najlepsze seriale fantasy
najlepsze seriale fantasy

Co obejrzeć po: Pamiętniki Wampirów? Podobne seriale fantasy

Przedstawiamy seriale podobne do Pamiętniki Wampirów. The Vampire Diaries bardzo szybko stały się jednym z najpopularniejszych seriali fantastycznych stacji The CW. Trójkąt miłosny pomiędzy Eleną, Stefanem i Damonem przyciągał przed ekrany tysiące widzów.  Produkcja doczekała się aż 8 sezonów, co jest całkiem niezłym osiągnięciem dla serialu fantasy oraz dwóch spin-offów. Połączenie dramatu, horroru i romansu, to coś, po co twórcy sięgają bardzo często. Jeśli szukacie czegoś w zbliżonym klimacie, to nasza lista z pewnością może Wam pomóc.

SERIALE PODOBNE DO PAMIĘTNIKI WAMPIRÓW

The Originals

Zestawienie przedstawiające seriale podobne do Pamiętników Wampirów nie byłoby pełne bez wspomnienia spin-offu o rodzinie Pierwotnych. Najstarsze wampiry na świecie powracają do Nowego Orleanu – miasta, które niegdyś pomogli zbudować. Bardzo szybko przekonują się, że władzę przejął ich dawny znajomy. Nie mając innego wyjścia, rodzeństwo stara się zrobić wszystko, by znowu wrócić na szczyt. Jest to poniekąd obowiązkowa pozycja dla fanów The Vampire Diaries, ponieważ seriale wielokrotnie się łączyły i uzupełniały, a znani bohaterowie często podróżowali pomiędzy Mystic Falls i Nowym Orleanem.

Czysta Krew

Kolejną propozycją jest serial prawdopodobnie najbardziej zbliżony do Pamiętników Wampirów. Główną bohaterką jest Sookie, która potrafi czytać w myślach, a swoją zdolność traktuje jak przekleństwo. Pewnego dnia poznała wampira Billa, którego myśli nie potrafiła odczytać. Wkrótce Bill zapoznał ją ze swoim światem oraz innymi wampirami, co nie spotkało się z aprobatą jej przyjaciół. Produkcja HBO zdecydowanie jest kierowana do dorosłej widowni, ale elementy fantastyczne i miłosne dramaty utrzymują się w podobnym klimacie, co The Vampire Diaries.

Zobacz również: Czysta krew – HBO tworzy reboot serialu o wampirach

seriale podobne do pamiętniki wampirów

Teen Wolf

Serial skupia się na miasteczku Beacon Hills i zwyczajnym chłopaku, którego pewnego dnia ugryzł wilkołak. W rezultacie Scott McCall stał się wilkołakiem i siłą rzeczy został wepchnięty do nadprzyrodzonego świata. Ze względu na fakt, że akcja obu serii rozgrywa się w niewielkich miasteczkach oraz opowiada o ponadnaturalnych istotach, Teen Wolf często jest porównywany do Pamiętników Wampirów. Będzie zatem doskonałym wyborem dla kogoś, kto szuka typowego dramatu dla nastolatków z motywem horroru i fantastyki.

Sprawdź również recenzję serialu podobnego do Pamiętniki Wampirów>>Księga Czarownic – recenzja godnego następcy serialu Pamiętniki Wampirów

Riverdale

Produkcja opowiada o spokojnym miasteczku Riverdale, w którym pewnego dnia ginie nastolatek. Grupa przyjaciół stara się rozwiązać zagadkowe morderstwo. Podobnie, jak Pamiętniki Wampirów ten serial również jest produkcją stacji The CW. Choć brakuje tutaj wampirów i wilkołaków, to Riverdale utrzymuje się w podobnym tonie i oczywiście zawiera ogromną ilość miłosnych rozterek głównych bohaterów. Produkcję można znaleźć na Netflixie.

The Chilling Adventures of Sabrina

Oryginalny serial Netflixa, który przedstawia nieco mroczniejszą wersję Sabriny Spellman, którą wielu z nas pamięta z kultowego sitcomu z lat 90. Produkcja opowiada o dojrzewaniu w świecie grozy, czarów i nadprzyrodzonych sił. W The Vampire Diaries nie brakowało również czarownic, więc przygody nastoletniej Sabriny powinny być ciekawą propozycją do obejrzenia. Młoda dziewczyna zmaga się ze swoją podwójną naturą i stara się przeciwstawić siłom zagrażającym jej rodzinie i światu. Jest to serial mroczny, a jednocześnie bardzo przyjemny w odbiorze i zdecydowanie bardzo wciągający.

seriale podobne do Pamiętniki Wampirów


Interesują Cię nie tylko seriale podobne do Pamiętniki Wampirów?

Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: The 100. Seriale podobne do produkcji kanału CW

Seriale podobne do Sabriny! Co obejrzeć po: Chilling Adventures of Sabrina?

Co obejrzeć po: Supernatural? Podobne seriale dark fantasy

Co obejrzeć po: Gra o Tron? Seriale podobne do hitu HBO!


Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Fanka Batmana, fantastyki, horroru i dobrych kryminałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?