Jakie teraz są Premiery Tygodnia? Fanom Schwarzeneggera na pewno nie zejdzie uśmiech z twarzy, gdyż po premierze FUBAR na Netflix trafi trzyodcinkowy dokument Arnold, na HBO Max zobaczymy niesławne The Idol, a na Prime Video najnowszy Creed III!
Ten trzyczęściowy serial dokumentalny prezentuje drogę Arnolda Schwarzeneggera z austriackiej prowincji na amerykański szczyt. W serii szczerych wywiadów Schwarzenegger, jego przyjaciele, przeciwnicy, współpracownicy i obserwatorzy opowiadają właściwie o wszystkim — o dniach spędzanych na siłowni, triumfach w Hollywood, rządach w Kalifornii oraz radościach i zawirowaniach w życiu rodzinnym. To niezwykła opowieść o niezwykłej postaci.
2049, Los Angeles. Oficer K (Ryan Gosling) trafia na ukrytą przez lata informację, która może zniszczyć pozostałości dawnego społeczeństwa. Aby ratować resztki już zrujnowanego świata, mężczyzna wyrusza w podróż w celu odnalezienia zaginionego trzydzieści lat temu Ricka Deckarda (Harrison Ford), który jako jedyny może pomóc zapobiec katastrofie. Czy oficer K odnajdzie zagubionego agenta Deckarda?
Twórcy przebojowej, nagradzanej animacji dla dorosłych Big Mouth przygotowali jeszcze bardziej kontrowersyjny i jeszcze bardziej sprośny serial Zasoby ludzkie. W spin-offie poznamy kulisy codziennego życia stworów, takich jak Potwory Hormony, Kicie Deprechy czy Czarodzieje Wstydu, które towarzyszą ludziom w każdym aspekcie życia, od dojrzewania przez rodzicielstwo aż po jesień życia. Choć głównymi bohaterami są tu potwory, szybko okazuje się, że i one mają wiele ludzkich cech.
Gdy pewien dawny znajomy wraca po wielu latach w rodzinne strony, z trudem rozpoznaje świat, w którym dorastał. Zerocalcare chciałby coś dla niego zrobić, ale zdaje sobie sprawę, że nie jest w stanie pomóc mu znów poczuć się jak w domu i odnaleźć swoje miejsce na Ziemi. W serialu Świat mnie nie pokona znów pojawia się znana fabuła, wyjątkowy język i znani, charakterystyczni bohaterowie z uniwersum Zerocalcare.
Królowe Djursholm to serial inspirowany prawdziwymi wydarzeniami o grupie młodych zbuntowanych kobiet, które dokonały serii włamań w latach 90., szukając mocnych wrażeń oraz zemsty na mężczyznach, którzy zaszli im za skórę. Przedstawia obraz świata, w którym jednym przestępstwo uchodzi na sucho, a innym nie.
Obsada: Abel “The Weeknd” Tesfaye, Lily-Rose Depp, Troye Sivan. W pozostałych rolach: Dan Levy, Da’Vine Joy Randolph, Eli Roth, Hari Nef, Jane Adams, Jennie Ruby Jane, Mike Dean, Moses Sumney, Rachel Sennott, Ramsey, Suzanna Son i Hank Azaria. Współtwórcy: Sam Levinson, Abel “The Weeknd” Tesfaye i Reza Fahim; producenci wykonawczy: Sam Levinson, Abel “The Weeknd” Tesfaye, Reza Fahim, Kevin Turen, Ashley Levinson, Joseph Epstein, Aaron L. Gilbert z BRON i Sara E. White. Reżyseria: Sam Levinson. Scenariusz: Sam Levinson, Abel “The Weeknd” Tesfaye i Reza Fahim. Serial wyprodukowano we współpracy z A24.
