Muzyka filmowa w wersji symfonicznej

Pomysł na udany wieczór dla melomana, który jest jednocześnie miłośnikiem kina? To oczywiście koncerty muzyki filmowej. Wersje symfoniczne znanych utworów potrafią przywołać emocje, które towarzyszyły nam podczas seansu, a przy tym są niezapomnianym widowiskiem audiowizualnym.  Na portalu eBilet.pl znajdziesz najlepsze wejściówki na wydarzenia z udziałem największych twórców muzyki filmowej, takich jak: Hans Zimmer, Michael Nyman, Ennio Morricone, John Williams i inni.

Dlaczego warto wybrać się na koncert muzyki filmowej?

Muzyka filmowa to gatunek, który pełni wiele zadań, przede wszystkim wzmaga i reguluje emocje widza, wprowadzając go w atmosferę dzieła. Nastrojowe melodie mogą również przedstawiać stany emocjonalne oraz uczucia bohaterów. Zdarza się, że dźwięki pełnią rolę komentarzy, jednocześnie analizują i podsuwają interpretację . Na przykład wówczas, gdy podsuwają odbiorcom treści, które nie wynikają jednoznacznie z tego, co widzimy na ekranie.

Muzyka może również oddziaływać na bohaterów – mówimy wówczas, że jest diegetyczna, czyli pochodzi ze świata przedstawionego i bezpośrednio wpływa na ich nastrój. Znacznie popularniejsze jest jednak wykorzystanie muzyki niediegetycznej, czyli autorskiego komentarza kompozytora do akcji przedstawionej w filmie.

Wiele utworów, które pojawiły się w filmach, zyskało miano kultowych i już na zawsze zostało w głowach. Wszyscy kojarzymy motyw dźwiękowy z Gwiezdnych Wojen, Titanica, Różowej Pantery czy Harry Potter. Najznamienitsi twórcy muzyki filmowej to m.in.: John Williams, Hans Zimmer, Henry Mancini, Howard Shore czy Ennio Morricone. Przybliżmy sylwetkę jednego z nich.

Muzyka filmowa w wersji symfonicznej: Hans Zimmer

Hans Zimmer to jeden z najbardziej płodnych i jednocześnie wysoko cenionych kompozytorów muzyki filmowej. Stworzone przez niego dźwięki możemy usłyszeć w takich produkcjach jak: Piraci z Karaibów, Król lew, Interstellar czy Gladiator. Kompozytor otrzymał wiele nagród i nominacji za swoje ścieżki dźwiękowe, warto wśród nich wymienić Oscary, Grammy i Nagrodę BAFTA.

W najbliższych miesiącach zespół złożony z Polskiej Orkiestry Radiowej, Anny Lasoty w roli solistki, a także Macieja Sztora w roli dyrygenta  wystąpi w największych Polskich miastach, prezentując muzykę Hansa Zimmera. Podczas występu zaprezentowane zostaną oryginalne suity orkiestrowe kompozytora.

Muzyka filmowa w wersji symfonicznej – kup bilety na portalu eBilet.pl

Chcesz wybrać się na koncert muzyki filmowej w wersji symfonicznej? Sprawdź dostępne wejściówki na stronie eBilet.pl. Portal eBilet to oficjalny dystrybutor sprzedaży, na portalu możesz dokonać transakcji bez wychodzenia z domu – w pełni online. Warto podkreślić, że każdy kupujący otrzymuje karnety w wersji mobilnej. Nie musisz nic drukować, wystarczy, że przy wejściu na wydarzenie pokażesz bilet na telefonie, tablecie czy innym urządzeniu mobilnym.

Należy również nadmienić, że portal eBilel.pl dba o ochronę osobową kupujących i wymaga podania jedynie niezbędnych danych, koniecznych do prawidłowego przeprowadzenia transakcji. Sprawdź, jakie koncerty muzyki filmowej w wersji symfonicznej odbędą się w najbliższych tygodniach w Twojej okolicy i zapewnij sobie oraz bliskim wieczór pełen niezapomnianych wrażeń.

informacja sponsorowana

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?