Anne Hathaway chciała być zakonnicą! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!
Anne Hathaway chciała być zakonnicą! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Anne Hathaway chciała być zakonnicą! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Anne Hathaway to aktorka urodzona w 1982 roku w Nowym Jorku. Sztuki aktorskiej uczyła się w teatrze Paper Mill Playhouse w New Jersey. Na małym ekranie zadebiutowała pod koniec lat 90. XX wieku w serialu Luzik Guzik. Ogromną sławę przyniosła jej rola w produkcji Pamiętnik księżniczki z 2001 roku. Trzy lata później ukazała się kontynuacja. Już na wczesnym etapie kariery jej talent został doceniony udziałem w takich hitach jak Tajemnica Brokeback Mountain czy Diabeł ubiera się u Prady. W jej filmografii znajdują się także takie tytuły jak m.in.: Ślubne wojny, Miłość i inne używki, Alicja w Krainie Czarów, Jeden dzień, Interstellar, Praktykant czy Ocean’s 8. Zdobyła Oscara za drugoplanową rolę kobiecą w filmie Les Misérables. Nędznicy. Niebawem w kinach pojawi się najnowsza produkcja z jej udziałem – Miłość bez ostrzeżenia. Poznaj 5 ciekawostek na temat aktorki!

Podczas przesłuchania spadła z krzesła

Podczas podróży do Nowej Zelandii na plan jednego z jej pierwszych filmów miała długą przesiadkę w Los Angeles. Wtedy wybrała się na casting do Pamiętnika księżniczki. Aktorka tak wspomina spotkanie z reżyserem produkcji, która dała jej sławę:

W pewnym momencie przesłuchania bardzo się zdenerwowałam i spadłam z krzesła. Myślę, że właśnie to zrobiło na nim największe wrażenie.

Jej matka również grała w Les Misérables

Matka Hathaway jest aktorką teatralną i występowała podczas amerykańskiego tournée Les Misérables. Wcieliła się w rolę Fantine, czyli tej samej bohaterki, którą po latach jej córka zagrała w filmie. Dla Anne produkcja z 2012 roku poskutkowała Oscarem. Nagrodzona statuetką aktorka przyznała, że mama wiele opowiadała jej o postaci, co pozwoliło jej lepiej wczuć się w rolę.

Zobacz również: Czym może zaskoczyć Peter Dinklage? Poznaj 5 ciekawostek o aktorze z Gry o tron!

Anne Hathaway chciała być zakonnicą! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Fot. kadr z filmu Ślubne wojny

Chciała być zakonnicą

Przez pewien czas w dzieciństwie myślała o byciu zakonnicą. Powiedziała:

Kiedy byłam młodsza, przez jakiś czas myślałam o zostaniu zakonnicą. Wiesz, jak to jest, kiedy dorastasz i chcesz robić wiele różnych rzeczy, ale ja chciałam zostać aktorką, zanim zostałam zakonnicą. Bycie zakonnicą to raczej osobna sprawa.

Aktorka dorastała jako katoliczka, ale po tym, gdy jej brat zdecydował się na coming out, jej rodzina dołączyła do kościoła episkopalnego.

Mocno walczy o prawa kobiet

W 2016 roku aktorka została Ambasadorką Dobrej Woli ONZ. Zajmuje się prawami kobiet i dążeniem do równości pomiędzy płciami. Jej działania skupiają się m.in. na zwiększaniu szans młodych dziewcząt z biednych krajów.

Anne Hathaway chciała być zakonnicą! Poznaj 5 ciekawostek o aktorce!

Fot. kadr z filmu Wiedźmy

Otrzymała imię na cześć żony Szekspira

Żona słynnego pisarza również nazywała się Anne Hathaway. Aktorka przyznała, że miała mieć na imię Catherine, ale ostatecznie rodzice zdecydowali się na oddanie czci życiowej partnerce dramaturga.


Źródła: TV overmind, Vogue, Metro Models, Super Stars Bio / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Skazani na siebie

Redaktorka współprowadząca działu publicystyka

Copywriterka, absolwentka filologii polskiej i publikowania cyfrowego i sieciowego na UWr. Miłośniczka dobrego jedzenia, podróży i platform streamingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?