lily collins selfie
lily collins selfie

Co obejrzeć po: Emily w Paryżu. Seriale podobne do hitu Netflixa

Emily w Paryżu z Lily Collins w roli głównej jest jednym z największych hitów platformy Netflix ostatnich miesięcy. Popularność nie powinna jednak nikogo dziwić – w końcu scenarzystą został Darren Star, który odpowiada za kilka kultowych produkcji gatunku o szeroko pojętej modzie i nie tylko, na czele z Seksem w wielkim mieście. A co obejrzeć następnego i podobnego przed drugim sezonem serialu o Emily Cooper, bo umówmy się, to, że to kiedyś nastąpi, a przy takiej oglądalności jest raczej pewne. Oto nasze propozycje w zestawieniu wskazującym seriale podobne do Emily w Paryżu!

emily cooper selfie

fot. kadr z serialu Emily w Paryżu


SERIALE PODOBNE DO EMILY W PARYŻU OD NETFLIX

Seks w wielkim mieście

Dobrze, miejmy to już za sobą. Wiadomo było, że produkcja, bez której Emily w Paryżu mogłaby nigdy nie ujrzeć światła dziennego, pojawi się także tutaj. Przygody Carrie, Samanthy, Mirandy i Charlotte z miejsca ustanowiły kanon, jeśli chodzi o styl bycia singielek bez względu na wiek. Choć serial był emitowany na przełomie XX i XXI wieku, dla wielu jest wzorem w tych kwestiach do dziś.

Plotkara

U schyłku kolejnej dekady pojawił się serial zajmujący się trendami wokół nieco młodszego pokolenia. Tytułowa Plotkara opisuje wszelkie najważniejsze wydarzenia wokół nastoletniej elity – od szkolnego chleba powszedniego aż po wszelkiego rodzaju imprezy i ekscesy.

Younger

I kolejna produkcja ze stajni Darrena Stara. Opowiada o czterdziestolatce po rozwodzie, która ma problemy ze znalezieniem nowej pracy przez wzgląd na swój wiek. Pewnego razu wpada na pomysł przejścia metamorfozy, by udawać 26-latkę. Dzięki pomocy przyjaciółki zostaje asystentką w firmie wydawniczej.

seriale podobne do emily w paryżu

fot. kolaż materiały prasowe


Szefowa

Tym razem proponujemy serial na podstawie autobiograficznego bestsellera. To historia Sophii Amoruso, która zaczynała sprzedawać ubrania na eBayu, by przed 30. rokiem życia zostać milionerką posiadającą własną firmę.

Doktor Hart

Najbardziej odrębna ze wszystkich pozycji na liście, ale tak jak Emily w Paryżu traktuje o młodej kobiecie, która znajduje swoje powołanie w dość nieoczekiwanym miejscu. Rachel Bilson zagrała młodą ambitną lekarkę, która marzy o karierze kardiochirurga. Sprawy jednak przybierają niekorzystny obrót, w związku z czym dziewczyna decyduje się na podjęcie praktyki w miasteczku w Alabamie.

szefowa hart seriale podobne

fot. kolaż materiały prasowe


Love Life

Tegorocznym tytułem z Anną Kendrick powracamy do klimatów komedii romantycznych wokół młodych ludzi w wielkim mieście. Love Life lekko zmienia formułę gatunku, tworząc swoistą antologię. Każdy kolejny sezon opowie o innej postaci poszukującej miłości, jeden epizod skupia się z kolei na danym jej związku.

Katy Keene

Produkcje podobne do Emily w Paryżu kończymy jednosezonową produkcją o tytułowej bohaterce, która należy do uniwersum Archiego (tak, chodzi o Riverdale). Lucy Hale gra młodą dziewczynę przybywającą do Nowego Jorku, aby podbić branżę mody. Niestety, serial nie odniósł na tyle dużego sukcesu, aby został przedłużony.

katy keene love life seriale podobne

fot. kolaż materiały prasowe


To były seriale podobne do Emily w Paryżu. Zobacz również:

Co obejrzeć po: Randki od święta. Filmy podobne do komedii romantycznej Netflixa

Młodzieżowe filmy podobne do The Kissing Booth

Romantyczne filmy podobne do After

Wiedźmin – gry podobne do hitu CD Projekt Red


ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Emily w Paryżu

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?