Recenzja Predator Orion 3000 – podłącz i graj

Seria Predator spod ramienia marki Acer jest bardzo dobrze znana i znalazła uznanie wśród wielu graczy na całym świecie. Najmniejszy z rodziny Orion 3000, który charakteryzuje się kompaktową obudową wcale nie skrywa “mniejszych” czy słabszych podzespołów – wręcz przeciwnie, drzemie w nim bardzo duża moc i wydajność, której nie straszne topowe tytuły czy zaawansowane aplikacje. Nowy model to nowe procesory oraz jeszcze bardziej dopracowana konstrukcja. Jak sprawdza się ona w codziennych warunkach i czy komputery kategorii Plug&Play zawojują rynek? O tym wszystkim poniżej. Zapraszam do lektury. 

Design 

Predator co kilka generacji odświeża wygląd zewnętrzny swojej serii Orion, co przy każdej kolejnej wydaje się z coraz lepszym skutkiem. Nowe wzornictwo obudowy jest dopasowane do aktualnych trendów panujących na rynku i wygląda bardzo “fresh”. Mamy do dyspozycji dwa rozwiązania panelu bocznego – jeden z metalową, zabudowaną ścianką, która ukrywa nasze podzespoły, druga zaś dołączona w zestawie szklana szyba, pozwala na piękną ekspozycję wnętrza wraz z jego podświetleniem. Takie podejście producenta należy wyróżnić i jest to miłe zaskoczenie, że mamy tu element “własne” personalizacji tego jak nasz PC będzie wyglądał. Oczywiście jest tu podświetlenie RGB, którym sterujemy za pomocą preinstalowanej aplikacji PredatorSense, podświetlone logo Predator, które zawsze jest w niebieskim kolorze oraz całą masę złącz i wejść aby podłączyć niezbędne nam peryferia. Całość prezentuje się na biurku bardzo okazale (w szczególności gdy jest ciemno) a dzięki kompaktowemu rozmiarowi nie zajmuje on zbyt wiele miejsca. 

W sumie mamy do dyspozycji aż 8 portów USB: 7 portów typu A (4 x USB 2.0, 2 x USB 3.2 Gen 1, 1 x USB 3.2 Gen 2) i 1 port USB-C. Wbudowana karta graficzna oferuje 3 złącza typu DisplayPort oraz pojedyncze gniazdo HDMI. Za obsługę sieci odpowiada bardzo szybki kontroler Intel Killer E2600 Ethernet oraz wersja bezprzewodowa – Intel Wi-Fi 6E AX211.

Proces konfiguracji

Jedną z największych zalet Predator Orion 3000 to zdecydowanie łatwość z jaką przychodzi nam jego pierwsze uruchomienie i konfiguracja. Jak wspominałem jest to sprzęt typu Plug&Play, przez co nie musimy przechodzić przez skomplikowane procesy instalowania aplikacji czy też sterowników – wszystko to już jest na tym urządzeniu preinstalowane i gotowe praktycznie od razu po uruchomieniu. Wystarczy podłączyć wtyczkę do gniazdka, podpiąć peryferia, monitor, przeklikać wstępną konfigurację Windowsa i możemy grać i cieszyć się najnowszymi grami czy pracować. Cały proces przypomina pierwsze odpalenie konsoli. Jest to świetna opcja dla młodych graczy ale także dla bardziej zaawansowanych, którzy chcą po prostu czerpać przyjemność z grania, bez zbędnego ingerowania w podzespoły i oprogramowanie. 

Takie podejście do tworzenia PCtów może w niedalekiej przyszłości zastąpić na dobre skomplikowane zestawy, które składamy sobie sami i oddać te pole producentom, którzy będą je dla swoich użytkowników konfigurować i dostarczać. Już teraz widać po analizach rynku i zainteresowań graczy, że coraz większy udział mają konsole i urządzenia mobilne względem PC. Konsumenci tym samym wybierają po prostu bardziej przystępne i “prostsze” rozwiązania, które nie wymagają zbyt dużej ich ingerencji w procesy instalacji czy upgrade’u komponentów. Cała ta zmiana rynkowa jest oczywiście bardziej złożona i ma wiele innych czynników, jednak kierunek w którym zmierza jest dość oczywisty.

Predator Orion 3000 – specyfikacja i wydajność

W naszym testowym egzemplarzu producent zdecydował się na procesor Intel Core i5-12400, na który składa się 6 rdzeni obliczeniowych z 12 wątkami. Procesor jest również dość energooszczędny – współczynnik TDP notuje zużycie mocy na poziomie 65W. W zestawie znalazło się solidne 16 GB pamięci RAM DDR4 w trybie dwukanałowym. Jako kartę graficzną wykorzystano tutaj układ Nvidia GeForce RTX 3060. 

Taka specyfikacja jest również  wystarczająca, by zagrać w większość obecnych gier w trybie 1440p. Poniżej kilka wyników FPS w testowanych grach:

Podsumowanie 

Predator Orion 3000 PO3-640 to kompaktowy komputer Plug&Play stworzony do gier oparty na procesorze Intel Core i5-12400, który w połączeniu z kartą graficzną Nvidia RTX3060 oferuje bardzo przyzwoitą wydajność i jest wystarczająco szybki, aby sprostać wymaganiom obecnych gier. Cieszy również ta prostota konfiguracji, bardzo ładny wygląd i szeroka możliwość personalizacji czy to pod kątem RGB czy dostosowania samodzielnie wyglądu obudowy. Jest to dobry kierunek, który wielu graczy doceni a tysiące z nich już doceniło wybierając ten sprzęt. Testowany egzemplarz możecie zakupić m.in w sklepach Media Expert

Materiał powstał przy współpracy z marką Acer

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
[email protected]
530 313 100

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?