Oglądamy epicką drogę tytułowego IO, który trafia pod opiekę ludzi mądrych i głupich, dobrych i brutalnych, empatycznych i próżnych. Skolimowski tworzy prostą, lecz oszałamiającą wizualnie, uniwersalną przypowieść o kondycji współczesnego społeczeństwa, o braku równowagi między światami człowieka i zwierzęcia. To również cudownie poetycki film o potrzebie wolności i ubezwłasnowolnieniu. Polski mistrz nie boi się eksperymentować, kamera Michała Dymka wykonuje niezwykłe akrobacje – efektem jest dzieło hipnotyzujące i bardzo świeże, jakby realizował je zachwycony możliwościami współczesnego kina młodzian.
Gomez i Morticia Addamsowie przenoszą się do mrocznej i opuszczonej rezydencji w New Jersey z nadzieją, że będą tam w spokoju mogli założyć rodzinę. Ponad dekadę później Gomez uczy syna Pugslaya tradycyjnej walki szablą, natomiast Morticia musi zmierzyć się z niewygodnymi pytaniami córki Wednesday dotyczącymi życia poza bramą rezydencji. W końcu rodzina musi skonfrontować się ze światem zewnętrznym, co wywołuje szereg absurdalnych i śmiesznych sytuacji.
Sławny raper Mercury Maxwell (w tej roli Freddie Gibbs, mistrz tego gatunku debiutujący na dużym ekranie) postanawia odpocząć od przemysłu muzycznego. Opuszcza Nowy Jork i przenosi się do rodzinnego miasteczka w Massachusetts, aby w odosobnieniu zebrać pomysły na kolejny album. A przy okazji pożyć „normalnie” – z dala od męczącego go blichtru i powierzchowności show-biznesowego świata. Ta przerwa pozwala mu odetchnąć. Muzyk coraz lepiej czuje się w tym zupełnie innym życiu, w którym odkrywa nowe przyjemności. Czerpie coraz większą radość z pracy w gospodarstwie – karmienia zwierząt, rąbania drewna i pomagania mieszkającemu po sąsiedzku farmerowi. Głównym bohaterem obok Maxwella jest tu amerykańska prowincja – spokojna i surowa.
Akcja filmu Avatar: Istota wody rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake’a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.
Po zdominowaniu świata boksu Adonis Creed odnosi same sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. Tymczasem wyzwanie rzuca mu przyjaciel z dzieciństwa i dawne złote dziecko boksu, Damian (Jonathan Majors). Po odbyciu kary wieloletniego pozbawienia wolności, Damian pała chęcią spróbowania sił w ringu. Starcie dawnych przyjaciół jest więcej niż tylko pojedynkiem. W celu wyrównania dawnych rachunków Adonis musi postawić na szali swoją przyszłość. Damian zaś nie ma nic do stracenia.
Piotr Czarny to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik, który ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga – jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia – stawia mu ultimatum. Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, widzowie będą mogli poznać świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów. Film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić – komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.
Ruxx to współczesny dramat o związkach, który przygląda się młodemu pokoleniu Rumunów żyjących w kraju uwięzionym między przeszłością a przyszłością. Akcja toczy się wokół tytułowej bohaterki, Rux (Raluca Aprodu). Rux stara się pogodzić swoją wymagającą karierę zawodową – pracuje u topowego dewelopera w Bukareszcie – z innymi życiowymi priorytetami: utrzymaniem rodziny i związku na odległość z ukochanym w USA. Kobieta próbuje wyjechać z Rumunii do Los Angeles, ale życie sprzysięga się przeciwko niej, kiedy zostaje wciągnięta w największy z dotychczasowych projektów swojego szefa: kampanię wyborczą jego żony na burmistrza Bukaresztu.
Akcja filmu Transformers: Przebudzenie Bestii będzie miała miejsce w latach 90-tych i zabierze widzów w podróż dookoła świata. Do odwiecznej wojny między Autobotami i Deceptikonami dołączą nowe frakcje: Maximale, Predacony oraz Terracony. Reżyserem fimu jest Steven Caple Jr. W filmie zobaczymy: Anthony’ego Ramosa i Dominique’a Fishbacka.
To był przegląd najciekwaszych premier tygodnia w kinach, a także na VOD! Co ciekawego będziecie oglądać w tym tygodniu na Netflix, HBO Max, Prime Video czy Disney+?