gry wrzesień 2022 movies room
gry wrzesień 2022 movies room

Będzie grane! – czyli wrześniowe premiery gier

Koniec lata, koniec upałów, łatwiej więc wytłumaczyć sobie dzień spędzony przed konsolą. To także koniec okresu posuchy w gamingu – choć w tym roku nie narzekam, bo parę mniejszych tytułów potrafiło mnie pozytywnie zaskoczyć. Wrzesień niestety trochę zubożał, a wszystko przez obsuwy w produkcji kilku dobrze zapowiadających się tytułów. Dlatego też w tym miesiącu nie zagramy w The Lord of the Rings: Gollum czy choćby w Evil West. Co jednak może przykuć uwagę graczy?

1 września, czwartek

Ooblets

Ξ PC, Xbox One, Nintendo Switch Ξ

Połączenie Stardew Valley z Pokemonami? Na coś dokładnie takiego zapowiada się gra Ooblets, debiutancka produkcja studia Glumberland. Na początku klasycznie zakładamy farmę i hodujemy rośliny. Najciekawiej zapowiada się jednak hodowanie stworków (tytułowe Ooblety), którymi będziemy toczyć starcia z innymi rolnikami. Walki mają być dość złożone i ważne będzie odpowiednie dobieranie typów stworków. Prowadzenie farmy również ma posiadać wiele mechanik, dzięki czemu będziemy mogli mocno rozwijać nasze włości. Ja jestem ciekawy.

2 września, piątek

The Last of Us Part 1

Ξ PlayStation 5 Ξ

Tutaj dużo tłumaczyć nie trzeba. Oto remake-remaster kultowej gry z 2013 roku. Dla wielu osób najlepsza gra ever. Nie dziwi więc decyzja Sony o przywróceniu jej do życia, podrasowując co nieco, by ta mogła wykorzystać potencjał PS5. Na pewno będzie to też świetna okazja do zapoznania się z tytułem osób, które nie miały wcześniej ku temu okazji. Ale czy warto wydać aż ponad 300 zł na dziewięcioletnią grę? Każdy będzie musiał zdecydować sam.

Zobacz: The Last of Us – Part 1 – recenzja gry. To jeszcze nie koniec!

8 września, czwartek

Steelrising

Ξ PC, Xbox Series S|X, PlayStation 5 Ξ

Steelrising to nowa propozycja od studia Spiders, które trzy lata temu dało nam całkiem przyjemne GreedFall, przenoszące graczy do magicznego świata mocno wzorowanego na erze kolonialnej Ameryki Północnej. Tym razem ponownie doświadczymy czegoś na wzór alternatywnej wizji wydarzeń. W Steelrising przenosimy się bowiem do czasów rewolucji francuskiej, tyle że tu powstańcy muszą zmierzyć się z armią humanoidalnych atomatonów, które służą królowi Ludwikowi XVI. My za to wcielamy się w automatę o imieniu Aegis, a za cel mamy ochronę królowej Marii Antoniny.

9 września, piątek

NBA 2K23

Ξ PC, Xbox One i Series S|X, PlayStation 4 i 5, Nintendo Switch Ξ

Kolejny rok, kolejne NBA. Sam fanem piłki rzucanej do kosza nie jestem, ale to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie, więc osób sięgających po kolejne NBA jest naprawdę dużo. Twórcy zapowiadają sporo zmian w trybie MyTEAM. Na liście znalazły się między innymi zupełnie nowe karty i nagrody, Triple Threat Online: Co-Op i eliminacja konieczności zawierania kontraktów. Gwiazdą tegorocznej edycji gry będzie Devin Booker, który znajdzie się na okładce wydania Standard Edition oraz Digital Deluxe Edition. Produkcja ukaże się również w wersji NBA 2K23 Michael Jordan Edition oraz NBA 2K23 Championship Edition, gdzie na okładce znajdzie się nie kto inny jak właśnie Michael Jordan.

19 września, poniedziałek

Return to Monkey Island

Ξ PC, Nintendo Switch Ξ

Chyba nic mnie tak nie zaskoczyło jak zapowiedź kolejnej odsłony legendarnej przygodówki od LucasArts, czyli Monkey Island. Pierwsza odsłona serii ukazała się jeszcze w 1990 roku i do teraz uznawana jest za najlepszą przygodówkę ever. Ja z jedynką i dwójką zapoznałem się za sprawą remasterów z 2009 i 2010 roku, które świetnie odświeżały te klasyki. Po drodze mieliśmy jeszcze Telltalesowe Tales of Monkey Island – a to świetnie wykorzystywało dobrze znaną formułę amerykańskeigo studia. Kto by się jednak spodziewał, że otrzymamy kolejną odsłonę po 13 latach? Za najnowszą produkcję ma odpowiadać ponownie Ron Gilbert, czyli twórca serii. Kontrowersyjny dla niektórych graczy jest nowy, karykaturalny styl graficzny, ale mnie się nawet podoba.

Na kolejnej stronie druga część artykułu o wrześniowych premierach gier

Redaktor prowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.
|
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?