jackman i Liev Schreiber. Ta ciepła komedia jest o dwójce ludzi z dosłownie zupełnie innych światów, którzy przestali wierzyć w miłość. Wskutek powstania szczeliny w czasie żyjący w XIX wieku Leopold, trzeci książę Albany, spotyka pewną bizneswoman.

Zupełnie jak miłość

Tak jak zaczęliśmy, kończymy zestawienie komedią romantyczną z Ashtonem Kutcherem. Wraz z Amandą Peet odgrywa dwójkę ludzi, których dzieli praktycznie wszystko, a jednocześnie los stale kojarzy ich na drodze życia. Oboje potrzebują wielu lat rozczarowań w innych relacjach, aby przekonać się do siebie.


Na tym kończymy zestawienie przedstawiające filmy podobne do Randki od święta

Sprawdź również:

Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

Romantyczne filmy podobne do After

Co obejrzeć po: Wszyscy moi przyjaciele nie żyją. Filmy podobne do hitu z Julią Wieniawą

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?