Co warto obejrzeć, mając 50 GB Internetu?

Operator komórkowy Mobile Vikings podniósł ilość Internetu w swoim pakiecie Ekstra Match do 50 GB (plus nielimitowane rozmowy i smsy). Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, co można obejrzeć, mając aż tyle Internetu w telefonie do wykorzystania. Oto nasz przewodnik dla popkulturowych łakomczuchów w postaci kilku szybkich filmowych propozycji.

Konkurs: Wygraj boski telefon Apple iPhone 13 w konkursie z Mobile Vikings


Thor: Ragnarok [7.1 GB 1080p HD, 3.83 GB 720p D]

Z racji tego, że już tylko dni dzielą nas od premiery nowego Thora, zacznijmy od poprzedniego filmu Taiki Waititiego z Marvel Cinematic Universe. Nasz bóg piorunów był wtedy jeszcze na etapie poszukiwania recepty na przepowiednię upadku Asgardu. Zbiega się to z powrotem Hel (Cate Blanchett), siostry Thora i Lokiego, która wyrzuca ich do odległej części galaktyki. Tam trafiają na pewnego planetarnego watażkę i… Hulka.

Thor i Loki

Kadr z filmu Thor: Ragnarok

Mad Max: Na drodze gniewu [6.71 GB 1080p HD, 3.68 GB 720p D]

Następnym godnym polecenia jest reboot kultowej serii, będący już w zasadzie arcydziełem gatunku. Nową inkarnacją Maxa Rockatansky’ego jest Tom Hardy, ale tym razem nie tylko on jest głównym bohaterem. Po tym, jak został porwany do Cytadeli Immortan Joe, watażki wyzyskującego lokalną ludność postapokaliptycznego świata. Los skojarzy go z Furiosą (Charlize Theron), która zdecydowała się na brawurową ucieczką wraz z brankami Joego. Od tego momentu zaczyna się wielka, pustynna pogoń z niesamowitymi, praktycznymi efektami specjalnymi.

Mad Max: Na drodze gniewu

Fot. kadr z filmu Mad Max: Na drodze gniewu

John Wick [5.71 GB 1080p HD, 3.59 GB 720p D]

Wykorzystując 50 GB od Mobile Vikings warto również odświeżyć sobie film akcji, który miał ogromny wpływ na gatunek. Tytułowy bohater, w którego brawurowo wcielił się Keanu Reeves, to już postać kultowa. Historia emerytowanego supercyngla rozpoczęła się w 2014 roku po tym, jak grupa gangsterów włamała mu się do domu i zabiła jego psa. To skłania Wicka do powrotu na wojenną ścieżkę.

Fot. Kadr z filmu John Wick

Atomic Blonde [6.44 GB 1080p HD, 3.39 GB 720p D]

A jak już wspominaliśmy o wpływie na gatunek, podrzucamy również film Davida Leitcha, który bez wątpienia należy do swojego rodzaju wickowego dziedzictwa. Charlize Theron znakomicie sportretowała brytyjską agentkę MI6, która wyrusza do komunistycznego Berlina, aby znaleźć zaginioną listę szpiegów oraz odkryć przyczynę śmierci swojego partnera. Fabuła nie należy może do najbardziej wyszukanych, ale przede wszystkim znakomite, efektownie nakręcone i zarazem realistyczne sceny akcji to prawdziwa gratka dla fanów akcyjniaków.

Upgrade [5.69 GB 1080p HD, 2.95 GB 720p D]

I na koniec podrzucamy nieco już zapomniany thriller SF z 2018 roku, wyreżyserowany i napisany przez Leigha Whannella. Kameralna produkcja w duchu takich hitów sprzed lat jak Robocop opowiada o pewnym mężczyźnie (Logan Marshall-Grey), który wraz z żoną zostaje napadnięty przez bandytów. Małżonka ginie, on zaś zostaje sparaliżowany. Zdesperowany, poddaje się specjalnemu zabiegowi technologicznemu, który pozwala mu na pokonanie morderców.

A na jakie seanse Wydalibyście swoje 50 GB?

Zastępca redaktora naczelnego

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?