Omar Sy jako Lupin w serialu Netflixa kaszkiet
Omar Sy jako Lupin w serialu Netflixa kaszkiet

Co obejrzeć po: Lupin. Seriale podobne do kryminału Netflix Original

Pora na kolejny popularny tytuł do naszego cyklu! Tym razem wzięliśmy na tapet serial Lupin – ciekawą francuską produkcję Netflixa ze stycznia 2021 roku. W roli głównej występuje tu znany z komedii Nietykalni Omar Sy, a opowiada on historię pewnego zafascynowanego postacią Arsene’a Lupina złodziejaszka. Serial jest jednak krótki, bo liczy 5 odcinków, więc obejrzenie go nie zajmuje dużo czasu. Mimo tego robi on furorę i z pewnością kwestią czasu jest kiedy powstanie drugi sezon, to należy mieć na uwadze, że nie pojawi się on na pewno od razu. Stąd też proponujemy kilka ciekawych opcji, w ten czy inny sposób zbliżonych do produkcji traktujących o urokliwym łotrzyku. Stylowi kanciarze, ale także po prostu interesująca dawka kryminalnej historii spod znaku heist movie. Zapraszamy, oto seriale podobne do Lupin!

Zobacz również: Lupin – szukając prawdy. Recenzja serialu Netflixa

lupin serial omar sy 1 sezon foto naszyjnik

fot. Netflix


SERIALE PODOBNE DO LUPIN

Białe kołnierzyki

Podobna konwencja, inna sytuacja głównego bohatera. Matt Bomer wciela się w jednego z najlepszych kanciarzy na świecie. Ale nawet tacy jak on czasem po prostu wpadną. Aby odpracować wyrok, zgadza się pomagać FBI w ściganiu swoich kolegów po fachu. Podobnie jak w Lupinie, mamy tu do czynienia ze sprawną, luźną sensacyjną historią.

Uczciwy przekręt

Idziemy w nieco inne rejony, ale w dalszym ciągu to pełną gębą kryminał przypominający serial Lupin. Timothy Hutton prowadzi nas przez fabułę jako będący po przejściach detektyw śledzący przestępstwa ubezpieczeniowe. Mając u boku zespół złożony z m.in. złodziejki, hakera i eksperta od sztuk walki, formuje drużynę zwalczającą nieuczciwe międzynarodowe korporacje.

Sherlock

Jedna z dwóch uwspółcześnionych wariacji przygód postaci stworzonej przez Arthura Conana Doyle’a i dla wielu zdecydowanie najlepsza. Benedict Cumberbatch jako Sherlock Holmes i Martin Freeman w roli Watsona tworzą na nowo dynamikę najsłynniejszego tandemu detektywistycznego w historii. Jeżeli jakimś sposobem ta historia Was ominęła, nadrabiajcie czym prędzej!

seriale podobne do Lupin Netflix

Elementary

Kolejną wariacją jest duet, w którym Watson jest grany przez… Lucy Liu. I trzeba przyznać, że wraz z Johnnym Lee Millerem tworzy całkiem niezłą parę detektywów, a historia jest poprowadzona sprawnie i dosyć oryginalnie na tle reszty. Podobnie jak Lupin, bawi się różnymi konwencjami, przenosząc je zupełnie przerobione na współczesny grunt.

Dom z papieru

Ostatni w naszym zestawieniu serial podobny do Lupina to najbardziej zakręcony napad na bank i bodaj najpopularniejszy hiszpańskojęzyczny serial w historii po prostu musiał się tutaj znaleźć. Nie ma może takiej klasy i inteligentnego humoru jak Sherlock, ani uroku – jak Białe kołnierzyki – jednak zdecydowanie nadaje się do binge’owania w zimowe popołudnia dla fanów pokręconej kryminalnej intrygi z mocnymi zwrotami akcji. I na tej pozycji kończymy listę przedstawiającą seriale podobne do Lupin.

seriale podobne do lupin netflix


To były seriale podobne do Lupin z Netflix. Zobacz inne teksty z serii:

Co obejrzeć po: Bridgertonowie. Seriale podobne do kostiumowego hitu Netflix Original

Co obejrzeć po: Euforia. Filmy i seriale podobne do produkcji z Zendayą

Co obejrzeć po: Gambit królowej. Filmy i seriale podobne do produkcji o genialnej szachistce

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?