Projektor PX1 PRO
W pierwszej kolejności rzućmy okiem na ten elegancko skonstruowany projektor 4K krótkiego rzutu. Model ten oferuje wysokiej jakości obraz o rozmiarach pomiędzy 90 a 130 cali o jasności 2200 lumenów. Specjalna konstrukcja modułu źródła światła TriChroma pozwala z kolei na komfortowe ustawianie go bardzo blisko ściany. Co do samej jakości, mówimy tutaj o możliwości odtwarzania obrazu w formacie 4K Ultra HD, wzbogacającym każdy seans o niespotykany poziom detali i głębi obrazu. To wszystko wspierane jest m.in. przez technologię MEMC (Motion Estimation/Motion Compensation) sprawiającą, że współczynnik płynności obrazu jest dziesięciokrotnie wyższy od dostarczanego przez telewizory OLED. PX1 PRO może się także pochwalić nie lada elastycznością. Dzięki zawartej technice Filmmaker Mode obejrzymy daną produkcję dokładnie tak, jak życzyłby sobie tego sam reżyser, zmieniając tym samym pokój w miniaturową salę kinową. Ale warto dodać, że coś dla siebie znajdą również gracze, którzy mogą połączyć swoją konsolę lub PC do PX1 PRO, by cieszyć się znakomitym obrazem i płynnością rozgrywki. I to zarówno przy tytułach przeznaczonych dla jednego gracza, jak i wielu.
Znakomitym dodatkiem jest Android TV, zastępujące autorskie oprogramowanie, które możemy zazwyczaj znaleźć, czyli VIDAA. Zdecydowanie nie jesteśmy jednak przez to stratni, bowiem dzięki połączeniu z Google może wybierać spośród ponad 400 tysięcy filmów i seriali dostępnych w serwisach streamingowych. Dostępny jest też rzecz jasna Google Assistant, pozwalający na sterowanie za pomocą głosu.
Poza prostotą kalibracji warto jeszcze wspomnieć o bardzo przyjaznych funkcjach dla naszego wzroku. Obraz generowany przez projektor PX1 PRO nie generuje światła niebieskiego, dzięki czemu możemy bez większego problemu np. spędzić całe weekendowe popołudnie na oglądaniu ulubionego serialu. Specjalna ochrona uruchamia się także, gdy ktoś (zazwyczaj mowa o dzieciach) zbliży się zbyt blisko do projektora.
Laserowy telewizor L9H
Hisense przygotował również coś dla osób ceniących sobie najwyższy standard na wyjątkowo dużym ekranie. Telewizory laserowe można określić jako swojego rodzaju stan pośredni pomiędzy projektorem a klasycznym TV. Przede wszystkim ma wbudowany tuner (DVB-T2/T/C/S2/S), do tego obsługuje Smart TV w postaci VIDAA – autorski system operacyjny Hisense, stale powiększany o kolejne programy i aplikacje. I w tym przypadku warto zwrócić uwagę na pewną konkretną ofertę. Seria L9H oferuje bowiem telewizory laserowe o największych rozmiarach dostępnych na rynku – 100 i 120 cali, z cyklem życia na niebotycznym poziomie 25 000 godzin, co gwarantuje pracę na 27 lat. Dużą zaletą jest też możliwość łatwego podłączenia ich do konsoli czy innych urządzeń.
Tutaj również mamy do czynienia z projektorem krótkiego rzutu o rozdzielczości 4K ze źródłem światła TriChroma. Kupując jeden z modeli – 100– lub 120L9H, w zestawie oprócz projektora laserowego otrzymujemy również ekran ALR (Ambient Light Rejection). Technologia redukująca odbłyski eliminuje ponad 85% odblasków otoczenia, zapobiegając odbijaniu padającego na ekran światła. Padające z dołu światło projektora kierowane jest bezpośrednio do oczu widza, rozpraszając jednocześnie szkodliwe refleksy. L9H wykorzystuje przy tym technologie HDR10+, Dolby Atmos i Dolby Vision.
Odwzorowanie gamy barw BT.2020 wynosi 107%, co stanowi najlepszy wynik na rynku, a kontrast statyczny to 3000:1. Składa się to na świetną, kinową atmosferę. Tak jak przy PX1 Pro, L9H nie generuje niebieskiego światła.
Dualizm zapewniający mnogość opcji i najwyższy komfort
Tym samym Hisense oferuje dwa szczególnie ciekawe rozwiązania dla osób, które chcą zapewnić w swoich domach niepowtarzalny nastrój na chwile relaksu. I nieważne, czy wybór padnie na stylowy projektor 4K, czy największy z telewizorów laserowych – każdy z nich oferuje kinową atmosferę bez konieczności wychodzenia z domu.