Co obejrzeć po: House of Cards - podobne seriale polityczne!
Co obejrzeć po: House of Cards - podobne seriale polityczne!

Co obejrzeć po: House of Cards. Podobne seriale polityczne!

House of Cards to jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji politycznych. Serial powstał na podstawie książki Michaela Dobbsa. Godny również jest uwagi fakt, że amerykańska produkcja nawiązuje do miniserialu BBC Dom z Kart z 1990 roku i doczekała się sześciu sezonów. Głównym bohaterem serialu jest bezwzględny kongresmen Francis Underwood. Underwood jest rzecznikiem dyscypliny partyjnej w Partii Demokratów w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Frank ciężko pracuje przy prezydenckiej kampanii licząc, że otrzyma swoje wymarzone stanowisko Sekretarza Stanu. Jednak prezydent ma inne plany i rezygnuje z ich poprzednich ustaleń. Francis przyrzeka, że zemści się na prezydencie. Licznymi układami i powiązaniami stopniowo osiąga swój cel, jakim oczywiście jest Biały Dom. W osiągnięciu celu pomaga mu oddana żona Claire. Istotne jest, że w Francisa Underwooda wciela się fenomenalny Kevin Spacey. Natomiast w roli Claire pojawia się Robin Wright. Jeśli po House of Cards staliście się miłośnikami politycznych intryg na małym ekranie, to przedstawiamy propozycje podobnych seriali politycznych!

HOUSE OF CARDS – SERIALE PODOBNE

Designated Surivor

Podczas inauguracji rządu przy obecności całego parlamentu dochodzi do zamachu terrorystycznego w wyniku. Istotny jest fakt, że w jego wyniku ginie prezydent. W wyniku konstytucyjnej kolejności na prezydenta zostaje zaprzysiężony, mało doświadczony sekretarz urbanizacji – Toma Kirkmana. Kirkman nie jest politykiem z krwi i kości brak mu politycznego doświadczenia, a najbardziej zna się na swojej dziedzinie. Nowy prezydent, będzie musiał walczyć z wątpliwościami nie tylko narodu ale również środowiska politycznego, które nie uznaje jego zaprzysiężenia. Tom będzie musiał odnaleźć winnych zamachu ale również będzie musiał walczyć z politycznymi oponentami. Nowa sytuacja będzie miała również wpływ na jego rodzinę.

Borgen

Tym razem duńska i europejska produkcja w klimacie House of Cards. Serial rozpoczyna się wyborami parlamentarnymi, po których po raz pierwszy premierem zostaje kobieta. Nowa pani premier Brigitte Nyborg Christensen jest z partii Umiarkowanych, nowe stanowisko wymusza na niej więcej kompromisów politycznych. Birgitte towarzysz spin-doktor Kasper Juul. Mężczyzna zaczyna romans z ambitną dziennikarką, którą bardzo interesują zza kulisowe życie polityczne.

Co obejrzeć po: House of Cards - podobne seriale polityczne!

fot. Kolaż własny

Ekipa

Akcja serialu dzieje w współczesnej Polsce i ukazuje zza kulisowe intrygi polityczne. Serial rozpoczyna się w momencie kiedy premier Henryk Nowasz zostaje oskarżony o współpracę z SB. Nowasz podaje się do dymisji a na jego miejsce jest zaprzysiężony nikomu nieznany ekonomista – Konstanty Turski. Jednak Nowasz nie chce łatwo odpuścić. Nowemu premierowi pomaga ekipa specjalistów wizerunkowych. Natomiast Turski odkrywa, że bycie premierem Polski nie należy do najłatwiejszych. W obsadzie serialu zobaczymy m.in Janusza Gajosa. Pozycja obowiązkowa, jeśli chce się poznać wszystkie seriale jak House of Cards.

Skandal

Serial skupiający się w dużej mierze na ludziach od czarnej roboty polityków. Olivie Pope jest właścicielką dobrze prosperującej firmy od zarządzania kryzysowego. Będąc doradczynią prezydenta od spraw mediów zdecydowała się na otworzenie swojej własnej firmy i porzucenie posady w Białym Domu. Jednak przeszłość jej nie opuszcza, firma Olivii zostaje wciągnięta w sprawę romansu stażystki Amandy Tanner. Kobieta utrzymuje, że ma romans z prezydentem Fiztgeraldem Grantem.

fot. Kolaż własny

Figurantka

Tym razem serial z przymrużeniem oko o polityce. Figurantka to serial komediowy o ambitnej polityk Selinie Meyer. Selina zostaje nominowana na stanowisko wiceprezydenta. Jednak jej stanowisko nie wiele ma wspólnego z jej wyobrażeniami o pracy marzeń. Razem ze swoimi współpracownikami chciałaby zdziałać coś ze swojej pozycji nie mieszając się w intrygi polityczne. Przy okazji Selina będzie musiała pogodzić swój napięty grafik z życiem osobistym.

Żona Idealna

Kolejna produkcja na liście wskazującej ciekawe seriale podobne do House of Cards łączy świat polityki i hermetycznego środowiska prawników. Alicia Florrick jest żoną idealną, zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. Jednak jej cały świat się zmienia kiedy jej mąż zostaje skazany za korupcje i przestępstwa seksualne. Po 13 latach wraca do zawodu prawniczego i walczy o utrzymanie rodziny. W serialu zobaczymy oprócz spraw sądowych, zobaczymy kulisy polityki lokalnej czy stanowej.

fot. Kolaż własny

Gra o Tron

Serial fantasy też może być polityczny! Gra o Tron to nie tylko sceny seksu i przemocy. Przedstawia skomplikowaną sytuację  w Westeros. Skłócone rody walczą o dominacje i zdobycie korony Królestwa Siedmiu Królestw. Serial przepełniony jest intrygami, wewnętrznymi walkami mające na celu zyskania jak największych wpływów. W grze o tron nawet twój największy sojusznik może się okazać tym który zdradzi Cię pierwszy.

Rodzina Borgiów

Za nim Frank Underwood zdobył Biały Dom, liczyły się bogactwa i jak najbardziej wpływowe rody. Rodzina Borgiów przedstawia historię jednego z najpotężniejszych rodów na Półwyspie Apenińskim. Rodrigo Borgio to głowa rodu. Jednak oprócz tego jest kardynałem i wytrawnym politykiem. Kiedy zostaje papieżem przybiera imię Alexandra VI. Od tego momentu nic go nie powstrzyma przed poszerzeniem wpływów swojej rodziny.

fot. Kolaż własny


To były seriale podobne do House of Cards

Zobacz również:

Co obejrzeć po: Kto zabił Sarę? Podobne seriale kryminalne

Co obejrzeć po: Braveheart. Filmy podobne do kultowej produkcji historycznej

QUIZ: Jak dobrze znasz klasykę polskiej komedii?

Redaktor współprowadząca działu recenzji seriali

Entuzjastka literatury i kina. Wielbicielka odkrywania nowych seriali oraz filmów. Poza tym ogromna fanka Formuły 1 i Disneya

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mihu pisze:

Dla mnie, serialem w podobnym klimacie co HoC, jest serial “Sukcesja” z 2018 (Succession). Polecam.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?