gry marzec 2023
gry marzec 2023

Będzie grane! – czyli premiery gier marzec 2023

W marcu jak w garncu, trochę dużych premier, ale więcej tych małych. Nie znaczy to, że nie będzie w co grać. Poza dwoma wyróżniającymi się tytułami, do rąk graczy trafią dodatki do znanych gier oraz trochę produkcji, o których być może nie słyszeliście, ale i tak mogą namieszać z tym miesiącu. To w co zagramy w marcu?

3 marca, piątek

Wo Long: Fallen Dynasty

Ξ PC, Xbox One i Series S|X, PlayStation 4 i 5 Ξ

Wo Long: Fallen Dynasty, stworzone przez Masaaki Yamagiwę, producenta Bloodborne, oraz Fumihiko Yasudę, producenta Nioh, to dynamiczna i pełna akcji gra, której fabuła opowiada o anonimowym żołnierzu walczącym o przetrwanie w mrocznej, fantasy wariacji na temat dynastii Han, gdzie demony nękają Trzy Królestwa. Gracze muszą stawić czoła śmiertelnym istotom i wrogim żołnierzom, korzystając z systemu walki opartym na na chińskich sztukach walki. Pozycja obowiązkowa dla fanów soulsów i azjatyckich realiów.

6 marca, poniedziałek

Dead Cells: Return to Castlevania

Ξ PC, Xbox One, PlayStation 4, Nintendo Switch Ξ

Inspiracją do powstania rozszerzenia był powrót do korzeni gier akcji w 2D! Niezapomniani bohaterowie oraz gotycki klimat Castlevanii łączą się tu z dynamiczną walką Dead Cells.

Wojownik o imieniu Richter prosi cię o pomoc w pokonaniu wielkiego zła. Zachęcony obietnicą nowych łupów, wyruszasz więc przez labirynt korytarzy gotyckiego zamku, aby znaleźć i zabić tajemniczego Draculę… Oto największe rozszerzenie do wielokrotnie nagradzanej gry roguelike. Na graczy czekają dwa poziomy, trzej bossowie oraz nowa historia.

10 marca, piątek

Bleak Faith: Forsaken

Ξ PC Ξ

Historia Bleak Faith: Forsaken  zaczyna się w jednej z ostatnich placówek Forsaken – legionu myśliwych, którzy chronili pozostałości ludzkości skazanej na zagładę. Nasz bohater został pozostawiony sam sobie i musi szybko przystosować się do trudnych warunków panujących wokół niego oraz wyruszyć w głąb tajemniczego Omnistructure. Opis brzmi zachęcająco.

Gra skupia się na wymagających starciach. Gracze będą mieć do wyboru kilka klas postaci, z których każda posiada odmienną specjalizację. To my decydujemy o preferowanym stylu walki oraz podejściu do przeciwnika. Ciekawostką jest fakt, że wrogowie również ze sobą rywalizują, tworząc nowy łańcuch pokarmowy. Dlatego musimy być cały czas na jego szczycie, aby przetrwać. Brzmi to co najmniej ciekawie. Zapowiada się interesujące dark fantasy w soulsowym sosie.

16 marca, czwartek

The Sims 4: Razem raźniej

Ξ PC, Xbox One, PlayStation 4 Ξ

Dodatek Razem raźniej stawia rodzinę w centrum licznych wyborów i kamieni milowych, które pojawią się na ścieżce Simów. To gracze zdecydują, czy ich Sim pozwoli swoim rodzicom wprowadzić się do siebie – odmowa wpłynie na ich relację, a zgoda może znacząco skomplikować życie w domu, szczególnie jeśli rodzice Sima nie dogadują się z jego drugą połówką. Simomaniacy będą mogli zdecydować, czy zachowają spokój, czy wprowadzą trochę zamieszania.

Redaktor prowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.
|
[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?