Duży ekran ze rozsądną cenę? Przegląd ofert od Samsunga

Wyścig zbrojeń w dziedzinie telewizorów trwa w najlepsze, i co rusz słyszymy o kolejnych technologiach. Jedna rzecz pozostaje jednak niezmienna: klienci dążą do tego, by kupować coraz większe telewizory z coraz lepszym obrazem i dźwiękiem. Nowe konsole, które są już po debiucie rynkowym też jeszcze rozgrzewają emocje. Chcemy grać na jak największym i najlepszym ekranie. Zamknięte kina też skłaniają nas do poszukiwania dużych ekranów i dźwięku, który da nam kinowe wrażenia w domowym zaciszu.

Spadają też ceny i coraz łatwiej upolować duży telewizor o dobrych parametrach. Ekrany 75 calowe i większe jeszcze pięć lat temu były do kupienia przeważnie za jakieś 14 tysięcy złotych. Dziś patrząc na ceny w Internecie za np. 75–calowy telewizor Samsung QLED Q70T zapłacimy około 6500 złotych. Też sporo, ale już nie tyle ile przed 5-ma laty. A duży ekran ma swoje zalety.

Standardem staje się technologia 4K, a nawet i 8K, sprawiające, że filmy oglądane na ekranie wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie – zwłaszcza, kiedy mówimy o filmowych szlagierach. Na tak dużych ekranach naprawdę się ogląda filmy. Obejrzyjcie ten sam film na ekranie smartfona, komputera i telewizora np. z ekranem 65 cali. Jestem przekonany, że będziecie mieli zupełnie inne odczucia, ale najwięcej detali dostrzeżecie na ekranie telewizora i to oglądanie będzie najbardziej przyjemne.

Dla wielu osób duży rozmiar telewizoraczęsto jest przeszkodą. Jak będzie wyglądał? Będzie po wyłączeniu czarnym lustrem. Zdominuje salon. Taki duży nie jest mi potrzebny, ale tu okazuje się, że bardzo często przywozimy nowy telewizor do domu i stwierdzamy – jednak mógłby być większy, Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych w Polsce i w Europie.  Dane pokazały, że 57% rodaków, którzy w zeszłym roku kupili telewizor o przekątnej 55 cali lub 65 cali żałuje, że nie wybrało jeszcze większego ekranu.

Czarne lustro wyłączonego telewizora? Ten problem też rozwiązano. W telewizorach Samsung QLED 4K i 8K znajdziemy Tryb Ambient. Sprawia, że telewizor – niczym kameleon – dopasuje się do wnętrza. Kiedy nie oglądamy filmów, na ekranie możemy wyświetlić np. nasze zdjęcia lub wzór tapety czy kolor ściany, na której jest zainstalowany telewizor. Na jego ekranie mogą być też wyświetlane nagłówki najważniejszych informacji lub pogoda. Zależnie od preferencji, ekran można zamienić w stylowy dodatek, który pokazuje dekoracyjne motywy, grafiki, zdjęcia czy kolorowe efekty świetlne.

Wybierając telewizor The Frame możemy wyświetlić dzieła sztuki współczesnej, fotografie oraz klasyczne dzieła malarstwa, a to wszystko za sprawą Trybu Sztuka. W The Frame na start mamy około 100 prac, możemy też zapisać tam własne zdjęcia.W dedykowanym sklepie Art Storepo wykupieniu abonamentu uzyskamy dostęp do kolekcji dzieł pochodzących z renomowanych instytucji kultury i agencji fotograficznych, takich jak Prado, Albertina, Tate, Uffizi, Luwr, Victoria and Albert Museum, Magnum Photos czy LUMAS.

Kolejny krok, który ułatwia aranżację telewizora w salonie to wąskie, a właściwe już będące w zaniku ramki i minimalizm konstrukcji. W 2006 roku telewizor Samsung Bordeaux był dziełem sztuki użytkowej i wyróżniał się błyszczącą ramką o szerokości ponad 5 centymetrów. W 2020 w telewizorze QLED 8K Q950Tjest już Bezgraniczny Ekran praktycznie pozbawiony jest ramek.

To wszystkie działania projektantów i inżynierów powodują, że najnowsze telewizory, a właściwie ich ekrany, sprawiają wrażenie, że wiszą w powietrzu. Należy siedzieć blisko nich aby dostrzec detale, które często budują atmosferę filmu. Gracze też docenią uczucie wejścia w świat gry, a kibice odczują atmosferę meczu i zobaczą pot na czole piłkarzy. Oglądając filmy, uczestnicząc w wydarzeniach sportowych, czy grając oddajemy się emocjom, a nic ich tak nie wzmacnia jak duży ekran. Myśląc o telewizorze 55 cali wybierzmy 65 lub 75 cali. To inwestycja na najbliższe 7-8 lat, bo średnio po takim czasie wymieniamy telewizor na nowszy.

 

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?