TOP 20 – Seriale dostępne na Amazon Prime

Niech nie zniechęci was mała liczba seriali jakie oferuje Amazon Prime. Ta usługa VOD stawia przede wszystkim na jakoś swoich serialowych produkcji oferując seriale, które są małym wielkim kinem. Przyrównać by je można choćby do takich filmów, na których plakatach widnieją logo z Festiwalu Sundance. Tutaj nie liczy się grubość budżetowego portfela, lecz pomysł na bohaterów i historię, dlatego, jeśli ktoś zmęczył się ilością CGI na Netflixie, to Amazon powinien być doborową alternatywą.


20. Crisis in Six Scene (2016)

Stworzony przez samego Woody’ego Allena serial, którego akcja toczy się w latach 60. ubiegłego wieku. Opowiada o rodzinie, której spokój zostaje zaburzony przez pojawienie się pewnego niezwykłego gościa. Historia pełna jest specyficznego, lekkiego humoru i zabawnych dialogów, jakie mogły się znaleźć tylko w produkcji Allena. W serialu zobaczycie nawet samą Miley Cyrus! (AB)

crisis in 6 scenes


19. The Last Tycon (2016-2017)

Adaptacja powieści F. Scotta Fitzgeralda wyróżnia się doskonałą obsadą i dobrze rozbudowaną fabułą. Świetna scenografia i niezwykły klimat to główne zalety tej opowieści o młodym producencie, którego żona traci życie. Wspaniale przedstawione lata 30. w Ameryce i gama ciekawych postaci sprawiają, że The Last Tycoon po prostu musiało się znaleźć w naszym zestawieniu! (AB)

last tycoon


18. Catastrophe (2015-)

Scenarzystami serialu są Rob Delaney (Life After Beth) i Sharon Horgan (Rwanie), którzy ponadto grają w nim główne role. Catastrophe jest opowieścią o irlandzkiej kobiecie i amerykańskim turyście, dla których niezobowiązująca, weekendowa schadzka zmienia się w poważny związek po tym, jak bohaterka nieoczekiwanie zachodzi w ciążę. Świetna pozycja na długie zimowe wieczory! (AB)

catastrophe


17. Patriot (2017-)

A teraz dawka adrenaliny. Michael Dorman jako John Tavner – oficer wywiadu starający się nie dopuścić do zdobycia przez Irańczyków bomby jądrowej. Aby tego dokonać działa pod przykrywką jako pracownik firmy związanej z przemysłem naftowym. Wartka akcja, ciekawe postaci i niebanalna intryga – w sam raz na porządny thriller szpiegowski. (SG)


16. Hannibal (2013-2015)

Emocjonujący i wypełniony po brzegi akcją thriller ze świetną obsadą! Na ekranie zobaczycie między innmi Hugha Dancy’ego, Laurence’a Fishburne i Madsa Mikkelsena. Opowiada o konsultancie FBI i jego współpracy z Dr Hannibalem Lecterem. Ciekawa odsłona mitu o genialnym kanibalu, który tak rozpalił naszą wyobraźnię dzięki Antony’emu Hopkinsowi w Milczeniu Owiec. (AB)

hannibal


15. One Missisipi (2015-)

Ta pozycja to z kolei interesujące połączenie dramatu z czarną komedią. Główna bohaterka jest standuperką, która w celu poradzenia sobie z życiowymi problemami stosuje sarkazm praktycznie w każdej sytuacji. Przez wzgląd na trudne dzieciństwo – na czele z relacjami z ojczymem – ma problemy z zaangażowaniem się w swoje relacje. Podsycona humorem, a przy tym niezwykle mocna i wiarygodna historia ze znakomitą rolą Tig Notaro. (SG)


14. Sneaky Pete (2015-)

Showrunner David Shore (ten od Dr House’a), wespół z Bryanem Cranstonem (ten z Breaking Bad) stworzyli Sneaky Pete, którego początkowo odrzuciła stacja CBS, a przygarnął Amazon. Akcja serialu skupia się Mariuszu Josipovicu, który po opuszczeniu więzienia przybiera tożsamość kolegi z celi – Pete’a. Rozpoczyna pracę, gdzie  zajmuje się poręczeniami majątkowymi, mając nadzieję, że uchroni się przed gangsterami, którzy go szukają. Jeśli jeszcze nikogo Giovanni Ribisi nie zachwycił swoją rolą, to myślę, że w tym serialu może to zrobić. (BS)

sneaky pete giovanni ribisi amazon


13. Goliath (2016-)

Seriale prawnicze to rzadkość w świecie małego ekranu, dlatego już sam ten fakt, czyni z Goliatha ciekawą produkcję. Główny bohater – Billy McBride, grany przez, jak zwykle, wyśmienitego Billy’ego Bob Thorntona, chce odkupienia swoich złych czynów, jakie popełnił w swoim zawodzie. Zamierza, więc zniszczyć gigantyczną kancelarię prawniczą, którą pomógł niegdyś stworzyć. (BS)

goliath


12. Hand of God (2014-2017)

Pernell Harris jest zawodowym sędzią, którego kariera nabiera rozpędu. Wszystko się jednak komplikuje po tym, kiedy jego synowa zostaje zgwałcona, a syn próbuje popełnić samobójstwo. Mężczyzna przeżywa załamanie nerwowe. Po pewnym czasie zaczyna słyszeć głosy i zdaje sobie sprawę, że przemawia do niego sam Bóg. Pragnąc przywrócić porządek w swoim mieście, decyduje się na własną rękę wymierzać sprawiedliwość. Hand of God to przede wszystkim historia o zagubieniu i beznadziejności życia z bardzo ludzkim i wiarygodnym Ronem Perlmanem. (BS)

hand of god


11. Jean-Claude Van Johnson (2016-)

Chyba nikt nie potrzebuje wyjaśnienia, kim jest ten pan. Jedna z największych legend kina akcji pokazuje w tym serialu, że stać ją również na dystans do własnej osoby. To po prostu bardzo dobrze wykonana parodia całej twórczości Van Damme’a, pełna lekkości, której momentami zabrakło chociażby w serii Niezniszczalni, a zabawy z tym co niemiara. (SG)

Stały współpracownik

Pasjonat kina niezależnego jak i popularnego. Trójca Święta - Lynch, Tarantino, Paul Thomas Anderson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?