Oświadczyny po irlandzku (2010)
W Irlandii jest tradycja, dzięki której zdesperowane kobiety mogą się oświadczyć swoim niezdecydowanym ukochanym. Za mało? Amerykanka zapatrzona w swojego nieogarniętego chłopaka wyrusza w niemal szaleńczą podróż w celu przypieczętowania swojego związku, a co jej tam, olać tradycje, skoro jemu brakuje jaj, to dziewczyna sama weźmie sprawy w swoje ręce. Tak, bez wątpienia pomysł na zawiązanie akcji tego filmu to jeden z najoryginalniejszych, jakie mogłem podziwiać. Cała produkcja jest sztampowa i niezwykle tendencyjna, jednakże sympatyczni bohaterowie – urodziwa oraz pełna ekranowego uroku Amy Adams wraz z cynicznym i zdystansowanym Matthew Goodem – a także niebywała lekkość w prowadzeniu historii przez reżysera, owocuje przezabawną komedią o istocie miłości. Twórcy w swoim dziele starają się odpowiedzieć na pytanie, czym jest to znane od wieków uczucie, a także, co znaczy kochać drugą osobę. W filmie występuje również motyw drogi, nasi bohaterowie bowiem od początku produkcji starają się na czas zajechać do Irlandii w wiadomym z tytułu celu.
Iluzjonista (2006), reż. Neil Burger
Wiemy, wiemy – przecież ten film w ogóle nie pasuje do tego rankingu, zawołacie. Jednak dajcie nam szansę spróbować Was do niego przekonać. Mówi się przecież, że miłość to czysta magia, więc wydaje nam się, że Iluzjonista wpasuje się tu w sam raz. Historia osadzona jest w XX wieku i opowiada nam o losach iluzjonisty Eisenheima, który za pomocą magii i sztuczek próbować będzie zdobyć serce węgierskiej arystokratki, która okazuje się narzeczoną księcia. Film, który wpisuje się zarówno w gusta pań, jak i panów, więc nie powinno być tu kłótni, co do wieczornego seansu. (MD)
Bridget Jones 3 (2016)
Idealna propozycja dla osób, które chcą się pośmiać. Zapewniam Was, że po oglądaniu tego filmu policzki będą Was boleć od śmiechu. Jest to 3 osłona przygód każdemu dobrze znanej Bridget Jones. W moim odczuciu jest to najlepsza z części. Tym razem zabawna angielka ma zostać matką i niestety nie wie kto jest ojcem jej dziecka. Może być nim zarówno wielka miłość Bridget – pan Darcy, a także nowo poznany niezwykle przystojny i szarmancki Jack Qwant. Jeśli chcecie oderwać się od codziennej rutyny koniecznie musicie włączyć to zwariowaną komedię i dowiedzieć się co tym razem narozrabiała Bridget.
O północy w Paryżu (2011), reż. Woody Allen
Allen znowu to zrobił! Po filmie Vicky Christina Barcelona i Co nas kręci, co nas podnieca reżyser w swoim ironicznym, krytycznym i oryginalnym stylu, w 2011 roku przedstawił nam kolejną komedię. Tym razem główny bohater, Gil (Owen Wilson), który jest niespełnionym pisarzem, przybywa wraz z narzeczoną do Paryża – miasta zakochanych. Ale czy dla tej pary europejska stolica będzie pełniła te rolę? Kolejne ważne pytanie: dlaczego jest to film dla dwojga? Oprócz pięknych wątków miłosnych, nasz główny bohater spotyka się z postaciami, które znamy z dwudziestolecia międzywojennego. Ernest Hemingway, Salvador Dali… Warto obejrzeć film dla tych zaskakujących postaci i znakomitych zdjęć Paryża.
I że cię nie opuszczę (2012)
Paige w wyniku wypadku traci pamięć. Jej mąż robi wszystko, by przypomniała sobie co ich kiedyś łączyło. Film oparty jest na prawdziwej historii. W końcu od zawsze wiadomo, że życie pisze najlepsze scenariusze. Tak też jest w przypadku tego filmu. Reżyser zrezygnował z cukierkowych ozdobników, co wyszło mu tylko na dobrze. Historia sama się broni, i to w jakim stylu.