Ranking: Nietypowa miłość w kinematografii

Miłość w kinematografii przybiera różne kształty i wymiary. Niestety, w większości przypadków twórcy idą po najmniejszej linii oporu, opowiadając konwencjonalne historie. Czasami jednak zdarzają się wizjonerzy, którzy swoimi dziełami zrywają z banałem i w oryginalny sposób opowiadają o różnych aspektach miłości. Przedstawiam wam moją listę 5  produkcji z nietypowym przedstawieniem miłości w tle.

1. Szklana Pułapka I i II – Prawdopodobnie jeden z najpiękniejszych filmów o miłości, jakie kiedykolwiek powstały. Dodatkowo jest to niezwykle subtelnie ukazane pod płaszczykiem wysokooktanowej akcji. I choć główni bohaterowie mają bardzo niewiele wspólnych scen, to każda z produkcji w sposób jednoznaczny pokazuje jak bardzo ten nowojorski gliniarz jest oddany swojej kobiecie. Ba! Jest to praktycznie główny motor całej akcji filmu. To właśnie dla niej jest w stanie uratować nie tylko cały wieżowiec, ale również wysadzić w powietrze samolot. Słowa: „Holly! To twoje pieprzone światła lądowania!” za każdym razem chwytają mnie za serce.

https://d3uf2ssic990td.cloudfront.net/images/4919/43c68b3a-0ac3-44aa-acb3-582dfe0c42ee/83_Die_Hard.jpg

2. Urodzeni mordercy – Wielu uzna, że jest to dość niecodzienny wybór, ale moim zdanie to jeden z lepszych filmów o miłości. To historia uczucia, które wyrosło na zbrodni i grzechu pomiędzy dwójką totalnie zepsutych jednostek. To typowi outsiderzy, którzy są autentycznie prawdziwi w otaczającej ich rzeczywistości. Seryjni mordercy, którzy zabijanie potraktowali jako punkt wyjścia do większego uczucia.

https://flavorwire.files.wordpress.com/2014/08/nbk.jpeg?w=1280

3. Uprowadzona – Bryan Mills to rodzic ostateczny – „Nie wiem, kim jesteś, nie wiem, czego chcesz. Jeżeli oczekujesz pieniędzy, to zapewniam cię, że ich nie mam. Mam natomiast wyjątkowe umiejętności, które zdobywałem w trakcie wieloletniej służby, dzięki czemu stałem się postrachem ludzi takich jak ty. Jeżeli wypuścisz moją córkę, nie będę dochodził sprawiedliwości. Jeśli tego nie zrobisz, to zacznę cię szukać, znajdę i zabiję” – jak tu tego nie uwielbiać.

http://schmoesknow.com/wp-content/uploads/2014/12/o-TAKEN-3-TRAILER-facebook.jpg

4. Commando – Nie ma na świecie bardziej bezinteresownego uczucia na świecie, aniżeli miłość rodziców do dziecka. Film ten udowadnia, że w sytuacji, gdy dzieje mu się krzywda, rodzice są w stanie zrobić absolutnie wszystko. Podobnie jest w przypadku Johna Matrixa, którego córka zostaje porwana. By ją uratować, nie tylko gotów jest złamać wszelkie prawa i zasady, ale nawet w pojedynkę podbić małe państwo.

http://madmovieman.com/wp-content/uploads/2016/03/Commando.jpg

5. Dzikość serca – Na mojej liście nie mogło oczywiście zabraknąć tej pozycji. David Lynch serwuje nam surrealistyczną historię Romea i Julia, skrojoną w sposób wręcz idealny. To niezwykła opowieść o parze kochanków, których uczucie wytrzymuje próbę czasu i nie poddaje się presji otoczenia. Znakomity Nicolas Cage wyznacza nowy kierunek w historii kina drogi, gdzie dwójka bohaterów została wrzucona do świata przemocy i Lynchowskich osobliwości.

http://cdn2-www.comingsoon.net/assets/styd/assets/uploads/2016/04/Wildheart5.jpg

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?